ahmet şık

ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan gazeteci yazar.

imamın ordusu isimli kitabın yazarı.
yıllar boyu öğretmenlerimizin çok uğraşıp da yapamadığı şeyi başaran gazeteci yazar.....okumayan ülkeye kitap okutturuyor şu an....
bugünkü kadıköy adliyesindeki kendi duruşmasına araç yok diye götürülmeyen gazeteci yazar...araç yok...beyin de yok çünkü...
http://www.ntvmsnbc.com/id/25202936/
ergenekon soruşturmasının gizliliğini ihlal ettikleri gerekçesiyle ertuğrul mavioğlu ile birlikte yargılandığı davada, bugün beraat eden gazeteci.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/17779931.asp?gid=381
oda tv davası sırasında kalemimi satmam diyerek fenalaşan gazeteci. ne mutlu ki var hala bu adamlardan
oda tv davasındaki tutukluluk hâli, bugün itibariyle son bulmuştur.
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150650064133809&set=a.10150650064098809.416498.522228808&type=1&ref=nf
tahliye olduktan sonra cezaevi çıkışında söylediği "bu komployu kuran, yürüten polisler, savcılar ve hakimler bu cezaevine girecek. onlar buraya girdiğinde adalet gelecek" sözleri nedeniyle, hakkında 7 yıl hapis istemiyle dava açılan gazeteci. "sözleri" nedeniyle, evet. suçu da "kamu görevlilerine görevlerinden dolayı hakaret etmek".
--alıntı--

"taksim gezi parkı eyleminde gazeteci ahmet şık polisin attığı gaz kapsülüyle başından yaralandı hastaneye götürülüyor "

--alıntı--

https://twitter.com/601sokak/status/340393435469078529
içeri attıkları yetmedi öldürmeye çalışıyorlar gerçekten "dokunan yanar"
gözaltına alınmış yazar.

alıntı--

twitter hesabından "bir tweet'le ilgili olarak savcılığa götürülecekmişim" diye yazdı.

alıntı--

yine şık olmayan davranışlara maruz bırakılan gazeteci. 5 günlük gözaltı süresince avukatları dahil kimse ile görüştürülmeyecekmiş.
2016 senesini hapisanede geçirecek yazar,umarım bir an önce özgürlüğüne kavuşur.

alıntı--

ferö'nün ipliğini pazara çıkaran ahmet şık "fetö propagandası" iddiasıyla tutuklandı

alıntı--

tutuklandıktan sonra :

"hiç kimse enseyi karartmasın. bu güç bu iktidar bunlara da kalmayacak ve türkiye mutlaka aydınlığa kavuşacak" mesajını gönderdi.
adliyeden ayrılırken eşi yonca'ya sarılan şık, "kızımıza iyi bak" diye seslendi.
36 gündür tutuklu bulunan yazar.
44 gündür özgürlüğü elinden alınmış tutsak gazeteci
bir hukuk devletinde kuvvetler ayrılığının elzem olması gerekliliğinden yola çıkarak özellikle ohal'le birlikte türkiye'nin bu vasfını yitirdiğini öne sürebiliriz. bu durum, türkiye cumhuriyeti yasalarına bağlı tüm uyruklar için ciddi bir tehdit teşkil etmektedir. sonuç olarak, tarih itibariyle 300 gündür ahmet şık bu çürümüşlüğün esiri konumunda bulunmaktadır.

temmuz ayında yaptığı tarihi savunmasıyla davası, menderes'inki gibi kurulu düzene saygı ve özür içeren bir uyum davasından ziyade, sokrates'inki gibi sert bir itiraz ve eleştirinin dillendirildiği bir kopuş davası örneğidir.
bugün ki duruşmasında "manşette örgüt arıyorsunuz... örgüt adliye binasında, hâkim ve savcı kılığında, işbirlikçileri de medya" diyen tutuklu gazeteci.
cumhuriyet gazetesinin tutuklu muhabiri . 2012’de oda tv davası kapsamında tutuklu kaldığı silivri cezaevi’nden çıkarken söylediği “bu komployu kuranlar cezaevine girecek” sözleri nedeniyle yargılandığı davadan beraat eden tutuklu gazeteci.
  • /
  • 2