adem ljajic

as roma'nın 2013 yılında fiorentina'dan transfer ettiği 1991 doğumlu sırp ofansif orta saha oyuncusu.
penaltılara giden 21 temmuz 2015 manchester city as roma maçı'nda şık bir vuruşa imza atmıştır.

https://twitter.com/turkishgoals/status/623462816972992512

(bkz: panenka penaltısı)
inter'in 2 milyon euro kiralama bedeli ve 9 milyon euro'luk satın alma opsiyonu ile as roma'dan bir yıl için kadrosuna kattığı oyuncu.
seri a ekiplerinden torino'ya transfer olan oyuncu.
beşiktaş'ımızın yeni on numarası. 8 milyon euro opsiyon ile kiralık şu transfer 1-2 hafta önce olsaydı ya belki antalya maçı kazanılır uefa elemelerinde götümüzden ter akmazdı.

kaynak: haber1903
beşiktaşı orta kafa golden kurtarmasını umduğum futbolcu.
kendisinden çok şey beklediğim yeni 10 numaramız. umarım en kısa sürede formasını alır ve bir daha bırakmaz.
merakla beklediğimdir. umarım en azından bi sosa effect yaratabilir.
bu hafta ilk onbirde başlamazsa hocaya ağır sövmeme neden olacak yeni transferimiz. adamı geldiği gibi küstürüp kaybetmeyelim..
oyuncunun temel problemi cesaretinin eksikliği ile yaratıcılığının yetersiz oluşu. iyi bir tekniği var, dribbling yeteneği iyi, fena da orta açmıyor; dolayısıyla ljajic'i amc oynatma lüksü yok bu takımın. hocanın yapacağı en iyi şey, morali ve form durumu berbat durumda olan babel'i kesip, ters ayaklı ljajic kanattan oyun kurucu olarak oynatmak. hiç ihtimal vermiyorum gerçi.
işlerin iyi gitmediği yerde liderlik yapacak özelliği bulunmayan futbolcu.
kendisi, istediği gibi pas alamıyor izliyoruz. uygun olduğu durumlarda dahi tercih edilmiyor bazan ama kardeşim sen bu takımın hücum merkezisin. azıcık diklen yahu. sivas maçında, quaresma frikiği kendisinden alınca, geriye doğru bakıp kollarını açarak ne yapayım tarzı bir hareket yaptı. demek ki hoca bu topları kendisine vermiş o zaman o da hoop diyecek. azıcık kaşını gözünü çatacak topu isteyecek. pas atmıyorlarsa el kol hareketi yapacak. oyle mahzun mahzun bakarak, kafayı öne eğip giderek nasıl liderlik yapacak acaba ? oynadığı mevki, oyuncunun kendisini kabul ettirebildiği ölçüde iş yapabildiği bir mevki. sol bek eğer roberto carlos değilse on numaranın ayağından topu alıp frikik atabilir mi be?!
casper gibi adı var kendi yok artık takımın sistemiylemi (böyle birşeyde olmayabilir) alakalı kendisimi çok silik çözemedim. verim alamadığımıza görede kesin tapusunu alırlar.
çok silik ve özgüvensiz oynuyor. ben hala umutlu olanlardanım. biraz toparlanıp odaklanmaya ihtiyacı var.
uzun uzadıya yazmaya tartışmaya gerek yok. sıradan , boktan bir oyuncu. asla ve asla iş yapamayacağı aşikar.