bekir bozdağ

akp'nin gelenekselci daha doğrusu cemaat temsilcilerindendir zira bir adam bu kadar boş olup, siyasetten anlamazken hükümet partisinin grup başkan vekili olmasının başka hiçbir izahati olamaz.genellikle kürsüye çıkıp ayar vericem edasıyla başlarken, ayar yemesiyle meşhurdur..
başbakan yardımcılığının yanında suflörlük de yapar.

...
rte: "ve bütün bunların yanında öğretmenlerine vesaire... ön açan..."*
bb: "harçlar"
rte: "ve bunun yanında üniversitelerde harçları da kaldıran!..."
...
mısır ve suriye deki olaylarla ilgili açıklama yapan başbakan yardımcısı.

bir iki cümlesi dikkat çekmiştir.

bekir bozdağ:

(vurgula: ben insan olmak istemem)

kime neden niçin ne yapıyorlar. (vurgula: insanın öldürülmesini islam emretmez.) *

kralın borazanı. ötesi berisi yok. bir kral var en arkada; nefesini üfledikçe, öncekiler ötüyor.-- spoiler--

bunun eleştirilecek bir yönü yoktur. gazeteciler, siyasetçiler, başka kişilerin beğendiklerini, beğenmediklerini söylemek hakkı olduğu gibi iktidarda olan beğenmediklerini söyleme hakkı vardır. hoşuna gitmeyen bir şey varsa onu ifade etme hakkı vardır. bunu değiştirme imkanı varsa onu da yapabilme yetkisi vardır. dolayısıyla bunlar eleştirilecek hususlar bana göre değildir. birileri de eleştirebilir. öteyandan bu yaşam tarzına müdahale olarak da değerlendirilemez çünkü son demokratikleşme paketi içerisinde yaptığımız bir düzenleme ile kişilerin yaşam tarzına ilişkin tercihlerine müdahale etmeyi suç sayan, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandıran bir düzenlemeyi ilk defa ceza mevzuatının içine koyarak adımı atan hükümet biziz. başbakanımızın imzası ile tbmm’ye gidecek tasarsı için şuanda imzalar tamamlanmak üzere. o, türkiye’de yaşam tarzlarının anayasal ve yasal teminatların yanında cezai müeyyideye bağlanarak yeni bir teminatın altına alınmasını ifade eder. bu açıdan da önemli. öte yandan anayasamız devlete gençleri korumak, gençleri kumar, uyuşturucu, alkol düşkünlüğü ve benzeri kötü alışkanlıklardan, cehaletten korumak için tedbirler almasını da görev olarak yüklemektedir. eğer siz türkiye’yi yönetiyorsanız türkiye’nin üniversitelerinde, yurtlarında, okullarında barınan bütün öğrencilerle ilgili yetkiyi de vatandaş sandıkta size vermiştir. anayasa, yasalar çerçevesinde biz bu emanetin gereğini yerine getirmemiz anayasal olarak bize verilmiş bir görevdir. açıp anayasanın 58. maddesini okunduğunda verilen görev görülecektir. devletin gençlerini korumak için tedbir alması onların yaşam tarzlarına müdahale olarak asla nitelendirilemez. bu yönde değerlendirme, çalışma yapması, adım atması anayasa’dan kaynaklı bir görevdir

-- spoiler--

an itibari ile savcılar hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıklayan başbakan yardımcısı.

oysa savcılarımıza, mahkemelerimize destek ve güven oyu verelim, arkasında olalım diyorduk gazeticiler içeri alınırken, kck, ergenekon, balyoz ve nicesinde...
son üç gündür dudakları yarım santim incelmiştir. bu da bir gelişme bekir.
çalınan kimlik bilgileri için ysk'yı sorumlu tutan bakanımsı. üzerine konan sineği allah'a havale etmek fiilini en iyi şekilde yerine getiren güruh un bakan mertebesindeki temsilcisi.

spoiler--

adalet bakanı bekir bozdağ, türkiye'den 50 milyon kişinin kimlik bilgilerinin internette yayınlanmasıyla ilgili açıklama yaptı.

"nereden sızdı, nasıl sızdı bilmiyorum. rakamlara baktığınız zaman türkiye'deki seçmen sayısına yakın bir rakam. ysk bu seçmenlere ilişkin bilgileri partilerle de paylaşılıyor. bu sızmanın araştırılması lazım" diyen bozdağ, "öyle zannediyorum ki bu haberlerin çıkmasının ardından adli ve idari takip başlamıştır. bildiğiniz türkiye kişisel verilerin korunmasını anayasada yer verdi. kişisel verilerin el değiltirilmesi, paylaşılması temelde yasaklandı. bunu ihlal edenlerle ilgili ceza yaptırımları arttırıldı" diye konuştu.

bozdağ, abd'de tutuklanan rıza sarraf ile ilgili soruya, "onu pensilvanya'nın bedduacısına sorun" dedi.

spoiler--
http://www.birgun.net/haber-detay/bekir-bozdag-cocuga-tecavuzu-kucugun-rizasi-diyerek-savundu-136081.html

skandal bir açıklamaya imza atmış bakan.
--alıntı--

düzenleme; sadece evlenmiş; ama yaş şartı nedeniyle nikah yapamamış olanların, resmî nikahla evlenmeleri halinde uygulanacaktır.

--alıntı--

https://twitter.com/bybekirbozdag/status/799492198496669696

yaşı 18'den küçüklerin dini nikahla bir araya gelmesine ''evlilik'' diyen bir adalet(!) bakanı. çocuklar evlenebiliyor yani. 6. yüzyılı günümüze uyarlıyorlar diğer arap ülkeleri gibi.

(bkz: cinsel tacize uğrayanın tacizcisiyle evlenmesi)
kendilerinin "cinsel istismar önergesi"dedikleri tecavüzcüleri aklama tasarısını geri çektiklerini

"doğruyu yapmaktan vazgeçerek milletimizin talebine uyuyoruz"diye açıklayan siyasetçi.