abdullah avcı

  • /
  • 6
avrupa maçlarına yedek çıkıp ülke puanının anasını ağlatırken, sanki üzerine düşen görevleri eksiksiz yapmış gibi bir de maça atanan hakemin avusturyalı olması manidar diyen vizyonsuz avrupa puanı katili vatan haini.
beşiktaş'ın quaresma temelli hedefsiz yan orta oyununun nasıl etkisiz hale getirildiğini ve aslında bu oyunun ne kadar verimsiz olduğunu anlatan teknik direktör.
https://twitter.com/ozgenonur/status/947197094829445120
uzun uzun yazmaya gerek görmüyorum. beşiktaşta başarısız olacağını düşündüğüm yeni teknik direktörümüz.
4-2-3-1 sisteminden beşiktaş takımını kurtaracaksa bile belli bir katkısının mutlak olacağı direktör.

geçen iki sezonda bu saplantı ve başka taktik yokmuş gibi medel'i 8 numara oynatmaya çalışan hoca yüzünden dikiş tutturamadık
en büyük handikabı takımı fikret orman başkanlığı döneminde çalıştırmak olan teknik direktörümüz. bu kulübün şenol güneş dönemi de dahil teknik direktör sorunu olmayıp her zaman yönetimdeki sorunlar yeni sorunlara yol açıyordu. 4 hafta sonunda beşiktaş gibi bir takımın 4 puanda kalmasının belki de en ufak kısmı abdullah avcı'ya yazar. takımın kötü gidişatı karşısında ilk hedef haline gelebilecek olan kişi olması ihtimaline karşın sonuna kadar arkasında durulması gereken kişidir bence.
söylesene bize hocam!
takım niye oynamıyor?
iyi bir teknik direktör olmasına rağmen hala takımda uyum sağlayamamıştır. umarım bu akşamki derbi güzel geçer.
vasıfsız bir hoca. asla beşiktaş kalibresinde değil. galatasaray derbisi kazanıldı ve takıma bir moral geldi lakin kendisi ile asla devam edilmemeli. sergen yalçın ile bu sene dahil olmak üzere 3 yıllık sözleşme düşünülebilir. kendisi bu sene için bunu kabul etmez ve önümüzdeki sezon başlamak isterse bu sezon sonuna kadar samet aybaba, mehmet özdilek, gibi isimlerle devam edilebilir.

ayrıca:
#371571

zamanında bilic denen çapsız hayduta çok salladık ve eksi yağmuruna tutulduk. avcı, bilic'in türk versiyonu bir loser. beşitkaş kulübüne adım attırılmamalıydı. yukarıdaki entry'de görüldüğü üzere çook yıllar önce şenol hocanın ismini zikretmiştik ve geldiğinde beşiktaş'a büyük başarılar yaşattı malumumuz olduğu üzere.
abdullah avcı ile yaşadığımız en temel sorunun kan uyuşmazlığı olduğunu düşünüyorum. farklı kan grubundan olan insanların birbirine kan vermesinin sonuçları da ölümcüldür. bizdeki durumda da henüz bir ölüm yok ama sanki adım adım hem abdullah avcı ölüyor hem de biz...

beşiktaş'ta tribünün fakir ya da zengin hangi kesiminden olursa olsun, aynı düşüncenin birleştirdiği bu kitle değişmez bir profil çizer. pazaryeri’nden akaretler yokuşu’na ya da orta bahçe’den barbaros çıkışlarına dağılmış olsa da bir bağlılık zihniyeti sürdürür. dikilitaş’tan fulya’ya uzanır bu zihniyet. bir kuşak öncesinde de böyleydi, sonrasında da öyle olacak. kitle de bunun farkında. en büyük futbolcusu da başkanı da olsa kendisini temsil ettiğini bilir. temelde kulüp taraftar ilişkisinden çok, sanki büyük bir aile manzarası çizilir. bu da beşiktaş’a mahsus geleneksel bir manzaradır. diğerlerinden biraz daha farklı bir ortam vardır. komşuluk gibi, aileden biri saymak ve sayılmak gibi bir şeydir bu.

biz de abdullah avcı'yı bu aileye katmak istedik. belki çok çaba sarf etmedik ama en azından denedik. ama en başta dediğim gibi farklı kan gruplarına sahibiz. bu öyle bir şey ki, sonradan zorlamayla da olmuyor maalesef. tarifi de kelimelerle mümkün değil. belki bir örnekle anlatabilirim: 2013 yılında avrupa’dan eleneceğini bile bile, yolu olmayan olimpiyat stadı’na akın eden 80.000 taraftar vardı. bu sezon ise yense belki de liderle puanı eşitleyeceği malatya maçına, hafta sonu ve hava güzel olmasına rağmen anca 30.000 kişi gidiyor.

bir kere o kan uyuşmadı mı da bir daha ne yaparsanız yapın nafile. tüm bu uyuşmazlık da en neticesinde sahada oynanan oyuna ve tribüne yansıyor. mevcutta sahada yanlış hakem kararına bile tepki vermeyen, oynadığı oyundan zevk almayan bir topluluk var. tribünde de mutsuz, umutsuz seyirciler. son tabloda hem sahadakilerin hem tribündekilerin ruhu çekiliyormuş gibi bir görüntü var.

burada anlatmaya çalıştığım şeyler maddi olanaksızlık değil, transfer politikası değil, teknik-taktik hiç değil. bir ruh eşi meselesi, bir kan uyumu meselesi bu. her zaman istikrardan yana olan ben bu sefer kan değişiminden başka çare olmadığını düşünüyorum. abdullah avcı’ya da emekleri için teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dilerim.

beşiktaş, kaybederek kazanmayı, direnerek başkaldırmayı öğrenmiş insanların mirasıdır. mirasa uygun kişilerle buluşmak ümidiyle…
baykuş`tan kartal olmaz dedirtmiştir.
beşiktaşımızı geriletmiş ,beşiktaşımızdan ilerletilmiştir.
24 ocak 2020 tarihinde beşiktaştaki görevine son verilmiş teknik direktör.
fikonun slaven bilic ile birlikte beşiktaş'a attığı en büyük kazık.
http://www.websportv.xyz/ gitmesi herkes için iyi oldu
futbol katili kendini mou sanan o triplere girmiş plastik çöp kovası.
  • /
  • 6