6 aralık 2016 dinamo kiev beşiktaş maçı

heyecandan karnımı ağrıtan maç. sürekli çişim geliyor, tırnağımın kenarındaki etleri kemiriyorum, midem bulanıyor. son 15 dakika.
oynayacağınız kişiliksiz futbolu skym maçıdır...dakika 3 ,kaleciye 3 geri pas verilmiş...son 3 haftanın şahsiyetsiz,yaratıcılıktan uzak,korkak futbolunun devam edeceğini belli etmiştir..

umarım benfica benzeri bir dönüşe imza atarlar da ben mor olurum..
yer yüzünde sadece bizim başımıza gelecek şekilde seyreden maçtır. bunu ancak beşiktaş başarabilirdi nitekim başardı.

şampiyonlar liginde ilk 5 maçını yenilgisiz bitir. ayağına gelen onca fırsatı tep, işini aralık ayında -10 derecede oynayacağın kiev deplasmanına bırak. sonra maçın başında 1 gol ye. sonrasında arkaya komik biçimde adam kaçır penaltı yap üstüne bir de kırmızı kart gör. bundan 2 dakika sonra halı sahada yapsan maçtan kovulacağın bir hata ile 1 gol daha ye ve ilk yarım saatte 3-0 geriye düş.

beşiktaş işte, başka söz söylemeye gerek yok. bu kulübün kaderi bu. değişmedi, değişmeyecek...
ilk yarısını 4-0 geride bitirdiğimiz maç. galiba 8'e doğru gideceğiz yine. işin kötüsü grupta galibiyeti olmayan, bize 20 gol de atsa avrupa ligine bile gidemeyecek olan bir takıma karşı bu duruma düştük. yazıklar olsun verilen emeklere, beslenen umutlara.
kırmızı kart ve penaltı sonucu herkesin şirazesi kaydı şenol hoca dahil takım çok kolay dağıldı ki bence böyle bir maçta eğer sakatlık yoksa bütün tecrübeli adamları kullanmalıydık, neyse bence avrupaya bu maç sonrası hobi olarak devam edip lige asılmalıyız ne sonuçla biterse bitsin bu maç inşallah travma olmaz korkum bundan sonraya sirayet etmesi.
acilen üst üste kırmızıları görüp bitirmemiz gereken maç. aksi halde çok kötü yerlere gidecek.
ikinci kırmızı kartı görünce izleme gereği duymadim. bu kart hata değildi.
uzun süre psikolojisinden kurtulamayacağımız kabus. onun bunun çocukları maçı katletti maalesef.
tarihimizin en büyük hayal kırıklığı olan maç. ama şu da unutulmasın, galatasaray uefa avrupa kupası'nı aldığında, gruplarda evinde chealse'den 5 yemişti ve kupaya uzandı.
öncesinde sırasında ve sonrasında taraftarlar arasında ciddi olayların yaşandığı güvenliğin olmadığı maç.can kaybı olmaması büyük şans.
bir ukraynali gazetecinin sonunda teknik direktorumuze, "turk taraftarlarin burada yaptiklarindan utaniyor musunuz?" diye soru sordugu mac.

dun geceki tablo gercekten degme komplo teorilerine tas cikartacak cinsten. ayan beyan hem taraftara hem takima zulmedildi ve sanki zulmeden bizmisiz gibi boyle bir soru soruluyor. hakikaten yavuz hirsizmissiniz amk cocuklari!

ama gun gelir bunun hesabi sorulur... hic suphem yok!
izlemek için gece yarısına kadar komutanlara çay demlememe neden olan maç. ardından da 3-6 nöbeti... iskoç piçinin sevimsiz suratı gitmiyor gözlerimin önünden.
yaralanan bir taraftarımızın yoğun bakımda olduğu maç.

alıntı--

türkiye cumhuriyeti kiev büyükelçiliği, maç öncesinde ve maç gününde taraftarlar arasında çıkan kavgalarda beşiktaş taraftarı arasında yaralananların olduğunu doğruladı.
beşiktaşlı 10 taraftarın yaralandığı kavgalarda, bıçak darbesi alan bir kişi hariç diğerlerinin taburcu olduğu bildirildi.
beşiktaşlı bir taraftarın ise başkent kiev’de 17 numaralı hastanede ameliyat edildiği, sonrasında da yoğun bakımda tutulduğu ifade edildi. türk taraftarın ameliyat sonrası durumunun iyiye gittiği ifade edildi.

alıntı--

uefa`nın disiplin soruşturması başlattığı maç.

alıntı--

ev sahibi dinamo kiev'e, yetersiz organizasyon, taraftarlarının tribünde kargaşa çıkardığı, meşale yaktığı, merdiven geçişlerinin engellendiği, beşiktaş'a ise taraftarlarının tribünde kargaşaya sebep olduğu, tribünlere zarar verdiği ve meşale yaktığı suçlamalarından dolayı disiplin soruşturması açıldığı belirtildi.

uefa denetim, etik ve disiplin kurulu, konu ile ilgili ilk toplantısını 2 şubat 2017'de yapacak.

alıntı--

taraftar olaylarının gölgesinde geçen; umutlarımızın kursağımızda kaldığı maç. olmadı, olduramadık.
hakem hataları ve taraftarlar arasında çıkan olayların gündeme oturduğu, beşiktaş'ın uefa tarafından 2 yıl içerisinde herhangi bir avrupa maçında taraftar olaylarına karışması halinde avrupa kupalarına katılamaması cezasını uefa'nın vermesi, maçtan bir gün önce tüm kiev halkı, maç günü tüm kiev taraftarı ve emniyet güçlerinin kievlilerle birlikte beşiktaş taraftarının üzerine yürüdüğü, kiev de alman nazi sempatizanlarının olduğunu öğrendiğimiz, dingoc, 1903, kaptan ve benim maçı deplasman tribününde takip ettiğimiz maç olmuştur.

en güzel yanı herhangi bir ülkede, eksi bilmem kaç derecede maçtan önce, maç günü ve maçtan sonra arma için beşiktaş diye bağırmak ve takımı yalnız bırakmamanın verdiği en özel anılarımdan bir tanesiydi. sonra buna avrupa maçlarında lyon deplasmanını da eklemiş oldum. o maçta maşallah tribün olayları gölgesinde geçti ahahah
  • /
  • 2