25 şubat 2016 lokomotiv moskova fenerbahçe maçı

uefa avrupa ligi son 32 rövanş maçı. maç saatinde havanın -15 derece olacağı tahmin ediliyormuş.
moskova 2-0'ı yakalasa, uzatmaya gitse, şöyle 120 dk oynansa dediğim maç.
44. dakikada samedov'un attığı golle lokovotiv takımının soyunma odasına 1-0 önde gittiği maç.
genelev çalışanı kılıklıların götlerinden akan kovan kovan bal sayesinde 1-1'lik skorla tur atladıkları maç.

maçın 20. dakikası civarı lokomotiv takımının nizami golü ofsayt gerekçesiyle verilmedi. 70. dakika civarında fernandes'in yaptığı ortayla kaleciyle karşı karşıya kalan samedov topu kalecinin üstüne vurdu, seken top önünde kaldı. bu topa yerdeyken vurmayı başardı ancak top farklı biçimde üstten dışarı gitti. belki de maçın kırılma anı bu pozisyondu.

80. dakika civarı kerhane kılıklıların kullandığı bir kornerde mehmet topal'ın yakın direk tarafında çaprazdan vurduğu kafada top gol olabilecek yegane yere gitti. ölü noktaya giden topta kaleci dahil herkes topu izledi. öyle ki mehmet topal bile gole şaşırdı.

tıpkı ilk maçta bir ön liberosunun sürpriz iki golüyle galibiyet alan lacivertli "göt" başka bir ön liberosunun akıl ve yetenek dolu(!) gölüyle beraberliği kurtardı.

bizim maçta son saniyede ersan'ın altı pas içinden kafa vuruşu kalecinin üstüne gider, turdan oluruz. bunlara ise tam tersi olur. hatta verilse 2-0 devam edecek maçta rakibin nizami golü ofsayt diye verilmez.

bahtsızın bağına düşmez bir tanesi gökten yağmur yerine mücevher yağsa...
fenerbahçe'nin turu geçmesiyle neticelenen maç. 1-1 bitti. goller: samedov ve mehmet topal.

iyi oldu bana göre. fenerbahçe 2 maç daha gidecek uefa'da en kötü. bu da en az 2 lig maçına yorgun çıkmak anlamına geliyor.
fenerbahçe'nin turu geçmesi ile, kartalımın şampiyonluğu garantilenmiştir. herkese kutlu olsun.
1-1 biterek, kimseyi yanıtlamayan maç. niasse olmadığında; moskova'nın da ileri çıkmaktan aciz olduğunu bir kez daha görmüş olduk