22 şubat 2013 anadolu efes cska moskova maçı

türkiye saati ile 20.00'de başlayacak ve ntvspor'dan canlı yayınlanacak olan euroleague top 16 e grubu 8. hafta karşılaşması.
-- alıntı--

“avrupa’nın en formda takımına karşı oynayacağımızın farkındayız. anadolu efes bir galibiyet serisi yakaladı ve bunu devam ettirmek isteyecekler. daha da önemlisi artık tam bir takım olduklarını gösteriyorlar, önemli bir kimya yakaladılar. ev sahibi olma avantajını da çok iyi kullanabileceklerini de biliyoruz. şu dönemde oynayacağımız en zorlu maçlardan biri olacak ve maça bunun farkındalığıyla hazırlandık."

-- alıntı--*
cska moskova'da viktor khryapa'nın forma giyemeyeceğini öğrendiğimiz karşılaşma.
ilk çeyreği 16-22 konuk takımın üstünlüğü ile geçilen karşılaşma.
ilk yarısı cska moskova'nın 26-34 üstünlüğü ile sona ermiştir.
müthiş tempolu giden, cska'nın kaçıp efes'in kovaladığı, son zamanlarda izlediğim en kaliteli basketbol maçı.

helal olsun efes seyircisine, doldurmuşlar abdi ipekçi arena'yı.
üçüncü çeyreği 41-46 cska moskova'nın üstünlüğü ile sona eren karşılaşma. savunmaların maçı oluyor adeta. sasha vujacic sol omuzundan sakatlanarak maçı yarıda bırakmak zorunda kaldı.
murat kosova - ibrahim kutluay ikilisinin, yine hayattan soğuttuğu maç. kosova yine bir tarafını yırtıyor. ibo desen "semih al artık o ribaundu ya..." vay anasını arkadaş, bir beşiktaş'ı böyle benimseyemedi bunlar. bizim maç olunca, bizden "onlar" diye bahseder ibo. itici ibo.
murat kosova'nın, anadolu efes'te ilk 3'lüğü atana efes ısmarlayacağını açıkladığı karşılaşma.
kosova'nın vaat ettiği efes'in talihlisi kerem tunçeri oldu.
anadolu efes maçı alacak gibi gözüküyor. cska moskova hücum avantajını kaybetti. gerçi bu durum her an değişebilir.

offf... çok iyi maç lan.

not: kombassan konyasporluyum.
geçen yıl şampiyonluk yolunda ki maçlarımızı hatırlatan süper mücadeleye sahip maç. ayrıca şebnem ferah'ın da tribünlerden destek olduğu maç. 4 dakikadır entry yazıyorum sadece yarım saniye eksilen maç. durmaksızın foul ve mola alınarak saniyeler durduruluyor. yazarken maç bitse de kimin galip geldiğini yazayım istiyorum derken murat kosova bitti bitti bittiii diye götünü yırtıyor. efes kazandı.
son hücumda cska moskova'dan, önce zoran erceg, ardından miloş teodosic'in kaçırdığı iki üçlükle anadolu efes'in 63-60 kazandığı karşılaşma.
zoran erceg bomboş üçlüğü kaçırdı ve maç bitti. efes kazandı. tabii ki sevinmedim, efes hiçbir zaman sempatik olamayacak benim gözümde.
-- alıntı--

“fiziksel bir maç oldu. maçın sonunda detaylarla belli oldu. kritik dakikalar oldu. ikinci devrenin başında üstünlüğümüzü kötü oyunla yitirdik. ikinci yarı topu 9 kez kaybettik. ilk yarı bu sayı 4’tü. maçın son 4 dakikasında kritik hücum ribaundu verdik. real madrid ve efes’e küçük farklarla mağlup olduk. ancak kritik anlarda galibiyeti alacak hamleyi yapmalıyız. efes’i tebrik ediyorum.”

-- alıntı--*
bence süper maçtı atmosfer iyiydi.savunma nasıl yapılır dersini verdiler