beşikta

beşiktaş kelimesinin son harfinin olmamış hali
mobil site deneme başlığından bir tanesi. *
yazmayı yeni sökmüş 1. sınıf öğrencisinin beşiktaş yazmak istemesi ile orta çıkabilecek harfler bütünü. neden böyle diyorum ? okuma yazmayı ilk söktüğüm zamanlar kitap ve defterlerimin başına ad ve soyadımı yazarken hep alpere yazarmışım. alperen yazmam aylar almış. evet garip. nerden aklıma geldi bilmiyorum.*
bu yazı efsaneye dönüşmeden açıklama getireyim.bi arkadaş mobilde beşikta diye aratınca sonuc cıkmıyor benzerleri cıkıyor ama adam bu isimde entry açamıyor demiş.bende aramada eger eşleşen yoksa altında benzerleri getiriyorum en alttada istersen bunu sen aç diye birşey koydum onu test ederken beşikta diye açtımki açılmayan beşikta entry si açılmış olsun.ama anlamadığım şey insan neden beşikta diye aratırki.abdürrezzak diye falan aratı.. neyse tamam vurmayın ahh.
yazanın ömrü yetmemiş gibi.

gülmeyin ulan develer, her hafta maçların o son 20 dakikasını yaşamaya devam edersek bizim de sonumuz bu. ibret loading..........
" üçlü" sırasında beşiktaş'ın gol yemesi sonucu, taraftarın nefesinin kesildiği ânı temsil eden "nokta"nın, "ş" harfinin yerine geçmiş olmasıyla ortaya çıkabilir.

noktalar görünmüyor tabii hiçbir zaman.

ayrıca evet, böyle hayal gücüne güç katsınlar e mi?
19 ağustos 2014 beşiktaş arsenal maçında ki üçlüde santradan demba ba'nın şutu sonrası bazılarımızın yaşadığı durum.
spoiler--

beyler sanırım bir yerde sniper va...

spoiler--

"ş" harfi bozuk klavye ile "beşiktaş" yazmaya çalışan bir insanın dramı.

edit: kafam güzel benim biraz. "ş" harfi bozuk ama 3. harf olan ş'yi yazabiliyor. o da öyle bir insanmış işte alla alla. *

düzeltme için blackeagle1903'e teşekkürler.
kartal sözlükte bir hikayesi, bir geçmişi olan kelimemsi. toplanın anlatıyorum;

"beşikta" kelimesi bir admin ile bir coder arasındaki iletişimin eseridir. şimdi efendim malumunuz olduğu üzere mobil sitemizi hizmete açtık. amma lakin ki mobil sitemizin bazı eksiklikler ve hatalar ihtiva ettiği de tartışmasız bir gerçek.

işte o hatalardan biri şuydu; arama kısmında bir başlık aradığınızda eğer ki önerecek başlık yok ise o başlığı açmak için entry kutucuğu sizi bekliyordu. fakat önerecek başlık olduğu zaman o başlığı açmanız için bir entry kutucuğu göremiyor ve dolayısı ile o başlığı açamıyordunuz.

bu hatayı anlatabilmek için coder arkadaşımıza örneğin "hdjhdkjdkdl" şeklinde bir başlık arama sütununa yazıldığında önerecek bir şey çıkmadığı için başlığın açılabildiğini; fakat örneğin "beşikta" başlığını aradığımızda önerilen başlık çıktığı için entry yazma kutucuğunun olmadığını anlatıp, bir nevi "sıkıyorsa mobilde (beşikta) başlığını aç da görelim" demiş olduk.

işte bu restimize davutığlu'nun tunceli restine atlayan bahçeli örneğinde olduğu gibi balıklama bir dalış yapan coder arkadaşımız sorunun çözüldüğünü denemek amaçlı tunceli valiliği önünde açıklama yapan bahçeli edasıyla başlığı açmıştır. olay bundan ibaret.

(bkz: bu da böyle bir anımdır)
dün gece sözlükte bu başlığı görünce önce direk; "son harf çok önemlidir misal; (bkz: yara) " yazdım sonra üstüne alınan olur ayıp etmiş olmayalım diye geri sildim.

(bkz: bu da böyle bir anım işte)

tanım: mobil siteyi hazırlayan arkadaşın bir teknoloji canavarı, bir bilişim dehası olduğunu kanıtlayan başlık.
mobildeyken yeni entry yazılmış olmasına rağmen sol framede görülmeyen başlık.

90+ da gol yiyip sevincimizi boğazımıza tıkan futbol takımımızın sözlükte ifade ediliş biçimidir.