27 aralık 2013 gençlerbirliği beşiktaş maçında verilmeyen gol

olcay şahan 'ın frikikten kaleye gönderdiği ve toplarla buluşa toptur. ama hakem düdül çalmadığını sebep göstererek, golü iptal etmiştir.
http://www.ntvspor.net/haber/futbol/100504/hakem-oyna-dedi

sonra biz hep ağlıyoruz, beşiktaş taraftarı hep isyan ediyor.
hakeme göre düdüğümü bekle demesine rağmen, işareti beklemeden frikiği kullanan olcay'ın sayılmayan golü.

vallahi futbolda bu tip kurnazlıklara hiçbir zaman kızmadım. futbol zeki adam işidir ancak hakem olcay'a işaretimi bekle demese olcay bu atışı kullanmaz. ha eğer kullandıysa büyük eşeklik yapmıştır.
ardından hakemin düdüğünü beklemediği için sarı kart görmesine sebep olan gol.

izlerken hakem elini havaya kaldırarak düdüğümü bekle diyor, olcay beklemek yerine ısrarla kullanmak istiyor.
buna istinaden hakem de "peki kullan o zaman amuğakoim sanki gol atacaksın" edalarında tavır ile önünden çekiliyor muhteşem sol ayaklı olcay'da golü atıyor.

bu tür golleri ispanya la liga, ingiltere premier lig'de sıkça gördüm özellikle henry'nin ve messi'nin golleri hala hafızamda yer eder.

yalnız dikkatimi çeken nokta şudur ki, olcay frikiği çabuk kullanmak isterken hakem buna önce müsade ediyor sonra topun gittiği yeri izliyor yani resmen golü izliyor olcay vurduktan hemen sonra veya topa yaklaşırken düdüğünü çalabilirdi ama yapmadı nedense izlemek ihtiyacında bulundu ve akabinde de golü iptal etti.

olcay'ın yorumlarını dinledim "hekem kullan dedi" diyor.
kullan dediyse neden sarı kart verdi ,
en önemlisi kullan dediyse golü neden iptal etti.

hadi buyur burdan yak.

eğer gol olmasaydı, hakem atışı tekrarlattırmayacaktı. çok net. bu sezon başımıza gelen kaçıncı saçmalık? acımasızca eleştiriler yaparken bunları da hesaba katıyoruzdur inşallah.
https://www.youtube.com/watch?v=2kj80r9anes