bal porsuğu

literatürde "the meanest creature" olarak anılan günde 80 km kadarcık* yürüyebilen günün 24 saati avlanmaya teşebbüslü bir abimiz.abiden kasıt alt satırlarda anlaşılacak tabi.

bal manyağı bi abimiz olduğundan mütevellit sürekli arı kovanlarını patlatır kendileri.en sevdiğinden ötürü.beslenme grubunda iki sınıf vardır.biri bal öbürü de yiyebileceği herşeydir.

inanılmaz güçlü bünyesi zehire karşı dayanıklılığı veee sıkı durun kendi derisi içinde dönebilmesi sayesinde bir aslanın ağzında ters dönüp ormanlar kralının boğazını parçalayacak manyaklıkta bir yaratıktır kendileri.sansargillerdendir.

bir leoparla 50 dakika kadar boğuşacak kadarda kuvvet ve kondisyona sahiptir.

kobra yılanını yiyo bu herif.yiyo yani bildiğniz yiyo.ama yerken kobra bunu ısırıyo ya hani ısırdığı zaman bulaştırdığı zehir bir fili öldürebilecek seviyede olmasına rağmen bu manyağa hiç bişi yapmıyo.2-3 saat uyuyo sonra kaldığı yerden devam ediyo yemeğe.

öyle işte sözlük saygı duyuyoruz.duyalım da.neyse ki bizim coğrafya da yaşamıyo.en azından yakın değil.yoksa yeni bi fobi türü ortaya çıkartabilirdim.burdan selamlar olsun ona.*
http://www.youtube.com/watch?v=leagxqqc6hı
hayvanlar aleminin anarşist ruhlu çocuğu...