annenin sevdiceği beğenmemesi

heyheyli ve sıkıntılı bir durumdur zira bir yanda sevdicek bir yanda anne durmaktadır.ikisinin arasını tutturmak pek bi zordur.
özellikle gelin adayını oğlan annesi beğenmiyorsa olay daha da cafcaflı bir hale bürünür.
sevdicekte bitecek olay. kendisi aileye anlatırsa durumu ve ne kadar sevdiğini, gerisine verdik gitti demekten başka çare kalmaz
bir de bunun anne tarafından önceden şöyle şöyle olsun şöyle şöyle olmasın tanımlamaları önceden yapılmış halleri vardır ki ayak denk alınsın.sonra beğenmeme hakkı doğursun kendisine .
genelde oğullarını çok benimsemiş annelerin yaptığıdır...biricik oğlunun en iyisini hak ettiğini düşünür...haklıdır da kendince...tabi bir de tanıştırdığınız karşı cinsten olan bütün arkadaşlara gelin gözüyle bakıp, arkalarından beğenmedim olmaz gibilerinden kaş göz işareti yapanlar vardır benim annem gibi...o benim normal arkadaşım gibilerinden açıklamaya çalışsanız da olsun beğenmedim derler...
anneannem babamı beğenmiş miydi anne? diye ters psikoloji uygulanabilecek durumdur. belki işe yarar.
annesinin fikirlerine gerçekten önem veren kişinin yaşadığı hayal kırıklığıdır.

tamiri yoktur abicim. yıllarca "hayır" demişsindir. ilk kez birine "evet" diyesin tutmuştur hem aklınla hem kalbinle. ama annen "olmaz" demiştir. dünya başına yıkılır. her şeye herkese küsersin.
dünyan artık tek kişiliktir.
sadece sensindir...