17 aralık 2013 tarihli rte-bilal erdoğan ses kaydı

bugün ortaya çıkan ses kaydı. şu ana kadar ortaya çıkan ses kayıtları arasında en bomba olanı bu galiba. recep tayyip erdoğan, 17 aralık 2013 büyük yolsuzluk operasyonu'nu duyar duymaz bilal'i arıyor. öyle bir para ki konuştukları, sıfırlaya sıfırlaya anca 30 milyon euro'ya düşürebiliyorlar. sıfırlamak derken de, bilal'in evinden çıkarıp sağa sola dağıtmak. sıfırlanmış hâli 30 milyon euro... neyse, daha fazla spoiler vermeyeyim. açın, dinleyin.

http://www.youtube.com/watch?v=cvf4aerlu0e&sns=tw
milyonları, milyarları duydukça "karı dediii...? karı dedi aaağbi...? karı düşürmek dedi...?" diye şoka giren vedo'ya* döndüğüm kayıt.
an itibariyle dinleyemediğimiz ses kaydı.demek ki padişah rahatsız olmuş herşey ortada.
https://eksisozluk.com/entry/40674004
hayatımdaki matematiği bitiren ses kaydı.

2 ayakkabı alınır para sıfırlanır.
1 araba alınır para sıfırlanır.
1 araba 1 ev alınır para sıfırlanır.
2 araba 3 ev alınır 1 şirket açılır para sıfırlanır.
15 araba 28 ev 5 şirket açılır para sıfırlanır.

..gerisine kafam basmadı!
http://www.basbakanlik.gov.tr/forms/_article/pg_article.aspx?ıd=ef8630ef-11b5-4e29-9acf-fe7173a52b10

gülümsetti.
bilal'a acıdığım ses kaydı. ayrıca hiç şaşırtmamıştır. göt kılları yine inanamazlar
başbakanlık yalanlamış.

alıntı--

başbakanımız sayın recep tayyip erdoğan ile oğlu arasında bir telefon görüşmesi olduğu iddiası eşliğinde, bu akşam internet aracılığıyla servis edilmiş olan ses kayıtları, ahlaksızca bir montaj ürünü olup tümüyle gerçek dışıdır.

türkiye cumhuriyeti başbakanı’nı hedef alan bu kirli tezgâhı kuranlardan hukuk içinde hesap sorulacaktır.

alıntı--


ben kaydı birden fazla kez dinledim. ya yalan, bariz fake filan diye kendimi tam inandırıyor ve çıkartanlara kızmaya başlıyordum ki başbakanlık açıklamasını okudum.

montaj diyor. şeye benziyor " sevgilim vallahi sarhoştum aramızda ne geçti o kızla hiç hatırlamıyorum"

bir ses kaydı montaj olabilir ancak içinde geçen milyar tl leri, soruşturmayı, arama ve ev dinlemelerini vs nasıl farklı cümlelere kullanabilirsin? düşünsene tam yolsuzluk operasyonu başlamış, sen oğlunu ara ve dehşet verici rakamlardan bahset. sonra montaj. banane yahu montajsa, içinde geçen tek parayı neden söylediğini açıklasın o zaman.

ayrıca montaj değilse bence rte her şeyden önce oğlunun kulaklarını ve anlata yetisini kontrol ettirsin durum kötü
daha çok su kaldıracak olan konuşma.
evde kalan 30 m € yu bize gönderse bütün takımı baştan sona değiştirirdik amk.

şaka bir yana ülkenin çivisinin ne derece çıktığının resmidir.
dinleyemediğim kayıt.
mazlumlara sırdaş olan
gariplere yoldaş olan
recep tayyeap erdogan

puahaaaa ahaehahaeeheahea

gördük sırdaşı, yoldaşı
adam ne sır bırakmış ne yol
evdeki son kalan miktarla dış borcumuz kapanacak neredeyse...
yaşadığım toprakların başbakanının sesini tanıyamadığımı fark etmeme sebep olmuş kayıt. adamı hep bağırarak dinlemişim ben sanırım, kısık sesini çıkaramadım. *

ama konuşulanlar dudak uçuklatıyor cidden. "şehrizar'dan ev alalım" hay amk ya sanırsın bakkaldan çikolata alıyor. tepenize yıkılır umarım o evlerin hepsi.
ateşle iletişimden bihaber babayla-oğulun ses kaydı allahım http://24.media.tumblr.com/172cbcfc7e998f866e379539fb4eab43/tumblr_n0fr8j1aja1tqa9joo1_500.png
dinlenilmesinin ve bu kaydın kamuoyuyla paylaşılmasının temel hukuk kurallarının, özel hayatın gizliliğinin ihlalini oluşturur. yoksa içerik yalnızca baba-oğul arasındaki para taksimi konusunda bir diyalogdur. sayın başbakanımıza herkes tarafından bilinen bazı çevrelerce kurulan bu tezgahın sebebi ise başbakanın başarısı, türkiye'nin güçlenmesidir.
olayın rehavetini atlatınca utandığım ses kaydı.

ya o kadar geyik yaptık, eğlendik falan ama şaka bir yana bunun yöntemi bu olmamalıydı... bir sivil halk, başbakanının hususi telefonunda ne konuştuğunu bilmemeliydi. bunun mahkemesi, şusu busu... tamam oraların özgürlüğü tartışılır ama gerçekten bu kadar ayağa düşmemeliydi. açıkçası dün gece haha kiki gülerken bu sabah düşününce bi utandım lan...

hem bu konuşma gerçekse başbakanımdan utandım, hem de bunu dinliyor olmaktan utandım...

her ne kadar akp hükumetinin artık seçilmemesini istiyor olsam da açıkçası vicdanım siyasetin bu hale gelmesine el vermiyor. bence hiç etik değil.

deniz baykal'ın kaseti de, bu ses kayıtları da... hiçbiri etik değil...

ve son olarak hala kişisel telefonların izinsiz dinlenmesine karşıyım. her kim olursa olsun...
deniz baykal'ın kasediyle bunu aynı kefeye koymak saçmadır. biri, iki kişi ve onların aileleri hariç kimseyi ilgilendirmeyecek bir olayken, diğeri türkiye'deki herkesi ilgilendirir. zira temizlikten arta kalanın bile 30 milyon avro olduğu, böylesine büyük meblağların nereden geldiği, neden evlerde tutulduğu, neden bir telaş saklanmaya çalışıldığı açıklanmalıdır.
  • /
  • 2