barış şimşek

maçın gidişatına göre karar veren, kritik maçlarda stadyum baskısını asla kaldıramayan hakemdir.

1) geçen hafta deniz barış'ın maç 1-0'ken verilmeyen net penaltısı.
2) aynı maçta 30. dakikada nordin amrabat'a çıkaramadığı kırmızı kart.
3) 2-2 biten beşiktaş-eskişehirspor maçında eskişehirspor lehine verilen penaltı.

son maddede belirttiğim pozisyonun penaltı olduğuna ben de katılıyorum. fakat orda şu var ki maç 2-0 değil de 2-1 olsaydı barış şimşek o penaltıyı hayatta çalamazdı ki tespiti çok zor bir pozisyondu. aynı zamanda eskişehirspor'un maç boyunca pozisyonu olmadığını ve maçın gidişatını etkilemeyeceğini düşündüğünden bu kadar rahat bir karar verdi. tekrar söylüyorum, pozisyon penaltı ama barış şimşek gibi bir hakemin kritik anlarda o kadar emin bir tavırla çalabileceği bir pozisyon değildi.
yazık bir takımın hakkını bu kadar yiyebilen bir hakem maç yönetmek ten zerre anlamayan bir hakem bozuntusu. holosko ne yaptı sana da koşarken faul yaptı diye düdük çalıyorsun be adam. bu kadar rezalet maç mı yönetilir nerede senin hakemliğin.. sözüm sana ve senin başındakı iş bilir kifayetsizlere. önünüzden yiyin hak yemeyin.
8 sezondur süper lig hakemi olan, beşiktaş'ın 18 maçını yöneten hakem.beşiktaş bu karşılaşmalarda 10 galibiyet 6 beraberlik 2 mağlubiyet almıştır.
eski düdüklerden kim kaldıya örnek gösterilebilecek hakem bozuntusu
şu şarkıyı yolluyorum kendisine.

http://www.youtube.com/watch?v=xw-m4jey-ns
adam oyun oynatmamak için gönderildi galiba. düdük çalmadan 2 dakika top yapılamadı.
her şeyi geçtim de 15 aralık 2013 kasımpaşaspor beşiktaş maçı'nın ikinci yarısında oğuzhan özyakup'a gösterdiği sarı kart ciddi anlamda utanç vericidir.
oğuzhan özyakup'a gösterdiği sarı kartla akıllara durgunluk veren hakem. görmediği pozisyonda kendi kendine kayıp düşen adama bakıp tereddütsüz oğuzhana sarı kart çıkardı. ne kadar art niyetli olduğu bu pozisyondan bile anlaşılabilir.
geçmişi hakkında da yeterince görmüş geçirmişliğimiz var; fakat, 15 aralık 2013 kasımpaşaspor beşiktaş maçının ardından, bırakın hakemliği, stadyumların yakınından dahi geçmemesi gereken hakem bozuntusu.
15 aralık 2013 kasımpaşaspor beşiktaş maçında verdiği kararlarla ilgili açıklamada bulunan hakem**.

http://spor.haberturk.com/futbol/haber/903783-baris-simsek-o-pozisyonu-anlatti
o malum pozisyonu geçtim, 15 metre fark ile taç kullandırılmasına göz yummuş, itirazlara rağmen hemen akabinde 7 metre fark ile tekrar taç atışına izin vermiş. sahada alzehimer hastası gibi maç yönetip, maçın içine eden mahluk.
kötü hakem olduğu kadar kötü de yalancıdır.

alıntı--

"donk topu eline aldığında oyunu durdursaydım elbette ki daha doğru olurdu. ancak donk'un topu dışarı atacağını düşündüm. hızlı gelişen pozisyon sonrası donk, elindeki topu diğer topun üstüne atmadan önce düdüğümü çaldım. oyunu durdurma düdüğüydü bu. topların çarpışması sonrası pozisyon kayboldu. donk'a, sportmenliğe aykırı davrandığı için doğal olarak sarı kart gösterdim. kural bunu gerektiriyor. oyunu durdurduğum için olay orada bitti. penaltı tartışmaları çok anlamsız. ayrıca hakem atışı yaptırmam da doğru bir karar. kural kitapçığında bu da açık bir şekilde yazılı"

alıntı--

http://www.youtube.com/watch?v=hhnhtaok_4a#t=1m15s
hakemlik sıfatını hakketmeyen meni ziyanı.
ahmet çakarın söylediği üzere olayda bir mantık hatası var, eğer oyunu topu attı diye kesiyorsa bu noktada sarı kart göstermemesi lazım. çünkü top oyuna girdiği için oyunu kestim diyor, yani o anda oyun durdu o noktadan sonra topun atılmasının bir anlamı yok. iki topun birbirine çarpası veya çarptırması önemli değil. bakalım ahemt hocanın da altını çizdiği bu gerçek dosya hasır altı edilirken nasıl kitabına uydurulacak.
ayrıca yalancı ve yeteneksiz bir hakemdir.düdüğünün astırılması bu piyasadan yok olması gerekir.yaptıkları hata değil, fiyaskodur rezalettir.
22 aydır hiçbir fb maçına verilmeyen barış şimşek her ne hikmetse bu süreçte 8 kez bjk maçı yönetmiş.
yalancının dik âlâsı, hakemlik lisansının iptal olması gereken sözde hakem özde (burada küfür var).

belki 20-25 kere izledim, kesinlikle o düdüğü, donk'un elindeki topla asıl topa vurduğu an çalmıştır. bunun cezası olarak da sarı kart göstermiştir. yani bir yargıda bulunmuştur. madem önceden durdurdun oyunu, o zaman donk'a neden sarı kart veriyorsun. (sportmenliğe aykırı davranmışmış, ne güzel kılıf) kendi anlattığı şartlarda olsaydı, oyun durdurulmuş oyunun durdurulduğunu da donk farketmiş ama diğerleri fark etmemiş ve oyunun fiziksel olarak da durması için asıl topa atması sarı kart değildir bence. çünkü zaten oyun durdurulmuştu. ancak gayet açık bir şekilde, oyun ikinci topun sahaya girmesinden sonra durdurulmamış, donk'un hareketinden sonra durmuş ve donk yaptığı bu hareket yüzünden kırmızı kart-penaltı alması gerekirken sarı kart almıştır. %100 kural hatasıdır, elbette gereği yapılmayacaktır. ama biz kendisini her zaman niteliksiz bir hakem olarak anacağız.
  • /
  • 3