asansör kullanma talimatnamesi

neler var neler sanki f-16 kullanıyosun diye düşündüren talimatname.

örn ; *asansöre binerken ve inerken kapının kapandığından emin olunuz..
örn: asansör de lütfen artık sex yapmayınız *
yazılma sebebi insanların asansörde maruz kaldığı zararların sorumluluğunu üretici veya bakımcı firmanın üzerinden atmasıdır. sonuç olarak size asansorden binerken katta olup olmadığınızı kontrol edinde yazmaktadır kimilerinde, sebebi kullanıcıların aptal olaması değildir. olur da asansor gelmeden elektronik bir arızadan kapı açılırda sende kontrol etmeden adımını atıp aşağıya düşüp ölürsen sorumluluk paylaşımı içindir adam oraya yazmış kontrol etseydin.
bazı durumlar için elzem olduğunu düşünüyorum. nitekim .öt kadar asansöre 13 kişi binen toplum ortamını görmüş biri olarak hele. *
asansörde gaz çıkartılmaz.
boy aynaları karşısında sürekli kıçına bakılmaz.
asansörde beraber çıktığın kişinin suratına gülümsenir ve merhaba dışında tek lakırdı konuşulmaz.
gayet hanımefendi bir giriş yapıp, o kapılar kapandığında canavara dönüşüp genelde dişimin arasına bişey kaçmış mı yada sütyenim düzgün duruyor mu diye düzelttiğim ve akabinde ya kamera varsa diye kısa süreli panik olduğum sonra yoktur yea diye kendimi rahatlatıp duygu fırtınası yaşatan bir ortamdır.
burada eğer kamera yoksa kural tanımayınız. talimatları unutunuz. sevişiniz, memenizi düzeltiniz,dişinizi karıştırınız..yapınız bunları.
gerçekten hiçbir şeyi talimatnamesiz yapamayan insanların varolduğunu ve kendim de bazı talimatnameler yazmak zorunda kaldığımı bildiğim için derim ki, "asansör kullanma talimatnamesi" asansör kullanmayı bilmeyenler için gayet faydalı ve eğitici, dünyayı güzelleştirici bir talimatnamedir.
karadeniz'e yaptığım küçük ziyaretim esnasında görüp çok güldüğüm bir bildiri :
yöneticiye sormayınız , asansör halatları kopunca değiştirilecektir...
asansörde damacanayla seks yapılmaz.
kullanımının basite indirgendiği için ne yazık ki oldukça hafife alınan, ancak mantıklı şekilde düşünüldüğünde oldukça faydalı olan talimatnamedir.

uyulmadığı takdirde ciddi sıkıntılar doğurabilir. bizzat şahidim...