7 aralık 2014 kayserispor osmanlıspor maçı

kadir has staydumu'nda, saat 15:30'da gerçekleşecek olan, ptt 1. lig 12. hafta mücadelesi. haftanın maçı da diyebiliriz.

ligde, 11. hafta itibariyle, kayserispor 22 puanla 2. ve osmanlıspor 27 puanla 1. sırada yer alıyor.

kayserispor için liderle olan farkı azaltmak ve gücünü gerçek anlamda sınamak, psikolojik üstünlük kurmak için oldukça önemli bir karşılaşma. gerek orta alanda, gerek hücum anlamında daha üstün olan taraf olduklarını düşünüyorum. savunmada bireysel hata yapmadıkları sürece, bu maçı mağlup tamamlamayacaklardır. orta sahada inisiyatifi 90 dakika boyunca ellerinde tutmaları, maçın anahtarı olacak şüphesiz. vakti olan herkesin takip etmesini önerdiğim bir karşılaşma, trt spor ekranlarından da mutlaka naklen yayını olacaktır.
marko simic'in 6. dakikada attığı gol ile 1-0 olan mücadele.
fırat aydınus'un hediye ettiği penaltıyı muhammet reis'in gole çevirmesiyle, 21. dakikada 1-1 oldu skoru.
ilk yarısı 1-1 sona ermiştir.

golden sonra osmanlıspor'un hücum pres yapması sonucu, kayserispor savunması epey bir afalladı. golle sonuçlanan bir pozisyon olmasa da birkaç tehlikeli pozisyona mahal verdiler. ev sahibi ise duran toplarda tehlike yaratmaya, ayağa toplarla orta sahayı hızlı geçmeye çalışıyor.

ikinci yarıyı takip edemeyeceğim, boş bırakmayın buraları yazar kardeşlerim.*
dakika 58 de osmanlıspor'un 10 kişi kaldığı maç. muhammet reis kırmızı kart gördü.
dakika 69'da kayserispor'un 2-1 öne geçtiği maç. biseswar harika bir şut çıkardı kaleci harika tokatladı fakat dönen topu takip eden mert nobre kafa vuruşuyla durumu 2-1'e getirdi.
son dakikaları heyecanlı geçen ve 3-1 biten maç. son dakikalarda osmanlıspor bir penaltı kaçırdı. kayserispor penaltıdan sonra net iki pozisyon kaçırdı. üçüncü net pozisyonda biseswar golü yaptı ve maç bitti.