16 ağustos 2015 mersin idman yurdu beşiktaş maçı

enfes bir maç oldu. oğuzhan'ı hiç böyle görmemiştim.
takımımızın 2-5 gibi bir skorla kazanarak 2015-2016 süper toto hasan doğan sezonu'na merhaba dediği maç. ilk olarak kadroya bakacak olursak quaresma'nın 10 numara pozisyonunda denenebileceğini son hazırlık maçında görmüştük, açıkçası o bölgede çok faydalı olacağını sanmıyorum. maça uzun zamandır görmediğimiz bir baskı ile başlayan takımımız daha 10. saniyede durumu 0-1 yapabilirdi, geçen sezon bursa'da izlediğimiz hücum futbolunun çok daha kaliteli ayaklarla sergilenen bir versiyonunu izledik. uzun zamandır görmek istediğimiz beşiktaş dün tam olarak karşımızdaydı, hızlı top yapan, hücuma kalabalık çıkan, tek paslarla ceza sahasına girip işi bitiren bir takım vardı sahada. 4-1 olduktan sonra forvet çıkaran değil çift forvete dönen bir beşiktaş, hiç alışık olduğumuz şeyler değildi.

oğuzhan geldiği günden beri en iyi topunu oynadı ve takımı da en az kendisi kadar iyi oynattı. cenk tosun ile beraber bilic'in şans tanımadığı oyuncular dün akşam geçen sezonun öcünü almış oldular. bana göre bu sene sosa-oğuzhan, quaresma-ol(ma)cay-gmkhan töre-kerim frei ve mario gomez-cenk tosun arasında ciddi bir forma savaşı yaşanacak. 3 kulvarda gerçek bir kadro zenginliği ile mücadele edecek olmamız beni umutlandırıyor. orta sahada yaşanan sayısal eksiklik sorunu da çözülünce daha rahat maçlar izleyeceğimiz kesin. bu sene çok gol yeriz defansımız önde ve arkaya çok adam kaçırdık, yediğimizden 1 fazlasını attığımız sürece sorun yok, bence hocamız en yakın zamanda gerekli tedbirleri alacaktır.

netice itibarıyla beşiktaş'ımızın çatır çatır top oynayıp farklı kazandığı maç oldu, ben çok beğendim allah nazardan sakınsın 3-4 haftaya kadar maç formumuzu yakalayıp çok daha iyisini yapabileceğimizi biliyorum.

o sene bu sene, saldır beşiktaşım oley!
mersin'in etkisiz kaldığı maç.
  • /
  • 3