basketboldaki en büyük yalan

her yerde duyabileceğiniz en büyük klişe ve yalandır. efendim bir takım oyun kurucusu kadar takımdır. sonrada birde pivot çok önemli denir. ama bu koca bir yalandır. basketbolda en önemli pozisyon 2 numaradır yani kısa sutör . eğer takımda gerçek anlamda fark yaratan bir şutörünüz varsa bu yeterdir.
chicago takımını efsane yapan majesteleri buna örnektir. efsane larry bird, lakers'ı yıllarca zirveye taşıyan kobe, her ne kadar uzun sayılsa bile çoğu zaman kısa forvet oynayan lebron james, beşiktaş şampiyon olurken takıma en büyük katkıyı veren david hawkins, dallas'ta nowitzky , spurs'ı başarılara koşturan manu ginobili, ülker'i şampiyonluklara taşıyan harun erdenay, ibrahim kutluay , ufuk sarıca bunun akla gelen örnekleridir.
john stackton,jason kidd, gary payton, darren williams, steve francis ,chris paul gibi sayılı oyun kurucular ise asla şampiyonluk yaşayamamışlar veya kariyerinin sonlarında yalandan yüzük takmışlardır.tabi ki oyun kurucuda , pivot'da önemlidir ama en önemlisi sayı atan oyuncudur.
beşiktaş sompo japon oyuncu ücretlerini bu hafta yatırıyor...