abdi ipekçi arena

istanbul zeytinburnu' nda bulunur. 12.500 kişilik seyirci kapasitelidir. beşiktaş milangaz basketbol takımının 2011-2012 beko basketbol ligi play off final mücadelelerini oynacağı salondur.
final serilerinde beşiktaşımıza ev sahipliği yapacak olan salon.
bu salonda maç izlemişliğim yoktur ama nedense bir türlü bu yadigarı sevemedim.
mesafe olarak anadolu yakası'na daha yakın olmakla birlikte, ulaşım açısından sinan erdem spor salonu'nu öpüp başınıza koyabileceğiniz kadar saçma bir yerdedir. 3 haziran 2012 beşiktaş milangaz anadolu efes maçı çıkışında, metrobüse ulaşabilmek için 45 dakika yol yürüdük.

(bkz: ya ben lan neyse bir şey demiyorum)
sinan erdem spor salonu yanında, akatların kendisi karşısında kaldığı gibi kalmaktadır. ayrıca ulaşımı falan berbat. hey yıllar 1988 yılında ilk açılışında harlem gelmiştide çocuk aklımızla bu salondan büyülenmiştik.bence yıllar karşısında o da karşı koyamamış eskimiştir.
slr fotoğraf makinesi ile fotoğraf çekmenin yasak olduğu salon. * *
klimalı falan hoş ama gerçekten de cehennemin dibinde spor salonu. karşısında tarlalar falan var, öyle doğal bir ortam. *
turkish airlines euroleage 2012 2013 sezonunda ve beko basketbol ligi 2012 2013 sezonunda iç saha maçlarımıza evsahipliği yapacak salon.
bu sezon erkek basketbol takımımızın maçlarını oynayacağı salon

ulaşım bilgilerini :93 t( taksim) 93 m(mecidiyeköy) 93 c(beyazıd)93(eminönü) iett otobüslerine binilerek belgrad kapıda inilir orada 5 dakika yürünür 2 dakika koşulur...

sirkeci- halkalı banliyö hattı kullanılarak kazlıçeşme de inilir oradan 15 dakika yürünür...

topkapıdan geliyorum nasıl gelebilirim diyenler için:zeytinburnu minübüslerine binenler 10 dakikalık bir yolculuktan sonra (trafik açıksa) belgrad kapıda inip 5 dakika yürüyecekler aynı yerden gecen yedikule minübüslerine binen şanslı taraftarlar ise salonun tam önünde inecekler...

özel arabası ile gelecek taraftarlarımız sora sora bulurlar salonu .otopark ücretsiz...
salonlara ve stadlara arena ismini takanların bir daha düşünmesi gereken konu ...siz spor salonlarınıza ve stadyumlarınıza arena dedikçe içindekiler de kendilerini gladyatör sanacaklar.
tarih yazılacak yer, galatasaray'ın yazamayacağı tarihi biz yazacağız orda.
ulaşım konusunda canımıza okuyan salon, gelin akatlar'a geri dönelim diyecek kadar sevimli konuşmama sebep oluyor. yerleşim konusunda zaten kim kime, dum duma bir durum söz konusu olduğundan pek de söylenecek bir söz yok. ama bir gün gidip burası benim kombinemin yeri diyerek dayak yemeyi düşünüyorum. *
ulaşım konusunda benim açımdan pek bir probleme sahip olmayan salon. sonuç olarak, ana ulaşım araçlarıyla ulaşılabiliyor metrobüs, tramvay, tren. akatlar'a gitmek için garip garip otobüslere binmek, taksilerde mahvolmak zorundaydık. oraya salon mu yapılar ya. bak yine sinirlendim.
ulaşım konusunda yürüyerek geldiğim koşarak döndüğüm salon.
otobüs - metrobüs - metrobüs (aktarma) - minibüs şeklindeki toplu taşıma zinciriyle ulaşabildiğim salon. akatlar'a ise tek bir merkezi noktaya gidip, sonrasında 10 dakika yürüyerek ulaşılabiliyor. sonuç olarak, anadolu yakası'nda oturan bir insan için cehennemin dibidir. akatlar'a rahmet okutur.
basketbol mücadelelerimizi oynadığımız salon. yalnız ben kulübümüz fiyatlama sistemine şaşıyorum daha doğrusu zaten salonda rahatça at koşturduğumuz halde gidip de yüksek bilet fiyatından alan var mıdır acaba diye düşünüyorum. cidden aklıma takılan bir soru bu, kaç gündür böyle ara ara yokluyor düşünüyorum ama cevap bulamıyorum.
neyse artık hakkımızda hayırlısı olsun, benim kombinem var zaten.
zeytinburnu'nun benim için olumlu yanlarından biridir. bulunduğum yerden abdi ipekçi'ye 15 dakika yürüme mesafesinin olması yanı sıra, sinan erdem'e de metro süresiyle beraber 20 dakikada varılır. tabii yine en güzeli, bağcılar-kabataş tramvay hattının beni evimin önünden alıp, stadın önünde bırakmasıdır.

şimdi burayı okuyan herkes çok şanslı olduğumu filan düşünüyordur belki ama hiç de öyle değil. apaçisinin, ülkücüsünün, sokaklarda şahin'le drift yapmaya çalışanların, motorun egzozunu patlatanların sürüyle bulunduğu bu semtin tek artısı budur, başka hiçbir bok yok.
--------------------
marmaray projesi ‘‘haydarpaşa-gebze, sirkeci-halkalı banliyö hatlarının iyileştirilmesi, inşaat ve elektromekanik sistemler işi’’ kapsamında, kazlıçeşme-halkalı hat kesimi 01.03.2013 tarihinden itibaren tren trafiğine kapatılacaktır.
--------------------

şu haberle, ben ve benim gibi anadolu yakası'nda oturanlar için, ulaşımı daha da büyük bir çileye dönüşen salon. hay marmaray kadar taş düşsün kafanıza ya. bu sene neden söz verildiği gibi, ocak 2013'ten itibaren sinan erdem'e geçiş yapmadık, o da ayrı mesele tabi. şu salondan bir kurtulsak, semtine ayak basmayacağım mecbur kalmadıkça. canımızdan bezdirdiniz.
trenlerin sirkeci-yedikule arası çalışmaya devam edeceği için bu yolla ulaşımın pek de aksamayacağı salon.
  • /
  • 2