5 mayıs 2019 galatasaray beşiktaş maçı

spor toto süper lig 2018/2019 sezonunun şüphesiz kader maçı olacak. sadece beşiktaş ve galatasaray değil başakşehir'in kaderini de bu maç belirleyecek. bu maça kadar oynayacağımız sivas ve ankaragücü maçlarını 6 puanla kapatırsak samiyene büyük bir avantajla çıkmış olacağız. ilk yarıdaki galibiyetten ötürü alacağımız bir beraberlik ya da galibiyette ikili averajda galatasaray'ı ardımızda bırakmış olacağız.

galatasaray bu maça kadar sırasıyla içeride kayserispor, deplasmanda konyaspor maçlarına çıkacak bu maçlardan tekinde bile takılsa bizim için işler acayip kolaylaşmış olacak.
lig ikincisinin belirleneceği maç. fikstüre bakılırsa o güne kadar iki takım da puan kaybetmez gibi görünüyor. ve bu maçın önemini bu tablo iki kat artırıyor.

galatasaray'ın kendi evlerinde oynayacak olmaları ve yönetimlerinin mhk, federasyon çıkarması yaparak ayak oyunlarına da şimdiden başlıyor olmaları kendilerini avantajlı gibi gösteriyor. ancak beşiktaş oyun olarak, kadro olarak galatasaray'dan daha iyi.

kartal sözlük olarak büyük bir aksilik çıkmazsa tribünde yerimizi alarak 11 ayın sultanını mutlu mesut karşılamak istiyoruz. *
2-0 kaybettiğimiz karşılaşma
.
hakkı beraberlik olan, kendi hatalarımızla (hakemden ayrı) verdiğimiz, sonuç olarak gs şampiyonluğuna yol açan karşılaşma