10 aralık 2011 ankara zirvesi

"sikicem ankara zirvelerinizi" dediğinizi duyar gibiyim. ama bu defa olay biraz daha farklı gençler. şimdi olay şu;

aralık ayı içerisinde bir ankara zirvesi organize edeceğiz. bu zirveyi diğerlerinden ayırdan mevzu, istanbuldaki yazarlarımızı da bu zirvede misafir edecek olmamız olacak. böylece ankara ve istnabulda yaşayıp henüz yüz yüze tanışma fırsatı bulamayan yazarlarımızın da tanışmaları mümkün olacak.

planlanan durumda zirvemiz aralık ayı içerisindeki bir cumartesi günü yapılacak. tarihi yazarlarımızın uygunluk durumuna göre belirlemek istediğimizden tarih koymadık henüz. maksimum düzeyde katılımın olacağı bir tarih olmasını istiyoruz.

şimdilik bu kadar.
istanbuldan gidişlerin deplasman otobüsü tadında olması durumunda tadından yenmeyecek olan zirvedir.
katılmayacağım zirve olduğundan dolayı o kadar da büyük olmayacak zirvedir.
ankara'daki yazarlar buraya gelseydi seve seve katılabileceğim zirve olup şu durumda katılmayacağımdır.
ayrıca eklemek istediğim nokta şudur ki;

1) en büyük katılımcı sayısı istanbulda ise eğer bu kadar insanı yollara dökmektense ev sahibi olarak sizleri ağırlamak istediğimiz bir zirve daha akıllıcana olacaktır.

2) ankara ne abi ya deniziniz bile yok *

3) ankara başkent olabilir ama hala bi istanbul değil.ırkçıyım galiba *
zirvenin ana teması beşiktaş ve kartal sözlük ise yazarların çoğunlu istanbul ve beşiktaşın bulunduğu şehir ise ankarada zirve yapmak biraz anlamsız olmuyomu acaba diye sormaktan kendimi alakoyamadığım zirve olacaktır.
ankara da giderek artan hareketlenmeyi, yazar sayısında ki artışı ve pek çok sevdiğim yazarların orada olduğunu düşünürsek, bulunmayı istediğim zirve.
ayrıca istanbul da halihazırda bir tanışıklık kurulduğu göz önüne alındığında, bu birliği yakalamak üzere olan ankara yı desteklemek gerektiğini de bildiririm.
son olarak ankara yolu maceraları bilmeyenler varsa, bir araştırsınlar
sanırım bazı yanlış anlamalar var. kimse istanbuldan 50 tane yazar getireceğimizi söylemedi. o yüzden "biz daha çokuz yea :/" şeklindeki söylemlerin pek anlamı kalmıyor. zaten toplamda 5-6 yazar gelir biz de onları en güzel şekilde ağırlayıp misafir ederiz.

her boku da eleştirmenin anlamı yok. gelen gelir, gelmeyen gelmez.
amacın beraberlik ve hep birlikte büyüyoruz gelişiyoruz olduğu düşünülen zirvedir.bugün istanbul'da yapılır yarın ankara'da.
sadece istanbul'da yaşayanların beşiktaş'lı olduğu bir anlayışa sahip olduğu bir ortam olduğunu sanmıyordum...taa ki bugüne kadar!
kesinlikle katılacağımız zirve, burada amacımız daha yeni yeni hareketlenen ankara'lı yazarlarımıza manevi açıdan destek olmak , tanışıp birlikte 1-2 saat geçirip gelmektir. ben eminim ki bizimle gelmek isteyecek pek çok kişi olacaktır. ayarlayacağımız bir minibüs ile 6-7 kişi çok rahat gider gelir.
şartlar elverirse katılmak istediğim zirvedir. **
ankaralı yazarlara destek verip, biraz semt biraz deniz havası götürülmelidir.hem onlar bize, biz onlara gideceğiz ki gönüller bir olsun..bir nevi ev gezmesi..
tarihi 10 aralık belirlenen zirve.

ve bir kısım arkadaşlar için;

biliyoruz; gelmeyeceksiniz, siz daha beşiktaşlısınız, siz daha fazlasınız ve ankara'da deniz yok. bunları öğrendik tekrar etmenize gerek yok.
(bkz: ge li yo ruz)!

edit: eklemeden geçemeyeceğim; fondötenli kartal sözlük atkısı ile katılacağım zirvedir.
istanbul'dan minimum 8 yazarın katılacağı zirve, yaptığımız zirveler içerisinde en iyiler kategorisine çok üst sıralardan gireceğine adım gibi eminim.
vizelerimden dolayı katılamayacağım zirve.istanbul zirvesinde buluşmak dileği ile....
istanbul'dan kalkıp ankaradaki yazarları ziyaret edelim dediğimiz ancak onların ankara'da oldukları halde gelemiyorum dedikleri zirve olacaktır. üzüldük sözlük.
skrito_more'un da aramızda olacağı über zirve.

yan çizmemesi açısından not düşülsün;

---------------alıntı---------------
tamam geliyorum taammammm :d
---------------alıntı---------------
yoğun istek üzerine vizelerimi 2. plana atıp katılacağım zirve.artık ellerinde de kanıt da var sözlük ekemem de**
'hacılar bekleyin beni bende geliyorum' dedirten zirvedir. * *
madem o istanbuldan kalkıp geliyorsunuz e o zaman bizde bek li yo ruz ey istanbul ahalisi.
  • /
  • 5