abdullah avcı

  • /
  • 6
istanbul büyükşehir belediyespor teknik direktörü. beşiktaş maçlarına asılıp galatasaray maçlarında yatmasıyla meşhurdur.
yere yatması, takımı gol attığında yaptığı yumruk hareketi ve antipatik tavırları ile sinirimi kaldırandır. yanında ki arif erdem ile şahane bir ikili oluşturuyorlar
dünkü maçta * ilk defa takımı ne kasaplık yapmıştır ne de maçı sıkıştırıp fubolu çirkinleştirmiştir...şaşırmadım desem yalan olur...ama ikinci yarının sonuna doğru ibrahim akın'ı oyundan alarak bana o dakikada kupayı aldık dedirtmiştir...
11 mayıs 2011 beşiktaş istanbul bşb maçı'ndan sonra havaalanında 2 beşiktaşlıya, furbolcularıyla birlikte saldırdığı iddia edilen teknik direktördür.
11 mayıs 2011 beşiktaş istanbul bşb maçı dönüşü havaalanında yaşanan olaylardan beşiktaşlı taraftarları sorumlu tutarak kendilerini sütten çıkma ak kaşık ilan eden teknik direktördür.

seni adam sanıp sözle ince espri yapan insanların bu inceliğine aynı şekilde cevap veremeyişini son günlerde fazlaca bursaspor belgeseli izlemene mi bağlamalı yoksa sözlü olarak kendini yetersiz hisseden herkesin yapacağı gibi şiddete başvuracak kadar cahil olmana mı bağlamalı ben karar veremedim.

dilinin ayarı iyiden iyiye kaçan adam.

--- spoiler ---

türk futbol kültürü ve ahlakından bahsederken bir şeylerin hiç gelişmediği bir ülkede bunların çok ciddi mücadelesini yapıyoruz. ama basında çıkan büyükşehirli oyuncular dayak yediler, darbe yediler değil, orada maç penaltılara kalmadı bunu da herkes bilsin!

--- spoiler ---

http://www.haber1903.com/havaalaninda-mac-penaltilara-kalmadi_3_52040

(bkz: sakin ol şampiyon)

bir teknik direktör olarak, golden sonra koyduk mu anlamına gelen hareketler yapan kimdi peki? sen teknik adam değil de holigan gibi davranırsan, holiganların sana vereceği tepki de bellidir sayın avcı. "havaalanında maç penaltılara gitmedi" diyerek de hâlâ bu holigan tavrı sürdürme peşindesin. bu tavrına yakışan bir takımdasın zaten, böyle devam et.
bugün yaptığı açıklamalardan sonra daha önce kendisi için jose mourinho'nun türkiye şubesi demiş olan beni hayal kırıklığınıa uğratmamış olan şahıs...daha önce futbol anlayışları için söylemiştim...meğer karakterleri de benziyomuş...ikisinin arasında birkaç kupadan başka hiçbir fark yok benim gözümde...
arif erdem'i neden yanına aldığını daha iyi anladığım kendini padişah sanan sik kafa. he yavrum futbolu bir sen biliyorsun, hücumu bir sen oynatıyorsun. bak dövüşten de anlıyormuşsun
fena halde götü kasinan adam.

http://www.youtube.com/watch?v=wbqwibgbtuw&feature=player_embedded
haber1903'ün taraflı bir yayın anlayışına sahip olduğunu ve 11 mayıs 2011 beşiktaş istanbul bşb maçı sonrası havalimanında yaşanan olayları da bu taraflılıkla yazdıklarını söyleyen teknik adam. "taraftarı hariç beşiktaş kulübüne saygı duyuyoruz." demiş. yani şimdi abdullah avcı'nın o son cümle ile nasıl sıvadığına mı yansam yoksa haber1903'ün hâlâ gidip bu adama fikrini sormasına mı, karar veremiyorum. o cümleyi kurmamış olsa adam haklı beyler denilebilirdi çünkü bizim taraftarımızın bir kışkırtmasının olduğu gerçeği inkâr edilemez. ama böyle diyerek cami duvarına işemiş. dolayısıyla haber1903'ün yaptığı bu haber de ortalığı kızıştırmaktan başka bir amca hizmet etmemiş bana göre. yanlış yapıyorlar...

http://www.haber1903.com/besiktasa-saygi-duyuyoruz_3_52239
milli takımın başına getirileceği iddia edilen teknik adam.
hiddink yerine çok büyük ihtimal milli takımın başına geçecek olan genç teknik direktör.hayırlısı olsun, hem belki lanet belediyeden de kurtulmuş oluruz fena mı. bir taşla iki kuş. *
galatasaray'lı olduğu için milli takımın başına geçmesi gayet normaldir. sonra milli takım kulüplerin üstündedir falan gibi saçmalıklar söylüyorlar. milli takım direk galatasaray'ın altyapısıdır. oynatmadığı futbolcular oynayıp form tutsun, teknik direktörler tecrübe kazanıp başarılıda olursa gs'nin başına geçsin. taraftar baskısının olmadığı bir kulüpte orta seviye futboluyla bir istikrar yakalamış olabilir. ama ne gibi kriterlerle milli takım teknik direktörlüğüne getirildiği soru işaretidir bende.
kupa finali sonrası bjk'li taraftarlarla kavga etmesi önünü açmış olabilir.
milli takım teknik direktörü olma konusunda federasyonla prensip anlaşmasına vardığı son dakika haberi olarak geçilen hoca. futbolcuları isimlerine ya da menajerlerine göre değil de performanslarına göre seçer umarım.
yardımcılığını okan buruk ve haluk güngör'ün yapacağı , milli takımın yeni teknik direktörü.
oğuz çetin ve hiddink ikilisinden daha başarılı olacağına inandığım yeni milli takım teknik direktörümüz.
kendisinden zerre kadar hazzetmem. ama milli takımda yaşanması gereken değişimi getirebilecek bir hoca olduğunu düşünüyorum. gençlere önem veren yapısıyla, 3 kuruşluk futbol oynamadan her milli maç için kadroya alınan futbolcuların ayağını kesecektir sanırım.

mustafa pektemek'i kadroda düşünüyor olması da bunun önemli bir göstergesi.
29 şubat 2012 türkiye slovakya maçı için aday kadroya en çok beşiktaş'tan futbolcu çağıran milli takım teknik direktörü. dinamik ve koşan bir milli takım kurmaya çalıştığı kesindir.
futbolcuları adına göre değil performansına göre milli takıma davet ettiğini gördüğümüz milli takım teknik direktörümüz.

(bkz: helal olsun sana )
  • /
  • 6