alt yapı

spor klübünün olmazsa olmazıdır
bir şehirdeki kanalizasyon, elektirk, su, ulaşım, gibi sistemlere verilen ad...
hakkında okunması gereken yazılardan biri : http://ugurarpali.blogspot.com/2013/12/yeni-altyapi-duzeni.html?m=1
genellikle zemin seviyesi ve altında inşaa edilen yapılardır.
türk belediyecilik anlayışında, üst yapının ardından gelir
spoiler--

altyapıdan belli bir rakamı muhakkak koymak istiyoruz. ilerisini konuşmamız lazım. milli eğitim bakanlığı'nın bu işe odaklanması şart. almanya 2012-13'te bu işe 500 milyon euro koydu. oyuncu antrenmana gidiyor, sınıfın en çalışkanı akşam gelip derslerle ilgili bilgi veriyor. bizim de böyle yerlere girmemiz lazım. biz de pilot olarak çalışmalara başladık. bunu yaymamız lazım. altyapı için de milli eğitim bakanlığı'yla ortak çalışarak bu yatırımları yapmamız lazım. altyapıdaki hocalarımızdan, hatır için gelenler çok. en önemlimiz altyapı. ancak hocalarımızın kariyerli olması lazım. federasyon olarak altyapı hocalarını biz yetiştirelim dedik. fatih hoca'mızı sadece milli takım hocası olarak getirmedik, direktör olarak getirdik.

spoiler--

*
https://www.youtube.com/watch?v=yulgfrfefz4

bjk tv tarafından halka sorulmuştur.
takım sporlarında as takıma yeni oyuncular kazandırmak için gidilen yöntemdir...
alt takımlarda oynayan oyuncular, potansiyellerine göre kullanılmak üzere as takıma yükselirler veya düşük bütçeli diğer takımlara satılabilirler...
felaket para kaldırılabilen saha.
türkiye'de gerekli özeni ve emeği görmeyen, genç oyuncularımızın yetiştiği birimdir.
yıllık 600 bin dolar harcadığımız bir birimden oyuncu çıkması çok zordur. en güzel karşılaştırmayı şöyle yapabiliriz; dinamo zagreb bile yılda 2 milyon dolar alt yapıya para harcıyor.