barış manço

türk pop müziğinin kilometre taşlarından biridir. 7 den 77 ye programı ile gönüllerde ayrı taht kuran, bir nesile diş fırçalamayı, ıspanak yemeyi, arabanın önüne oturulmaması gerektiğini ve daha çok şeyi öğreten büyük usta. 31 ocak 1999 naçiz bedeni toprağa gitmiştir ama ruhu hala bizimledir.

(bkz: eh barış abi aşkolsun)
1999 yılında aramızdan ayrılan ünlü müzik adamı. şu an televizyonlarda cem karaca ile kardeş oldukları söylentileri dolaşmakta ve tartışılmakta.
küçükken izlediğimiz "adam olacak çocuk"u sunan merhum şarkıcı ve sanat elçimiz.
parçaları ile karakteri ile türkiyeyi dünyaya tanıtma çabaları ile kalplerde ki yeri hep ayrı olan merhum sanatçımız. o güzide sesi ile bayram sabahlarını bize sevdiren, bırakıp giden sevgilinin ardından ağlatan ruhumuza bazen hüzün bazen neşe getiren büyük üstad. 7 den 77 ye her kesmin sevgilisi olmayı başarmış ve vefatının ardından hiç unutulmamıştır.

hüzünlendim lan sözlük *

(bkz: çok özledik be abi)
keşke herkes o'nun gibi milliyetçi olabilseydi dediğim dünya güzeli sanatçıdır..sayesinde birçok yeri gitmeden görebildik ve bendeki dünyayı görme merakının tohumlarını da atmış kişidir aynı zamanda.
7 den 70 e isimli program ile bir çoğumuzun pazar günlerinin barış abisidir..yeri cennet olsundur...
cem karaca ile karşılıklı kutubu temsil eden, uzattığı saçlarını eski türk boylarından örnek aldığını bildiren sanatçı. çocuklarla arası çok çok iyiydi ve ben halen onu öyle hatırlarım
bayram sabahları bugün bayram şarkısını dinlemem gerektiğini hatırlatan öldüğünde ağladığım önemli sanatçılarlardan birisiydi. ayrıca mutlu olduğun zamanlarda güldüren şarkıları olan fakat melankoli yapacağın zaman da seni yalnız bırakmayacak şarkıları olan üstatdır.
hayatı hakkında detaylı bilgi almak isteyenler için:

http://tinyurl.com/y8o4x66
çocukluğumda her bayram sabahına şarkılarıyla uyandığım, ölümünün üzerinden 12 yıl geçsede * unutulmamış ve unutulmayacak şanatçı.
(bkz: bugün bayram erken kalkın çocuklar)
çocukluğumun kahramanı,dinlemekten asla bıkmadığım isimdir.aynalı kemer favorimdir
dinlemekten bıkmadığım ve bıkmayacağım adam kol düğmeleri ve anlıyorsun değilmi favori şarkılarıdır benim için
arkasından ağladığım tek sanatçıydı hepimiz barış manço'yuz
dağlar dağlar ve gamzedeyim, deva bulmam gibi iki tane çok sevdiğim şarkının yorumcusu.
şarkıcı değil sanatçıdır.
80 sonrası kuşağı olarak, kendimizi şanslı sayabilmemiz için belki de tek nedendir. o'nu anlatmaya kelimeler yetmez ama o, kelimeleriyle nesilleri büyüttü. bugün doğum günü. iyi ki doğmuş ve iyi ki onu tanımış, adam olacak çocuk programına katılmanın hayaliyle büyümüş, adam gibi bir çocukluk yaşamışız. keşke bu kadar erken gitmeseydi. özlüyoruz, şarkılarıyla yaşatıyoruz. unutmuyoruz.
çok az kişinin bildiği lady of the seventh sky parçası ile gönlümdeki yeri çok başka olan sanatçı. huzur içinde uyusun..
bir gün göçüp giden, gittiğine inanılamayan örnek insan, mekanı cennet olsun
12 yıl önce bugün 1 şubat 1999 da aramızdan ayrılan ve bugün 12. ölüm yıl dönümünde saygıyla andığımız, dualar ettiğimiz usta sanatçımız

edit: hala 2011 de olduğumuzu sandığımdan dolayı 12 yıl değil 13 yıl olacaktı.
değerli sanatçımız olup, rahmetle anılandır.
  • /
  • 2