anderson talisca

  • /
  • 12
bir sorunu var, vucut dili acikca ortaya koyuyor bunu ama o sorunun neyden kaynaklandigini anlayabilmis degilim. mental boyut bir tarafa, en buyuk eksisi pas oyununda cok rol alamamasi. onun yerine tolgay ali arslan girince seri paslasmalar hemen basliyor. ha ben yine de her turlu talisca'yi tercih ederim, o ayri. uzun yillardir besiktas'ta sut cekmeye her daim bu kadar hazir bir adam gormemistim, rakibe adeta korku saliyor. her an gol atabilecek adam eksikligini cok uzun sure yasadik biz.
pasör yönü zayıf,şutör yönü güçlü oyuncudur..kanatlar çizgiye inip yayın üstünde onu topla buluşturabilseler yazarkasa gibi çalışacaktır..
ben spiker olsam, o her gol attığında ta ta ta talisca şeklinde anons ederdim. beşiktaş hücum gücünün yüzde 30 unu tek başına oluşturan reyiz
topla çok etkili, top rakipteyken yüzde 70 düşüş yaşayan genç delici.
zaten bu tip oyunculardan beklenti topu aldığı anda gol atması veya tehlike yaratmasıdır. sağolsun şu ana kadar bunu hep yaptı. oyunun belli bölümlerinde bu kaybolmaları yaşamazsa tadından yenmeyecek.
maç seçen playmaker avrupa maçlarında döktürürken ligde vasat-vasatüstü oynuyor.
kimi maçlarda 25 milyon euro bonservis bedelini hakettiğini düşündüğüm kimi maçlarda da amann buna 2,5 milyon euro bile çok dediğim raket bacaklı
bazen gereksiz top kayıpları ve göz göre göre attığı yanlış paslar olsa da genel olarak çok faydalı bulduğum, skora katkısı epey fazla olan topçumuz.
(bkz:sevimli hayalet casper)

süper lig'de oyuna katkısı sıfıra yakın geçen sezon oyun olarak kopuk olsada skor yapıyordu bu sene o da yok onunla oynadığımız her maç bir kişi eksik oynuyormuşuz minvalinde.
brezilya'dan yanında getirdiği iki arkadaşından sonra form düşüklüğü bariz, oyun oynamaktan gerçek futbolu unutmuş şahsiyet...
topsuz oyunda nerdeyse hiç yok. bu sene ligde geçen sezona göre daha isteksiz sürekli ceza sahası civarında faul almak ister gibi bi hali var. sanki topla az bulusturulmasindan rahatsiz gibi vücut hareketleri var maç içerisinde. delici şutlarıni özledik. 20 küsür milyon bedel biçtik sana 2 küsürlük gibi oynama gözünü seveyim.
şunu ligde 2-3 hafta dinlendirin be. takımın el freni resmen bu herif..
acaba bonservisini düşürtmek için mi böyle kötü oynuyor dediğim futbolcumuzdur...
çok iyi mi topçu yoksa feci derecede şişirdiğimiz balon mu inanın ayırt edemiyorum, yani bir birine bu kadar bıçak sırtı olur mu, oluyormuş yani. son maçlara bakıyoruz, pas yok, şut yok, top tutma yok, pres falan zaten yok. daha eski maçalara bakıyoruz, pas var, şut var, gol var hepsi var. böyle de tuhaf bir adam.
genç yıldız.

hani bazen sabahları uyanırsınız ve anlamsız bir keyifsizlik vardır üstünüzde, hava kapalıdır, tatsız takılırsınız gün boyu. hah işte o ruh hali var ya o bugün * talisca'da vardı.

canım sen yıldız olacaksın, ileride olmaz böyle.
#456173 entrymde belirttiğim üzere maç seçme konusunu skandal derecede abartmış, yürüyerek, saklanarak, rakip defansın içine karışarak maç bitiren futbolcudur. avrupada kendini paralaması da tamamen sezon sonu iyi bi transfer iyi bi maaş hedefi yüzündendir. sezon başı geç gelip türlü bahanelerle gelmemeyi kovalamasıyla zaten gözümden düşmüştü. kesinlikle bu takımda oynamayı haketmiyor. en iyi dediğimiz zaman bile maçların 5-10 dksı ortaya çıkıp kaybolurdu, şut ve frikik kovalardı. artık onları da kovalamıyor. terbiye olmadıkça oynamasına gerek yoktur.
son zamanların formsuz ismi. oynamaya pek niyeti yok gibi. fazla hırssız geliyor bana. acaba transferi için sözleşildi de ağırdan mı alıyor falan diye düşünüyorum. 5 kasım 2017 göztepe beşiktaş maçında ilk 11 oynayacak. umarım son haftalardaki performansının üstünde oynar.
2016-2017 sezonunda ayağını, 2017-2018 sezonunda ise kafasını raket gibi kullanan fitbolcumuz. bu sezon attığı (tsl ve cl) 5 golün 4'ü kafa ile. sadece trabzonspor'a ayakla gol attı.
5 kasım 2017 göztepe beşiktaş maçı'nda attığı golden sonra pes oynamaya kaldığı yerden devam eden futbolcu
  • /
  • 12