bedelli askerlik

30 bin liraya bedelli askerlik yapan kuzenimi üzmüş, kısa dönem askerlik yapan şahsımı ise son derece sevindirmiş, gözünüz aydın olası hadisedir. her şey vatan için, vatan mı kaldı ibneler her karışını sattınız.
adalet diye bağıranların, adaletsizlik pastasından alacakları sus payı.
bunu isteyenin kalbi, istemeyenin beyni yoktur...
bankaların daha çok para kazanmasını sağlayacak yapıdır.

bedelli askerlik için bankalardan kredi çekeceklerin kapitalist düzen üzerinden siyaset yapmaya hakkı yoktur.
yok böyle bir saçmalık dediğim durum. yaşım tutmuyor arkadaş. orası saçma. yoksa güzel yani. yaşı tutanı tutmayın. devlet eliyle adam öldürmeyi öğrenmeye lüzum yok.
anayasa mahkemesi tarafından eşitlik ilkesini ihlal etmediğine(?) karar verilen uygulama..
http://i.capsspot.com/s/37/9/1027577.jpg
18 bin lira verilerek yapılan şey. devletin bir de bu açıdan halkını sömürmesi. iliğimizi kemimiğimizi sömürdünüz.
zaten askerliğin mecburiyeti komple mantıksızken, bir insan 18bin lirayı vererek neden bundan 'kurtulmak' zorunda bırakılsın. bir de bu parayı veremedikleri için, bunu yapmak 'zorunda' olan insanlar var. adam yıllarca okuyor, belki de mesleğinde iyi bir yere de gelecek, toplumun iyi bir ferdi olacak. ne için? 5 ay/12 ay oraya gidip delirmek için mi? mıntıka temizliği yapılmadan da 'adam' olunuyor, hayat tecrübesi ediniliyor.

18 bin lirayı ben buraya vereceğime gidip lisansüstü eğitimimi tamamlamak için kullanmak isterim. resmen hibe ediyoruz, gidip bankalardan kredi çekiyoruz. (nereden baksan faizlerle de 4-5bin lirayı da sokağa atıyoruz) bu şartlarda yeni işe başlamışların alabileceği maksimum maaş olan 2 bin liranın büyük bir kısmını da uzun yıllar bankaya ödemek zorunda bırakılıyoruz.

zaten fakiriz be devlet baba, vurma artık öldük.

dip not: anayasa mahkemesi eşitsizlik yok diyormuş. ama var, buz gibi de eşitsizlik var. ama öyle bir şey ki, 'adalet, eşitlik' namına savunduğum ne varsa bu bedelli askerlik meselesinde 'yapabilen tabi yapacak!' diyorum. bu defa savunduğum değerlerle ters düşüyorum. sistem gittikçe bizi kendisine benzetiyor. yıldım.
bu saatten sonra ben mi yapayım diyerek kat-i yorumumu getirdiğim askerlik çözümü.
(bkz: bedelli yapanların bilemeyeceği kavramlar)
alıntı--

yök yuksek lisans yonetmeligini degistirip asker kacaklarini lisanustunden temizleme gayreti icine girdigine gore musteri toplama calismalari hizlanmis gelmesine az kalmistir.


alıntı--

soru üzerine fikri ışık`ın fikirlerini söylediği paralı askerlik :"kısa ve orta vadede gündemimizde yok. terörle mücadele ediyoruz. bir tarafta canlarını hiçe sayarak vatani görevlerini yapan askerler varken, bedelli askerliği konuşmamız mümkün değil. şartlar değişirse bir şey diyemem"
vatan millet sakarya edebiyatının güçlü isimlerinin meyil ettikleri durum.

yeniçağ yazarı ahmet takan, erdoğan'a yakın bir anketçinin akp-mhp ittifakının yüzde 50'yi geçemediğini söylerken, erdoğan'ın kitlesel oya sahip kesimleri dikkate alan adımlar atacağını ileri sürdü. atılacak adımlardan biri de bedelli askerlik olacağını söyledi.
  • /
  • 2