15 şubat 2015 beşiktaş bursaspor maçı

volkan şen'in cezası nedeniyle bursaspor'da forma giyemeyeceği maç. defans ve beklerdeki handikapımıza karşılık bu iyi bir şey aslında.

defans ve bek handikapımızı düşünerek 4-2-3-1 çıkmalıyız maça. veli atiba ikilisi defansa büyük katkı verir ve işimizi kolaylaştırır diye düşünüyorum. öndeki dörtlümüz demba ba olcay sosa gökhan'da muhakkak açıklar bulup skor avantajını almamızı sağlamalı.

bursaspor 39 golle ligin en golcü takımı. yani önce gol yememeye odaklanmalıyız.
atiba hutchinson veli kavlak ikilisinin belirleyici olacağını düşündüren maç. orta saha düşmezse biz bu maçı alırız.
bilic'in atiba veli ikilisini orta sahada oynatmayacağını düşündüğüm maç.atiba sol bek,necip stoper olur.veli kavlak'ın yanında oğuzhan özyakup ya da tolgay arslan'ı oynatacağını düşünüyorum.tabii ki veli atiba ikilisinin oynamasını istiyorum ancak sol bekte oynayacak futbolcu sıkıntımız malum. ramon motta ve ismail köybaşı takımı isteseler böyle sabote edemezlerdi.
an itibariyle 2500 biletin satıldığı maç.
beşiktaşımızın beyaz forma-beyaz şort kombinasyonuyla çıkacağı maç. kalecimiz ise kırmızı forma-kırmızı şort ile sahada olacak.
bilic'in takımı geride kurmaması, oyunun ilk 20 dakikası 3. bölgede yoğun pres yaptırması gereken maç. bursaspor'a kendi yarı sahası dışında top yapmasına izin vermemeli. sahayı iyi parsellemeli. ne fernandao'yu tutabilecek fizik-güçte stoperimiz var, ne kanat oyuncularına yetişebilecek hızda beklerimiz. defans hattımız yetersiz.
bursaspor'un golüyle 0-1 olan maç. tolga sakatlandı cenk gönen oyuna giriyor. işler kötü agalar.
bursa'nın 11. dakikada gol bulduğu karşılaşma.

biz beş kere gittik kaleye hepsi ofsayt, onlar bir kere geldi gol.
demba baaaaa. kara boğamızın golüyle 1-1 olan maç.
40.dakikada serdar aziz'in sarı kart gördüğü karşılaşma.
45+2.dakikada ramon motta'nın sarı kart gördüğü karşılaşma.
öncelikle: (bkz: #392541 )

bilic ilgili entryde yazdığım gibi oynattı ve takım bursaspor'a top yaptırmadı. fakat defans problemini öngörmüş olsak da tolga faktörünü hesaba katamadık. olsun. doğru işler yaptığında takdir etmek gerek. bilic bugün doğru taktikle, çok güzel futbol oynatıyor. alırız bu maçı.
attık laaan son dakika da attık. kara boğaaaaaa. demba baaaa. 3-2 biten maç. ulan kalbim durdu laan.
son dakikada kerim frei'ın düşürülmesiyle kazanılan penaltıyı gole çevirerek kazandığımız maç. 2-2 olduktan sonraki başlama vuruşunda da kerim topu almış tek başına gidip demba ba'ya asist yapmıştı ama ofsayt gerekçesiyle iptal edilmişti. maçın son anları çok çekişmeliydi.
ölüp ölüp dirilten maç
hakemlere rağmen kazanma serimizi devam ettirdiğimiz maç. bursa'nın çirkef oğlanları baba'yı iki kere alıp döndüler evlerine.
5 yıl yaşlandığımız maç.
ilkyarısındaki futbolu 90 dakikaya yaymamız gereken maç. bir de bilic'e tecrübeli, sert oynayan bir stoper almalılardı. adam boşuna istememiş. veli - oğuzhan hamlesi ise beni en çok keyiflendiren olay oldu. hoca kendini eleştiriyor ve geliştirmeye çalışıyor belli ki. rakip veli'nin üzerine oynamaya başlamıştı. oyunu iyi okudu.
hakemlere ragmen ve hakemle kazandigimiz mac, sacimdaki aklar artto lan...
  • /
  • 3