ac milan

satışı berlusconi tarafından açıklanan kulüp.
470 milyon euro karşılığında % 47'si taylandlı iş adamı mr bee'ye satılan kulüp. 9 haziran'da satış sözleşmesi imzalanacak.
beşiktaş'tan sonra tuttuğum ikinci takım yeryüzünde. şu anda belki eski günlerini mumla arasa da her zaman sempati ile bakmışımdır, nesta, maldini, costacurta, shevchenko, baresi, van basten, donadoni, boban, crespo, inzaghi, evani, stam ve aklıma şu anda gelmeyen bir sürü yıldız bu takımda oynamıştır. benim nazarımda her zaman dünyanın en büyük kulübü olarak kalacaktır.
bir zamanlar bayern münchen'i güle oynaya tokatlayan, barcelona'yı hakemlere başvurmak zorunda bıraktıran kulüp idi.
not: shevchenko'nun nizami golü verilseydi, 2006 ucl kupası el değiştirirdi.
--alıntı--

corriere dello sport gazetesinin haberine göre milan’ın sahibi iş adamı ve eski italya başbakanı silvio berlusconi'nin, dün gece uzun süren pazarlıkların ardından kırmızı-siyahlı kulübü, çinli iş adamlarına 700 milyon avroya vermeye ikna olduğu belirtildi.

--alıntı--
zamanında elini kolunu sallaya sallaya bayern'i yendiğini yeni kuşağa inandıramadığım futbol kulübü. tamam, van basten'i ben de izlemedim ama insan maldini'yi nesta'yı bilmez mi be kardeşim? 5 sene önce doğamadın mı? tüh!
dünyanın en çok uluslararası kupası kazanmış takımıdır,şu aralar tarihininin en kötü günlerini geçirsede benim gözümde her zaman dünyanın en büyük kulübüdür.,beşiktaştan sonra dünya üzerinde desteklediğim tek kulüptür.eski günlerine dönmesi dileğiyle.
bir aralar ofans bölgesinde shevcenko, rivaldo, rui costa, seedorf, tomasson ve ınzaghi gibi oyuncuları bulunduran italyan ekibi.

şevanın 7 numara milan forması.
nasıl bu durumdan kurtulacaklar merak konusu gerçekten. o efsane kadrodan sonra toparlanmaları çok güç.
içler acısı hallere düşen takım. efsane milan galiba artık sadece çocuklarımıza anlatacağımız anılardan ibaret olacak.
jose ernesto sosa'nın gitmek için can attığı kulüp. daha yeni satıldılar, uzun süredir bir başarıları yok. avrupa'da esamileri okunmuyor. sosa'nın bu tercihi pek akla yatkın değil gibi.
evdeki hesabın uefa`ya uymadığı kulüp.

"nisan 2017'de silvio berlusconi tarafından çinli bir konsorsiyum olan sino-europe ınvestment management changxing'e satılan milan, finansal krizi aşabilmiş değil. kulübü 30 yıldan aşkın süre elinde bulunduran berlusconi, kırmızı-siyahlıların yüzde 99,3'ünü çinli konsorsiyuma devrederek milan'a 740 milyon euro kazandırmasını öngörmüştü. ancak işler istedikleri gibi gitmedi. uefa'nın kulüpler finansal kontrol komitesi, italyan devi ac milan'ın finansal fair play kriterlerine uygun olup olmadığını inceledi. uefa, kırmızı-siyahlıların yapmak istediği ffp anlaşmasını reddetti."
  • /
  • 3