19 mayıs atatürk'ü anma gençlik ve spor bayramı

http://www.forzabesiktas.com/gundem.php?id=1193 #92324
ülkemizde sporun halini gördükçe daha coşkuyla kutlanması gerektiğini düşündüğüm milli bayramımızdır. futbolumuza olan güvenimiz azaldı , dünyada futbolumuzun marka imajı düştü birçok insan hapise girdi. şike hem var dendi hem yok dendi kafalar karıştı. işte tüm bunların gölgesinde biz bu bayramı her zamankinden daha coşkulu kutlamayız ki tekrar eskisi gibi sporu sevelim , gençliğimizin farkına varalım.
az once taksimden dolmabahceye kadar kutlanan anlamli gun.
kendi gözünün gördüğünden başka hiçbir şeyin var olmadığını zannedenlerin, umursanmadığını zannettiği bayramdır. ne kadar yanıldıklarını görmeleri için kafalarını kaldırıp etrafa bakmaları yeterlidir aslında ama zahmet olur şimdi, yorulmasınlar.
bu senede reyhanlı saldırısı bahane edilerek iptal edilen kutlamlardır . gidin şimdi doya doya kutlu doğum haftası ve vahideddin'in bilmem kaçıncı vatanı satış yılını kutlayın.
bu sene de iptal edilmiştir.

yazmaktan sıkıldım. konuşmaktan sıkıldım. küfür etmekten sıkıldım. bela okumaktan sıkıldım. ama siz bi' sıkılmadınız. bir ara levent erdoğan ile görüşün. bakın o yaptı. siz de yapabilirsiniz.
iptal ettiklerini sananlara inat bangır bangır kutlayacağımız, bayramımız.
bir güruhun gözünde düğünleri kadar değeri olmadığından iptal edilmiş gençlik ve spor bayramımız.

umarım gençlerimiz salyaları akarak cumhuriyetimizi parçalamaya çalışanlara en güzel cevabı ellerinde ay yıldızlı bayrağımızla sokaklara çıkarak verirler.
reyhanlı'da yitirdiklerimiz için yas ilan etmeden, bu olayı bahane edip bayram kutlamalarını (yoksa kutlamalardan kalanları mı demeliydim) iptal etmeyi düşünenlere küfrettiren, kanımızın son damlasına kadar savunup kutlayacagımız, atatürk emanetlerinden biri.
kutlamalara katılmamak için osuruktan bahaneler üretebilirsiniz; kutlamaları iptal edebilir, törenleri kaldırabilirsiniz; ama sevmemize ve anmamıza da engel olamazsınız ya? kutlu olsun...

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/s480x480/561374_10150775399347820_1182154408_n.jpg
http://www.bjk.com.tr/tr/haber/55697
https://pbs.twimg.com/media/bkk8oihcuaab-wx.jpg:large
bütün beşiktaş camiasına kutlu olmasını temenni ettiğim gençlik ve spor bayramı.
2013 yılında yine bazı kesimleri rahatsız ettirecek cinsten başta ankara olmak üzere yurdun dört bir yanında coşkuyla kutlanmıştır. ankara'da sıhhıye meydanında ki kutlamalarda polislerin alanı çevrelediği ve girmek için üstünü falan arayıp içeri alması biraz itici geldi ha bir bomba vs gibi bir nedenle yapılmış olabilir ama bu ülke kendi bayramını kutlarken sanki gösteri yürüyüşü yapıyor gibi bu kadar çok polis tarafından çevrelenmesi üzüyor insanı.
mevcut iktidar ve düşünce çevresi tarafından; kutlanması zorlaşıtırılan hatta kutlayanların marjinal gruplar olarak tanımlandığı bayramımız. gün gelecek hiç merakınız olmasın, bu devran da dönecek
96. yılı gelip çatan bayram.

yaşanması gerektiği gibi yaşanmıyor, adının hakkı verilmiyor ülkemizde ama sonuna kadar kutlu olsun.

(bkz: ne mutlu türk'üm diyene)
bu sene 100. yılını kutladık.
  • /
  • 2