1 ocak 2017 reina terör saldırısı

noel baba kostümü giyen 2 teröristin el bombası ve makinalı tüfeklerle reina adlı gece kulübünü basarak insanları taradıkları büyük trajedi. yazık yazık! en az 35 kişinin yaşamını yitirdiği haberi geliyor. henüz 22 yaşındayım ve ileriye bakamıyorum artık. bakın geleceği iyi görmüyorum değil, ''bakamıyorum.''. yazık oluyor bu ülke insanına. polisine de, askerine de, sivilini de; kısacası hepimize.
saat 01.15 civarında olan mekana taksi ile gelen bir kişinin kapıdaki polis memuru ve bir sivili öldürerek mekandan içeriye girdiği olay anında mekanda 700 kadar kişinin bulunduğu otomatik silah ile orada bulunanların üzerine ateş açması sonucu gerçekleştirilen terör saldırısı...

39 kişinin öldüğü 4 ü ağır 65 kişinin yaralandığı saldırı...

her olaydan sonra çıkıp "normal hayatınızı sürdürün teröre teslim olmayın" çağrısını yapan siyasetçinin ise halen geniş geniş koltuğunda oturduğu terör saldırısı...

ajansların duyurduğuna göre ışid`in üstlendiği katliam.

(bkz: deaş)

günlerdir siyasal islamcıların yaydıkları yaygaranın son halkası olan vahşet.

bu olay öncesi bir hafta boyunca camilerde yılbaşının kutlanmasının günah olduğu vaazı verildi, alperen ocakları nazilli'de bir noel babaya silah çeken efeler kareografisi ile gösteri yaptı, siyasal islamcılar şehirlerin meydanlarında dahi nefret söylemi ile dolu bildiriler dağıttı, ağzı olan konuştu ve bir tane yetkili çıkıp itidal çağrısı yapmadı. kutlanan yılbaşıdır, noel değildir. noel olsa ne olur. bir ülke de isteyen herkes inancını istediği gibi yaşayabilmelidir. baskı ile din birbirinin zıttı olmalıdır.
doğrudan yaşam tarzına yapılan saldırı.

alıntı--

"haber ajansı" amak'ın duyurusunda, ışid "hilafetin bir askerinin", "hıristiyanların koruyucusu türkiye'deki ünlü bir gece kulübünde şirk bayramlarını kutlayan hıristiyanlara saldırdığı" söylendi.

alıntı--

daha kaç kişi olduğunu bile bulamadık bu katliamı yapanların. istanbul'un en orta yerinde 3-4 dakika insanları katl et, sonra elini kolunu salla ve çık. üzerinden günler geçsin bulunma. ama halen istanbul valisi ve emniyet müdürü görevde. yazıklar olsun bile demeye utanıyorum.

tanım: türk insanının bir bölümünün sevindiği katliam. adamlar o kadar aşağılık ve adi ki ,kendileri gibi olmayan insanların ölümüne bile sevinebiliyorlar. umarım bu katliama sevinen orospu çocukları tez zamanda daha feci bir şekilde can verir.
üzerinden hala bir kesimin(islami) karalanmaya çalışalarak teröre çanak tutulan saldırı. sanki ilk defa bu sene anti-noel propogandası ile karşılaşılmış gibi bir durum söz konusu değil öteden beri olan bir gerçek saldırıyı üstlenen ışidin yada daeş her ne boksa türkiye'ye olan karşı tutumu belli adam ayıklamıyor onlar için bu topraklardaki inanan-inanmayan herkes kafir. bir kere bu kafadan çıkacaksın.
7 dakika boyunca içerideki insanları tarayan bir manyağın düzenlediği saldırı. polisi de atlatıp kaçıp gitmiş sonrasında. olacak iş değil. an itibariyle bursa'da olduğu söyleniyor kendisinin.
katliamı yapan teröristin sağ yakalanıp sorgulanmasını dilediğim olay.

alıntı--

saldırgan olayın ardından kaçarken ve henüz yakalanamazken, şu ana kadar saldırıyla ilgili 14 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. gözaltına alınanların arasında saldırganın eşinin de bulunduğu biliniyor.

alıntı--

olayla ilgili katil halen yakalanamamışken başta zeytinburnu ,konya, izmir ve silivri`de yapılan operasyonlarda toplam 27 kişinin gözaltına alındığı terör olayı.
failinin istanbul esenyurt`ta arkadaşı olduğu söylenen kırgızistan uyruklu bir kişinin evinde yakalandığı olay...

yaklaşık bir yıl sonra davasının görülmeye başlayacağı terör olayı.

"39 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısına ilişkin aralarında saldırıyı gerçekleştiren abdulkadir masharipov'un da bulunduğu 51'i tutuklu 57 sanığın yargılamasına silivri'de başlanıyor.

masharipov'un 40 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 2 bin 397 yıla kadar hapsi isteniyor."
böyle giderse bir kaç duruşmaya içeride kimsenin kalmayacağı terör saldırısı.

"51'i tutuklu 57 sanığın yargılandığı davanın ara kararında 44 sanığın tutukluluğunun devamına, 7 sanığın ise adli kontrol tedbiri konularak tahliyesine karar verildi."