20 kasım 1993 beşiktaş trabzonspor maçı

mehmet özdilek 2, 85, osvaldo nartallo 15, 52, oktay derelioğlu 20, 81, sergen yalçın 49 dakikalarda attığımız gollerle 7-1 kazandığımız ,trabzonspor'un tek golünü şota arveladze'nin 10. dakikada attığı tirübünlerin yarı yarıya olduğu dönemlerin maçı. deplasman yasağı olmadığından o dönem bir miktar trabzon taraftarının gol resitalini canlı izlediği maç sonunda kapalı ile yeni açığın birleştiği noktada bulunan trabzon taraftarlarının oturdukları tahta sıraları(ki ozaman açıklarda koltuk yok) dağılmakta olan beşiktaş taraftarına attıkları taraftarımızın da dışarıda buldukları mühimmat ile onlara karşılık verdikleri maç.

bol gollü bir maç olduğundan tarihe geçen ve unutulmayan maç.

bu maç ile ilgili anım var. ha 95 doğumluyum maçı görmedim bile ne anısı gerçi ama neyse. 9-10 yaşlarındayım, tatile köye gitmişiz ve dedemin küçük dolabını karıştırıyordum. o küçük dolabın içinde telefon numaralarının yazdığı defterler, ilaçlar, makas, uhu, haplar, gözlük vs birçok şey var. birden bir kağıt parçası ilgimi çekti. beşiktaş - trabzonspor yazan bir kağıt. 50.00 tl mi ne yazıyordu bir de tam hatırlayamadım şimdi. arkasını çevirdim, mehmet 2, nartallo 2, oktay 2, sergen 1 yazıyordu. bu da maçın golleriymiş. dedemin yanına gidip sorduğumda 20 kasım 1993 beşiktaş trabzonspor maçının bileti olduğunu, 7-1 gibi farklı bir skorla kazandıkları için sakladığını söylemişti.

(bkz: diyeceklerim bu kadar)
futbolun güzel olduğu dönemlere ait bir maç. bu maçı televizyondan izledim mesela. ne bir decoder ne bir çanak anten... televizyon izlemek çok basitti o zaman. o değil de, viktor griskov ne kötü kaleciydi arkadaş ya...