2012-2013 futbol sezonunun ikinci yarısında beşiktaş'a yapılan haksızlıklar

beşiktaş taraftarı yıllardır hakemlerden muzdariptir, ancak mhk'nin başında gerçek bir beşiktaşlı zekeriya alp geldiği zaman bu durumun değişeceğini umuyordum ancak fena halde yanıldım. sonuçta beşiktaşı kendisine mahkum etmiş ( o tüp zeka öyle sanıyor ama beşiktaşı kimse mahkum edemez.) bir insan federsyonun başındayken.
ligin ilk yarısında ki skandal hakem hatalarını bir yana bırakarak, ligin ikinci yarısında beşiktaşa yapılan haksızlıkları bir sıralayalım.(bunlar hakem hatası felan değil açık seçik haksızlıktır.)

1) bismillah ilk maç , rakip ibb şapkadan serkan çınar diye bir adam çıkar. ibb'nin ilk golünden önce almeidaya yapılan açık faulu veremez ve gol gelir. beşiktaş maçı 2-1 yapar ama , serkan çınar yine sahne alır doka'nın göğüs möğüs değil kabak gibi eliyle aldığı topa deva der ve fahiş bir hata daha yapar. maç 2-2 biter, gider 2 puan.
2) burada söylemeden geçemeyeceğim tolga özkalfa benim yıllardır gördüğüm en ortada derbiyi yönetir ve beşiktaşımızı ilk kez bir derbi müsabakasında rakibine ezdirmez ve bolca eleştiri alır bu nedenle.
3) rakip karabüktür. yunus yıldırım aşırı sertliğe göz yumar, kırmızı gösterdiği oyuncuyu 3 pozisyon önce atması gerekirken atamaz , sonunda yapacak bişeyi kalamaz ve atar. hem yan hakem hem de kendisi lua lua'nın açık faulunu göremez (hem rıdvan, hem serdar tatlı hemde bülent yavuz pozisyonun faul olduğunu belirtti.) maç 2-2 olur. sağdan kesilen ortada sinanın içeri çevirdiği topta yan hakem mehmet şahan yılmaz , kurallarda topun tamamı geçmesi lazım yazmasına rağmen, topun en ufak bir bölümün dışarda olmadığı pozisyonda akla durgunluk veren kararı ile golü iptal eder. gitti 2 puan.

4)rakip gazianteptir, yan hakem doğru bir kararla antepli futbolcuyu dirsek attığı için oyundan attırır. barış şimşek denen hakem bozuntusunun tüm ayarı bozulur. ikinci yarı toplam 9 sarı kart gösterir(özellikle beşiktaşa gösterdiği iki sarı kartta bırakın karı müdahale bile yoktu.), kırmızı kart pozisyonunda en az 2 dakika oyun durur, ekrem sakatlanır , .toplam 4 oyuncu değişir ama uzatma 3 dakikadır, en az 6 dakika olması gerekirken. aynı barış hoca , beşiktaş -eskişehir maçında 82. dakikda tartışmalı bir penaltı verir ve maça 5 dakika ekleyerek eskişehirin 90+4 de gol atmasını sağlar. ayrıca bu maçta antepin golünü atan rostand hem de sarı kartı varken 83. dakikada veliye herkesin gözü önünde dirseği çakar ve direkt kırmızı kart görmesi gerekirken, sarı kart bile görmez ve oyunda kalır.

hakem hataları olabilir ancak bursa-galatasaray maçında bursanın nizami golü güme gider, trabzon fenerbahçe maçında ismi lazım değil (aslında okkalı bir küfürü hak eden) sözde yan hakem trabzonun buz gibi golün vermez, (fenerbahçenin geride olduğu son iki kadıköy maçında 6 dakika uzatma verilir ve elazığ maçında 1 puan böylece kazanılır.( aynı hakem beşiktaş-galatasaray maçında burağın pozisyonu yaratmıştır. ayrıca fenerbahçe bu maçta ofsaytla ilk golü bulur. yani bazı takımlar hep hakem hataları ile kazanırken beşiktaşımızın sadece iknci yarıda 6 puan kaybetmesi kabul edilemez.

not: barış şimşek gördğüm en aciz hakemdir, bu maça 3 dakkika uzatma vermek ayıptır günahtır. ayrıca veliyi nakavt eden adamı oyunda tutup golü atmasını sanırım başkanı ile birlikte kutlamıştır. ve idda ediyorum 2 hafta içersinde galatasaray veya fenerbahçe maçına atanacaktır.ayrıca o yan hakemin adı asım yusuf öz
beşiktaş'a haksızlık yapılmayan maç mı var diye sordurtan başlık.