alexis sanchez

1988 doğumlu şilili hücum oyuncusu. mükemmel hızı ve tekniğiyle izlenesi bir futbolcu. barcelona'ya ayak uyup uyduramayacağı tartışılır ama barcelona'nın onun temposuna ayak uydurması zor gibi görünüyor. keşke arsenal'e gidebilseydi.

(bkz: speedy gonzales)
yaklaşık 8 hafta evet sekiz hafta yani yaklaşık 13 maç kadar sociedad maçındaki sakatlığı sebebiyle sahalardan uzak kalacak futbolcudur.
barcelona'ya uyum sağlayabilirse pedrodan çok daha fazla katkı sağlayacağını düşündüğüm şilili yetenek.
21 nisan 2012 barcelona real madrid maçında oyuna girdikten birkaç saniye sonra ayağına değen ilk topu gol yapan futbolcu.
maçı twitter'dan takip edebildim ve alexis'in oyuna girdiğini duyduğum an "ahan da ayvayı yedik, atar bu şimdi." dedim. sayfayı yenilediğimde gol olmuştu. velhasıl, oldukça başarılı bulduğum futbolcudur. attığı gol galibiyete yetmedi, o ayrı diyor ve guardiola'ya dönüyoruz.
hemşehrisi ve kankası arturo vidal tarafından ''juve çok güzel gelsene!'' şeklinde ikna edilmeye çalışılan oyuncu.
http://www.fourfourtwo.com.tr/2013/03/25/juve-cok-guzel-gelsene/
barcelona'nın oyun düzenini bozan, uymayan futbolcular halkasının bir parçasıdır. tabii ki de kötü futbolcu değildir. udinese'de gösterdiği performans ona barcelona yollunu açsa da, daha fazla barınacağını düşünmüyorum. genel olarak barcelona transferlerinin çoğu uyum sorunu çeker. diğer oyuncular alt yapıdan beri aynı oyunu oynadığı için, onlara ayak uydurması zaman alır. bu süreci atlatabilen kalıcı oluyor zaten. mahalleye yeni taşınan çocuğun, ilk maçındaki yerini alması gibidir.
pas mı versem, kendime mi oynasam ? acaba kızarlar, bir daha çağırmazlar mı ? düşüncelerini taşır onun gibi. bireysel olarak harika bir tekniği olmasına rağmen topsuz oyunda aynı performansı gösteremiyor. sezon sonu beni haklı çıkaracak mı merak ediyorum.
(bkz: bencil)

28 haziran 2014 brezilya şili maçında fırsatçılığını konuşturarak golünü yazdı. ama genel olarak kupada, aldığı her top ile çalıma girdi; pas atmadı
arsenal'in yakından ilgilendiği futbolcu
berberinin verdiği habere göre arsenal ile anlaşmış olan sixpack'li.
30 milyon avro karşılığında arsenale transfer olan futbolcu.
sakatlık nedir bilmeyen adam. yok yani mümkün değil sakatlanması.
babannesinin kaşar olduğu idda edilen futbolcu bizim maça kadar toparlanması zor bu dedikodular alır yürür.
yürüyerek adam geçen dallama. koşmaya başlayınca zaten korkudan izleyemiyorum.
tek kelime ile "yıldız" oyuncu. tek basina gitti aldi maci.
fm diliyle yazıyorum:

'alexis bizim aleyhimize de olsa bugün iyi iş çıkardı'
tolga zengin'in bir anlık dalgınlığı ile kahraman olan futbolcu.
kabul etmek gerkirse maçın en iyisi.
gol dışında at gibiydi mübarek, mesut özil'in yerine de oynadı.
barcelona'dan siktir edilmek kendisine yaramış futbolcu.
ingiltere premier ligi gol krallığında 25. haftaya kadar oynadığı 22 maçta 12 gol atan futbolcu. gol krallığında harry kane ve charlie austin'in gol sayıları eşit olduğu için 4. sırada diyebiliriz kendisine.
  • /
  • 2