12 eylül 2015 fransa türkiye basketbol maçı

eurobasket 2015 avrupa basketbol şampiyonası top 16 maçı. çok umutlu olmasam da kazanmamız hâlinde çeyrek finale yükseleceğiz. ntvspor'dan canlı olarak yayınlanacak.

edit: başlama saati 22.00.
6 günde 5 maç yaparak bu kadar zor bir gruptan çıkmayı başaran türkiye'nin bu aşamadan sonra alacağı her galibiyet ekstra bir performans olur açıkçası.o yüzden beklentiyi düşük tutmak lazım.bu arada bu maçın fransa'da oynanacağını da belirtmekte fayda var.hakemlerin ev sahibi takıma tavrının ne derece tarafsız olacağı bizim göstereceğimiz performans kadar önemli.
spoiler--

2012 yılında faaliyete geçen ve 324 milyon euroya mal olan stadyum, futbol maçlarında 50 bin seyirci kapasiteye sahip. basketbol ve tenis maçları için ise 27-30 bin seyirci kapasiteli bir salona dönüştürülebilen stadyumda konser, seminer ve birçok aktivite düzenlenebiliyor

spoiler--

aslen bir futbol stadyumu olan pierre mauroy stadyumu'nda oynanacak maç.
anlamadığım bir şekilde sayıyı 5'e indiriyoruz. 2 atakla 11'e çıkıyor. ataklara hiç bir şekilde cevap veremiyoruz. 3. çeyreğin bitmesine 4 dakika varken; 51-38 fransa önde.
ergin ataman mola almamak için direniyor resmen. takım darma duman oldu.
3. periyot bitti. 59-40 yenik durumdayız.
76-53 mağlup olduk. zor karşılaşmaydı fakat çok fazla boş dönüş yaptık.
kazanma zorunluluğumuzun olmadığı izlanda maçında asları epey dinlendirebilecek bir rotasyona girseydik eğer gene kazanamayabilirdik ama en azından son periyoda kadar maçtaki iddiamızı sürdürebilirdik diye düşünüyorum.kadro kalitesine bakınca bu oyunculardan daha fazla birşey beklememek lazım.enes kanter gibi dışarıda kalan birkaç oyuncu da kadroda olsaydı ne yapardık orası da ayrı bir tartışma konusu.