arda turan'ın tribünlere yaptığı hareket

29 mart 2011 türkiye avusturya maçında arda turan milli takımın ilk golünü attıktan sonra dönüp basın tribününe 'bunu da yazın' derken eliyle koluyla hareketler yaptı.
böyle hareketleri yapan bir emre belözoğlu vardı.hangi maçtı tam olarak hatırlayamıyorum.ancak şunu demek istiyorum.bu forma size birilerine kapak yapmak için değil hakkınızla ter akıtmanız için verildi.bu hareketleri doğru bulmuyorum git kendi formanla kime ne hareketi çekiyorsan çek.
abisi emre gibi gs li olduğunu kanıtlayan harekettir...
(bkz:dün boktun bugün koktun)
el kol hareketi değildir. ağır çekimde defalarca gösterildi; bir elini kağıt diğerini kalem yaparak "bunu da yazın" işareti yapmıştır. yapmakta da haksız olduğunu söyleyemeyiz. evet kız arkadaşıyla ilgili haddinden fazla gündeme gelmiş ve hatalar yapmış olabilir ama her fırsatta renkli basın diye yerden yere vurduğumuz basının, bir insanın üzerine ne kadar gelebileceğini ve onu nasıl yıpratabileceğini hepimiz biliyoruz. arda galatasaraylı değil de beşiktaşlı olsa ve tüm bunlar yaşanmış olsa, bugün çok daha farklı şeyler söylüyor olacaktık. evet belki gereksizdir, artistliktir ama onu o noktaya getiren etkenleri de göz ardı etmemek gerekir diye düşünüyorum. ayrıca gerek burada, gerekse diğer pek çok platformda günlerdir "bundan sonra milli takımı desteklemiyorum, hatta inşallah ekrem gol atar" diyen biz beşiktaş taraftarları, arda'yı eleştirecek en son kişileriz diyerek çuvaldızı batırıyorum tüm el sikkoları göze alarak. önce biz kişi ve kurumlara bakmadan, ay-yıldıza her zaman koşulsuz destek vermeyi öğrenelim, sonra artistlik yapanları eleştirme hakkına sahip olabiliriz.*
ay yıldızlı forma ile yaptığında anti patik gelmesi normal olan hareket. ama basının götünden uydurup uydurup saçma sapan haberlere maruz bıraktığı biri için de anlayışla karşılanacak bir durumdur. nasıl ki zamanında schuster dayının basına yaptığı harekete kapak dediysek, aynı minvalde bir eylemdir. özel hayat denen mahreme kadar dil uzatan bu densizlere tepki vermek kesinlikle gerekmektedir.bunu söylemek için ay yıldıza koşulsuz destek vermek gerekmez, biraz objektiflil yeterlidir. o da ayrı
cogu yazarin aksine bana nedense emre'yi animsatmayan futbolcu.
kendisinin tepkisine son derece hak veriyorum ve kendisine harbiden üzülüyorum, üzülmemin nedeni öncelikle gs sevgisine saygi duymamdan geliyor, sahsen takimini böyle sahiplenen, seven, taraftari olan futbolculari her daim begenirim. türkiye'deki yavsak basina ise daha agirini yapmasini dilerdim, bu genc yasta, ne sevgilisini ne de diger olaylarini birakmadi bu basin. elestirinin de ötesine gitti her sey ve isin garibi gs'liler de basina inandi bu adama sahip cikmak yerine. eh arda'da bi yerde patlayacakti o da en güzel yerde oldu. yoksa ben bu adamin, milli mactan sonra agladigini da gördüm tv ekranlarinda, öyle milli forma altinda artislik yapacak bir futbolcu olarak görmüyorum kendisini.