alvaro negredo sanchez

şenol güneş nedense bir türlü ısınamadı ama bu takımın santraforu negredo'dur. 2 fb 1 gs derbisinde 62 dakika sahada kalmış 1 gol 3 asistle oynamış -ki bir golü ofsayt diye verilmedi- daha ne yapacak, geriye kalan süreçte vagner love'da ısrarcı olmaz ise herkes için hayırlısı olur.
gol atmasa bile attırıyor. talisca'nın cenk ile oynadığı maçlara, bir de negredo ile oynadığı maçlara bakmak yeter.
oyuna girdi mi ortam değişir.
derbilerde çatır çatır gol atan futbolcu. ligin genelinde bir gomez etkisi olmadı ama derbilerde o tadı verdi.
çatır çatır gol atmayabilir fakat oyuna etkisinin ve kalitesinin tartışmaya kapalı olduğunu düşündüğüm futbolcu, her zamanki gibi ilk zamanlarda gereksiz yere yerin dibine sokulurken formunu kazanınca el üstünde tutulmaya başlandı taraftarlar tarafından, üzücü.

sezon başında 35 gol hedefi konması saçmalığı var bir de, değinmek dahi istemediğim. tüm bunlara rağmen kendisini daha çok gösterir umarım.
en buyuk talihsizligi 35 gol makarasina kurban gitmis olmasidir. lige ve kulture alistikca acilmaya basladi.

(bkz:35 gol olmadi 35 asist oldu o da olumlu)
vagner love denen külüstürden bin kat daha faydalı topçu.
babel'le beraber tam zamanında form tutan king.
bu adamı gol atamıyor diye eleştirmiştim başka bir yerde. şimdi ise bambaşka bir forvete evrildi. adam şu zamana kadar 22 gole katkısı var (attıkları ve asitleri).
beni fena halde göt etti. (keşke hep böyle göt olsam. )
bundan sonra sıkı hayranı ve takipçisiyim kendisinin..
önümüzdeki sene çok daha verimli olacağını düşündüğüm, cüssesine ve boyuna göre müthiş bir vuruş tekniği olan, deli deli paslar atarak benim diyen 10 numaraları bile kıskançlıktan çatlatabilecek forvet.
tek top oyunu iyi, kilit pas isabet oranı yüksek eyvallah. ama beşiktaş'ın forvetiysen gol de atacaksın abi.
ikinci yarıdan beri oynadığı hiç bir maçta gol sıkıntısı çekilmedi. her maç biz gol atalım, maç kazanalım , isterse o hiç gol atmasın. ilk yarıda cenk varken talisca'nın attığı gol sayısı 2, 8 haftada 8. bence gol atamıyor gibi bir durum da yok ortada, karşı karşıylarda falan hem muslera hem de ayıyı yatırmışlığı var.
hele ki yedek forvet olarak götten bacaklı, vitaminsiz bir keloş var ise, sezon sonuna kadar negredo'ya sarılmak şart. 6-7 gol daha atacaktır sezon sonuna kadar.
abubakar'ın beşiktaş'a geldiği sezon ilk yarı performansını izlerken bu adamdan hiçbir şey olmaz diyen milyonlarca insandan bir tanesiydim. bir tek hatırladığım güntekin onay abuya meziyetler diziyordu. ikinci yarı abu harikalar yaratmaya başladığında önemini anlamadım ve futbolu bilmediğimi düşündüm.

sonra negredo'da sessiz kalmayı tercih ettim. çünkü kendine güvenen, defansı abubakar gibi yorabilen oyun tarzıyla bir şekilde açılacağını düşündüm. pas gelmiyor dedim, pozisyon bulamıyor dedim, forma şansı bulamıyor dedim ve bugünlere geldim. hala da kendisine güveniyorum. açılacağını düşünüyorum. bu arada lig neredeyse bitti.

futbolu sanırım hala bilmiyorum.
gelecek sezon da ; verdiğin emeklere teşekkürler diyerek çin futboluna armağan edeceğimiz oyuncu.
maalesef olmadı. çok hareketsiz kalıyor. kötü oyuncu değil ,ama bizim sistemimize asla uymadı. sene sonu yollar ayrılmalı
beyefendiliği, sahada duruşu, oyun-alan bilgisi, pozitif enerjisi, karizması gibi tonlarca methiyeler dizebileceğim bir futbolcudur fakat bir forvetten beklenen gol methiyesini bir türlü dizemiyorum. evet son akhisar maçında gol atmıştır fakat gol vuruşu yine ortadadır. olmasını çok istediğim fakat gözümde bir türlü olamayan forvetimizdir. gomez de çıkabilir almedia da bilemiyorum.
  • /
  • 4