ahmet atakan

bu gece antakya'da polisin saldırdığı eylemde, kafasından gaz kapsülüyle vurulan 22 yaşındaki genç. yoğun bakıma alındığı ve durumunun çok ağır olduğu söyleniyor. ahmet'i vuran polisler, onun kaldırıldığı hastaneye de saldırdılar. tıpkı daha önce ethem'in, abdocan'ın cenazelerine; bugün berkin elvan'ın uyanması için destek eylemi yapanlara saldırdıkları gibi. çünkü kana doymuyorlar. çünkü katiller. gencecik çocukları öldürüp öldürüp, başka ülkelerde ölenler için döktükleri timsah gözyaşlarıyla vicdanlarını temizlemeye çalışıyorlar. hangi gözyaşı temizler ki elinizdeki bu kanları? hangi vicdan affeder ki sizi?

http://www.sendika.org/2013/09/antakya-direniscileri-barikatlari-tutusturdu-polis-saldirisi-ve-direnis-suruyor/
https://www.facebook.com/leonaides31/posts/10151821471869114
https://www.facebook.com/leonaides31/posts/10151820395629114
https://www.facebook.com/leonaides31/posts/10151817401189114
https://www.facebook.com/leonaides31/posts/10151793724819114
https://www.facebook.com/leonaides31/posts/10151793364439114
https://www.facebook.com/leonaides31/posts/10151785465509114
https://www.facebook.com/leonaides31/posts/10151773171334114

edit: ahmet'in facebook sayfası kapanmış. onun yazdıkları vardı bu link'lerde.
allah kahretsin böyle geceleri böyle sabahlari, oysa ben umutluydum ahmet' in fotografinı ilk gördüğüm andan itibaren. polisin katili olduğu henüz 22 yaşında antakyalı.
öldü. başka ne denebilir ki? o öldü ve hayatı bitti. ailesinin hayatı nasıl devam edecek bundan sonra? yaşadıkları acıyı kim unutturacak. ölüm şekli ve ölüm sebebi çok tanıdık. ailesine cenazesinde bile huzur vermeyecekler şimdi. artık ne söylenecek söz kaldı ne edilecek beddua.

orada seni karşılayacak arkadaşların var. huzurlu uyu ahmet.
özü sözü birbirinden farklı katiller tarafından göz göre göre canı alınan genç insan. anlatılanlara göre düğündeyken eylemden haberdar olup meydana koşmuş. senin,benim hakkımı korumak için dikilmiş oraya ve anayasal hakkını kullanırken açı gözetmeden, hedef alarak atış yapan bir paralı katilin kurbanı olmuş. daha da acısı hastane önünde bulunan yakınlarına, ondan bir olumlu haber almak isteyen insanlara da saldırılması. nasıl bir insafsızlık, kin bu?

daha birkaç gün önce dünyanın öteki ucunda olimpiyatları alabilmek için "biz gençlere çok değer veririz" mesajı verdiniz, evinize döner dönmez can aldınız. öldürmeye doyamıyorsunuz o gençleri katiller. kan kusarak öldüğünüzü görmeyi bize nasip etsin allah. çünkü allah sadece senin tekelinde değil, din de öyle. sen din tüccarlığının, ötekileştirmenin, her konuda bilmişlik taslamanın, cehaletten nemalanmanın, insanları birbirine düşman etmenin ustasısın. sen öldürmeyi iyi bilirsin.
kaybedilen bir can daha. bu dünya'dan göçüp giden, arkasında onlarca yıkılmış insan bırakan bir genç daha. olimpiyat meşalesini yakamadın büyük usta ama bak bir annenin daha yüreğini yaktın ve o ateş sönmez. ne kadar konuşursak konuşalım bu ateş sönmeyecek ve sadece de düştüğü yeri yakacak. şimdi biz ahmet'in ailesine hayatımızdaki sıkıntıları anlatsak ne düşünürler acaba. sevgilimden ayrıldım, çok kilo aldım, yarın gece arkadaşlarla dışarı çıkacağım ama param yok, uyku sorunu çekiyorum falan filan. ulan insanlar yıllardır kendinden çok önemsediği, gece kalkıp üstünü örttüğü, ateşi çıktığında canından can vererek baktığı evlatlarını kaybediyor be. bu nasıl bir acı, nasıl dayanılır buna aklım almıyor. daha kaç can alınca yorulacaksınız? peki susanlar size ne zaman sesinizi çıkaracaksınız, sizin de evladınız aynı şekilde can verince öyle değil mi? size dokunmadan yaşayan yılanın da ben anasını sikeyim be yalaka pislikler. gözleriniz kör olmuş.


-- spoiler--

chp hatay milletvekili mevlüt dudu, gencin, yakın mesafeden gaz kapsülüyle vurularak hayatını kaybettiğini belirtirken, polis, bir binanın çatısından atakan’ın güneş enerjisi panelini atmak isterken düştüğü iddiasında bulundu

-- spoiler--

bugün saat 20.00'de kadıköy boğa'da buluşup taksim'e yürüyoruz. ahmet'in katillerinden hesap sormak için.

edit: saat 19.00 olarak değişti sonradan. 19.00'da buluşan binler, vapurla karaköy'e geçti ama sanırım taksim'e ulaşamadı. 23.30'da kadköy'e geri döndüklerinde ise, 3 aydır ilk defa polis saldırısıyla karşılaştılar.

#299701
http://www.youtube.com/watch?v=u5znr5etnpk&feature=youtu.be
ölümüne herkesin üzülmediği genç.

https://twitter.com/adakhalit

zira herkes insan değil; haklısınız.
hakkında diğer gençler gibi binbir türlü masal uydurulan genç, önce ambulansın gelmesine arkadaşları izin vermedi ki bu yalanı ali ismail korkmaz' dan biliyoruz onu da arkadaşları dövmüştü, sonra yüksekten düşmüş hem de polise güneş paneli atayım derken ama geren cevabı ilk otopsiye giren hatay tabib odası başkanı vermiştir. http://haber.sol.org.tr/devlet-ve-siyaset/ahmet-atakanin-yuksekten-dusdugune-dair-bulgu-yok-kafasinda-cokme-var-haberi-79401
ölümü ile ilgili; yok güneş paneli atarken düşmüş, yok polis vurmamış gibi bahanelerin türetildiği genç. ali ismail korkmaz içinde dövenlerin polis olmadığı öne sürülmüştü. 8 kişinin 4'ü polisti. elleriniz kırılsın, rüyalarınızda ali ismailler, ahmet atakanlar boğazınıza çöksün. vicdanınız nerede sizin. hayatının baharında bir gencin canını alacak kadar kör olmuş gözleriniz.
https://twitter.com/sirsureyyaonder/status/377323706231427072/photo/1
cenazesi sonrası yine saldırı yaşanmıştır.
sadece (vurgula: 22 yaş)ında olan inşaat işçiliği yapan (vurgula: gençti).

hangi polisin neden öldürdüğü umrumda değil ki zaten kimin öldürdüğü artık farketmiyor nasılsa destan kahramanı ilan edilecektir. hatta twitter'da görüyoruz bu kanı bozukları hepiniz öleceksiniz gibi yazılar yazmışlar.. ve ben o an senden değil yaşadığım ülkeden utandım..ya sev ya terket diye zamanın birinde söylenmiş bir cümle vardı ben sevemiyorum..
otopsi raporu çıkan genç.

http://www.radikal.com.tr/turkiye/iste_o_rapor_kafatasinda_yara_var_kemik_kirigi_yok-1150138
haksızca öldürülen insanlar, haksızca yok edilen ağaçlar için ses olmaya çalışırken haksızca öldürülen antakyalı 22 yaşındaki genç.


"elbet bir bildiği var bu çocukların, kolay değil yoksa bu yaşta ölmek."
anadolu ajans'ın yayınladığı görüntülerde, düşerek hayatını kaybettiği görülen genç.
http://www.aa.com.tr/tr/mod/video-galerisi/1925479/ahmet-atakanin-dusme-ani-kameralarda
http://videogaleri.gazetevatan.com/21966_9_ahmet-atakanin-dusme-ani-kameralarda.html

gazetevatan'ın yaptığı haberde ahmet'in düştüğü anın videosu. istediğinizde görüntüleri hemende bulup yayınlıyorsunuz karaktersizler.
  • /
  • 3