adolf hitler

1934-1945 yılları arasında almanya lideri.ayrıca nasyonal sosyalist alman işçi partisi başkanıydı.dünyaya zulüm etmiş bir faşist başbakandır.hakkında söylenecek çok şey bulunan alman lider.
diktatör ve güçlü bir liderdir
badem bıyıklı lider. *

ve şimdi;

(b: orrospu çocuğu)dur.
eğer ilgili sınavı kazanıp, resimleri beğenilseydi ressam olmayı hedefleyen ancak daha sonra katile dönüşen askeri liderdir.insanlık tarihinin lekelerinden birisi olan toplu katliamlar hiç olmayacaktı.
türk futboluna mal olmuş versiyonu sabri sarıoğludur
bundan tam 67 yıl önce bugün intihar ederek ölen adam.
ölümü hakkında rivayetler ve intahar seneryoları olsa bile , ölümü her zaman bir muammadır.
valla fenerbahce besiktas macinda 2 gun onceki nasil ki galatasarayin maymunluguna sinir olup fenerbahceye sampiyon olsun yenilelim ulan dediysem bu adama da ayni sempatiyi duymusumdur. ingilizlerle anlasma imzalamamiza ragmen yunanlilarla savas cikartip icerlere girmedik mi ateskese karsi gelmedi mi heh bu tasaklari 18 kilo ceken deli bok da aynisini polonyadaki fransizlara ve ingilizlere yapti. haaa hamileleri yakti karninda bebe oldurdu tamam ona laf yok. bu arada natgeo ve history channel cok guzel belgeselini yapmisti youtube dan bulabilirsiniz
napolyon savaşları sonrası viyana kongresi ile vücut bulan metternich sisteminin avrupa için öngördüğü denge ve meşruiyet politikasının fransa'ya karşı göstermiş olduğu anlayışın; birinci genel savaş sonrası versailles antlaşması yoluyla almanya'ya gösterilmemesinin doğal sonucu olan ex-ressam. ikinci genel savaş esnasında bunun bedelini pahalı ödeyen batı, avrupa birliği temelleri atılırken almanya'yı da sistemin içinde dahil ederek olası bir tehlikeyi bertaraf etme yoluna gitmiştir.

hoş, şimdilerde de bu işi üniformaları kuşanıp ve schutzstaffel pışpışlayarak değil de; (b: geert wilders), (b: marine le pen), (b: heinz-christian strache ) gibi takım elbise veya tayyör giyip, lumpen taşeronlar kullanarak götürmeye kalkanlar el arabalarıyla amsterdam, paris ve viyana sokaklarını "yağ satarımmm bal satarımmm ustam öldüüü ben satarımmmm" diyerek arşınlamaktadırlar.
(bkz: katil)

edit: insan öldürene katil denmiyor mu amına koyim? kişisel görüş mü şimdi bu? neyin derdindesin lan göt!
sadece öldürdüğü insanlarla dünya kamuoyunda tanınan lider aynı zamanda ressam ve mimar lüks içinde değilde basamakları tek tek çıkarak bulunduğu mevkiye gelmiştir açlık sefalet çekmiştir kas gücü gerektiren işlerde çalışmıştır örnek alınması gereken liderlerden biri
öldürdüğü insanlarla anılmasının sebebini ise kendi açıklamıştır
"savaşta her zaman kaybeden taraf suçludur haklı olsa bile."
yahudi kasabı faşist.
an itibariye kendisinin belgeseli ntv'de yayınlanmaktadır.
"führer" lakabının sahibi, bir lakap değil aslinda sadece onun için kullanılan ünvanın sahibi. yasaları önce istediği gibi değiştiren sonra "yaptığı her şey de yasaya uygun yapıldı" dedirten faşist diktatör.
koca almanya'yı hipnotize etmiş gibi kendi fikirlerine bağlamış ırkçı alman lideri. adam garip bir şekilde halk üzerinde çok güçlü, çok etkili. şayet almanya ikinci dünya savaşını kazansaydı almanların atatürk'ü dahi olabilirdi alman halkı gözünde. iyi ki kaybetmiş yoksa dünya araya giderdi.
almanya'da duvarlarda yer yer 'ah18' yazar, bunun anlami adolf hitler'in bas harfleri ve bu bas harflerin alfabede bulundugu siradir, adamin hala seveni vardir, insanlar almanya'da hala sevgilerini duvarlara ah 18 yazarak gosteriyorlar, iyiligi kotulugu tartisilir ama buyuk bir liderdir, bugun yasasaydi 124 yasinda olacakti, iyi ki de yasamiyor...
"kim gençliğe sahip olursa,geleceği de kazanır" tarzı bir deyişi olan canlı.
insanları ellerinde olmayan sebeplerle yargılayıp öldüren katil.

ayrica hak vermeye çalışanların bu çabaya girişirken ne düşündüklerine anlam veremediğim ölümlerin baş kahramanı. içimi şöyle dökeyim;

okudukça hayret ediyorum. yok aslında şöyle olduğu için böyleydi de böyle olsaydı şöyle olmazdı. at kafasıyla mı düşünüyor bu insanlar diyorum okudukça.

bahanesiz sorgusuz sualsiz insanları öldürmenin bir tane savunulacak tarafı yoktur. ölenin kim olduğu nereli olduğu umrumda değil. sizin babanız anneniz bugün türk kürt laz diye oldurulebilir. ki yapıldı. alevi diye insanlar yakıldı bu ülkede. sizin eşinize hıristiyan değil diye tecavüz edilebilir. ne alaka değil mi!? bence de ne alaka.

içiniz vahşet içiniz riya içiniz öfke kan...

bu adama (bkz: führer) * diyen bir zihniyet olabilir mi ya? omuzlarınızın üstündeki kafanızla düşünün biraz. bu adam katildir. ve hiçbir sebep veya sonuç evlat acısına, anne-baba acısına, can-canan acısına bahane edilemez.
  • /
  • 2