akp'yi eleştirmeyi marifet saymak

bana bu sözlükte böylesi de mi var a.k.p. dedirten başlık.hislendiren... düşündüren...
a.k.p. sini eleştirmeyi marifet saymaktan öte eleştirenin anlından öperim arkadaş. adam açık açık sınıf ayrımı yapıyor, memuru, işçiyi mitinglerde aşağılıyor ama sorsan halk adamı he?

(bkz: sen türkiyesin çok düşünme bunları)
at gözlüklerini çıkarmış olmak,gazete okuyor olmak,ülkenin menfaatlerini herşeyden üstte tutmak b:marifettir.
ve bu şekilde davranmayan kim olursa olsun,eleştirisini yapmak ta tam beşiktaşlılara yakışan tavırdır.çünkü biz halkın takımıyız ve halka zarar veren herşeyin karşısındayız...
sikilmedik bi kulağımızın arkası kaldı durmak yok devam
eleştirmenin bir fikir beyanı olduğunun kabul edilmesiyle birlikte boşa çıkan başlık. sözlükte ki muhalefet dalgasına kapılarak prim sağlanabileceğini de düşünmemekte değilim doğrusu
sözlükte yeniden tımanışa geçmiş olduğunu gözlemlediğim hadise. burada ayırt edilmesi gereken nokta bu başlıkta eleştirelenin "akp'yi eleştirmek" değil "akp'yi eleştirmeyi marifet saymak" olduğudur.

ayrıca bir de şunu düşünmek lazım, madem akp bu kadar kötü, niçin hala halkın yarısının desteği arkasında? 8 yıl iktidar olup bu desteği arttıran başka bir siyasi parti oldu mu türk siyasi tarihinde?

tabi şimdi diyeceksiniz ki makarna, beyaz eşya vıdı vıdı. tabi herkes makarnaya oy satan aptal ama bir tek siz akıllısınız. haklın tercihlerini aşağılayıp, onları hakir görerek ancak halktan koparsınız ve hep muhalefette kalmaya mahkum olursunuz.
akp'yi eleştirmek yükselişe giden bir durumdan ziyade "kötü yönetimin" gittikçe ayyuka çıkmasıyla doğru orantılı olup,fikir paylaşımlarının yapıldığı her ortamda yapıldığı gibi sözlükte de yapılması mümkün olan durumdur.
bunun marifet saymayla ilgisi yoktur,eleştiri yapmak kötü yönetilmeye karşı olan ve tepkisini dile getirmek isteyen herkesin sahip olduğu temel hak ve özgürlüklerden bir tanesidir.
ancak sözlükte yazarların bir çoğunun bu eleştirel yaklaşıma sahip olması tesadüften veya makarnasızlıktan öte akp'yi tercih etmeyen kişilerin hayat standartları ve görüşleriyle ilgilidir,buna isterseniz ilahi tesadüf diyerek geçiştirebilirsiniz.
akpli seçmenlere aptal dememekle beraber 8 senede neleri kaybettiğinizin ve asıl akp tarafından aptal yerine konuluyorsunuz,farkında mısınız sorusunu yöneltmek te diğer istekler arasındadır.
öğrenilmiş çaresizlik sonucu türediğini düşündüğüm meziyet, 2002 senesinden beri yapılan o kadar iyi gelişmeyi görmezler hataları, yanlışları eksiklikleri öne atarlar.

(bkz: türkiye'nin 8 altın yılı)