14 şubat 2012 futbolda şike davası birinci duruşması

istanbul 16. ağır ceza mahkemesi'nde görülecek olan, serdal adalı, tayfur havutçu ve ahmet ateş'in de sanık olarak yer alacağı duruşma. aziz yıldırım'ın bu duruşma için 1200 sayfalık bir savunma hazırladığı iddia ediliyor.
güvenlik sebebiyle silivri ceza infaz kurumları yerleşkesi nde görülecek olan ve aynı zamanda fenerlilerin gayet kendinden emin bir şekilde başkanlarının tahliye edileceğine inandığı duruşmadır.
malesef türk adaletinin bir kez daha kepazeliklerini su üstüne çıkaracak duruşmadır. milyon dolarların döndüğü insanların satın alındığı. yüzlerce paralı şahidin konuşacağı duruşmadır.
paranın adaleti yendiğini gösterecek olan duruşmadır.
günler öncesinden " aziz yıldırım şov"a dönüştürülen duruşma. adalı, havutçu ve ateş tutuksuz yargılandığından ve bugünkü önemli maçtan dolayı olsa gerek, beşiktaş taraftarı pek de önemsemiyor gibi görünüyor. ne olursa olsun, bizim için de büyük önem taşıyan duruşmadır. ne gibi soytarılıkların döneceğini görmeyi, merakla bekliyoruz.
sike sürülecek aklı olmayan fenerbahce taraftarlarının yine kendini gösterdiği duruşmadır.mal mısınız lan? ne aziz sevgisidir bu?
fenevlilerin fenerden cok aziz babalarını sevdiklerini ispatlamaya calıştıkları duruşmadır. bari takımın adınıda değiştirin azizbahce yapın ..........
serdal adalı ve tayfur havutçu'nun aklanacağı davanın ilk ayağıdır.

canlı yayın:
http://tiny.cc/7cmku
---------------alıntı---------------

10:31: iddianame okunurken aziz yıldırım suçlamaları gülerek dinledi. yıldırım "30 bin tl gelirim var" dedi. bununla birlikte hakimin yıldırım'a olan "sabıkan var mı?" sorusuna, başkan, "tutuklanmadan önce yoktu" şeklinde yanıt verdi.

---------------alıntı---------------
---------------alıntı---------------

11:40: duruşmada kimlik tespitleri sona erdi. iddianame okunmaya başlandı. ancak aziz yıldırım'ın avukatı, iddianamenin okunmaması için başvuruda bulundu. mahkeme başkanı mehmet ekinci bu talebi reddetti.

---------------alıntı---------------
---------------alıntı---------------
1952 doğumlu olduğunu ifade eden yıldırım evli ve 2 çocuk sahibi olduğunu söyledi. başkan ekinci, yıldırım'a da "allah bağışlasın" dedi. yıldırım ise "sağolun" diye yanıtladı. mesleği sorulan yıldırım; inşaat mühendisi ve fenerbahçe spor kulübü başkanı olduğunu; aylık gelirinin ise (b: 30 bin tl) olduğunu belirtti.
---------------alıntı---------------
çarşı'nın aziz yıldırım'a destek olarak silivride oldugu söylenen duruşma. ne kadar doğrudur bilinmez ama.. neyse..

http://www.internetspor.com/spor/super-lig/carsi-yildirima-destek-icin-silivride-113433.html

edit: doğruymuş ama çarşı değil! bir tane siyah beyaz atkı takmış kendini bilmez denyo.

http://tinyurl.com/867n529
canlı olarak takip ettiğim ve gerek mahkeme başkanının hali, tavrı olsun; gerek mahkeme salonundaki ortam olsun, -çok da etraflı bir değerlendirmeyle meslek hayatımı riske etmek istemem ama- kaderi belli olan duruşmadır.

bu gece kabul edilen**** ve reddedilen** tahliye talepleriyle de niyet ve muhtemel sonuç benim nazarımda sübuta ermiştir.

dipnot: aziz ilk kez bu sene şike yapmadı ki...

edit: çağlayan daki birinci duruşmayı kastetmiştim, özür.