beşiktaş futbol takımı

  • /
  • 56
kendimi bildim bileli onune gelen herhangi bir firsati kendisine avantaj saglamak adina degerlendirdigini bu yasima kadar 1 kez olsun gormedigim takim.
ligde bu sezon 4 maç üst üste kazanamamış takımdır. maalesef kabul edelim ki, şampiyonluk havasından çok uzaktır. bir yerde okudum, beşiktaş 4-5 senedir yemeği için savaşan aç bir sokak kedisiydi, şimdi hazır lokma isteyen ev kedisi gibi. aynen katılıyorum.
ayağına gelen tüm fırsatları tereddütsüz tepen takım, böyle böyle şampiyonluğu vereceğiz.
3 sene üst üste güzel olur oysa, umutlar tükeniyor...
enseyi karartmaya gerek yok gizli favori hala beşiktaş 18 mart 2018 medipol başakşehir beşiktaş maçı'nda beraberlik iyi skordu olmadı üst üste gelen zorlu maçlar(fenerle iki kez oynadı ikincisi takımı gerdi) hem mental hemde fiziksel olarak yormuştur fener-trabzon-gençlebriliğ ve başakşehir fikstüründen 9 puan çok iyi oldu şimdi gs sırayla aynı takımlarla oynayacak ve 9 puan onlar için hayal fb 1 puan'a şampiyon olmuş gibi sevinmeleri'ne o yüzden şaşırmadım ama kalan trabzon-gençler ve başakşehir maçında en fazla 4 puan çıkar ki maçlarını kazanan beşiktaş puan farkı yapar muhtemelen ikili averajda önde olacağız puan puan'a bitirsek bile şampiyon biziz. aynı puanda olan iki rakibinden yenilmesini istediği bizdik halbuki yarışta başakşehir dibine geldi burada psikolojik üstünlüğümüz bariz ortaya çıkıyor ayrıca bu milli arada takıma ilaç gibi gelecek basketbol terminoljisiyle tam zamanında mola aldık.

not: başakşehir'in geçen sene olduğu gibi sonunu getiremeyeceğini düşünüyorum.
an itibariyle 2018-2019 sezonunda bizleri kanser edebilme potansiyeli çok yüksek olan futbol takımı.
anlaşılan bu sezon boyunca diğer sezonlarda olduğu gibi sahada rakipleriyle adil olmayan şekilde mücadele edecek gazamız mübarek allah yardımcımız olsun. şenol güneş'e söyleyeceğim tek şey nolursa olsun orta ikilide oğuzhan banko'dur. zaten adamlar frenlemek için ellerinden geleni yapıyor bir el frenide sen çekme hocam.
son 3 deplasman macinda da one gecip skoru tutamamis ve bu maclarin hepsinden beraberlikle ayrilmis takim.

ustelik bu maclarin sonuncusunda geriye dustugu halde 10 kisi kalmisken one gecti ve macin bitimine 2 dakika kala gol yedi.

sorsan ligin en iyi savunma grubu bizde.

surada 2 sezon oncesine kadar 1-0 one gectigi hemen her mac 3-0, 4-0, 4-1 falan bitiyordu.

one gectikten sonra yaslanan her takim o golu yemeye mecburdur. hadi dun aksam 10 kisi kaldik anlarim da ya bursa maci? fener maci?

teknik ekip inanilmaz bir form dusuklugu yasiyor. hakem makem derken fetocu orospu evlatlarini yine sampiyon yapacaklar bu gidisle.
beşiktaş jimnastik klubü'nün 1903 yılında kurulması ardından. zamanında adı bereket jimnastik klübü olup pek sayılı kişi tarafından bilinmektedir. kurucusu şeref bey dir ve ayrıca 1911 yılı ocak ayının 26. günü beyoğlu mutasarrıfı muhittin bey'in teşvikiyle beşiktaş osmanlı jimnastik kulübü, adıyla tescil edilen ilk türk spor kulübü oldu. ilk kadroda yer alan şeref gökey ile 320 gol attığı bilgisi ile birlikte bu attığı gollerin 99'u vole iledir. voleyi ilk keşfeden kişi olması muhtemeldir.
2018-2019 sezonunda son derece karaktersiz ve ruhsuz bir futbol oynamaktadır. bu sene çok şeye gebe gidişat çok kötü maalesef.
misyonunu tamamlamış oyuncular grubundan oluşan takım. geçtiğimiz sezon yapılması gereken ancak şampiyonlar ligi başarısı için ertelenen reziyon bu sezon da yapılamayınca, üzerine maaş ödemeleri gecikince, üstüne takım da yaşlanıp oyun içi temposunu arttıramayınca, yaşanılan felaketin boyutu giderek artacak gibi.

tolgay arslan'ın milli takım süreci uzadıkça uzadı, üzerine milli takım yeni yapılanmaya da gidince tolgay hedefsiz kaldı. oğuzhan cenk'in satılıp kendisinin takımda tutulmasından dolayı epey bozuldu. şenol güneş'in motivasyonu el birliğiyle bitirildi, her sene iş yapan omurgadaki oyuncuları gönderilip yerine ne idüğü belirsiz transferler yapıldı. quaresma ve pepe kariyerlerinin son dünya kupası için vites attırıyorlardı, babel'in gelişmiş sözleşme isteği yerine getirilmeyince küstü, muhtemelen yönetim performans istedi önce, babel bunun gazıyla iki ay önce "bu sezon en iyi babel'i izleteceğim" demişti. ne var ki sözleşmeyi alamazsa o da giderek silinecek. karius uyum sorunu yaşıyor, liverpool gibi bir organizasyondan, premier lig temposundan dakika başı oyunun durduğu bir lige geldi. zaten konsantrasyon problemleri olan bir kaleciydi, maçın içine giremedikçe performansı eleştirilecektir. atiba futbolu burada bırakmak istiyorum diyor, artık emeklilik modunda. adriano ülkesine dönmek istiyordu, yönetim bırakmayınca onun da motivasyonu düştü. erkin iştahlı oynayan bir takımda yıldızlaşan, aksi bir durumda silikleşen bir oyuncu. keza gökhan aynı, üzerine veteran yaşta. yani takımın psikolojisi bu.

kulübün içinde bulunduğu bu ahval ve şerait içerisinden bir başarı hikayesinin çıkması çok zor. birşeylerin değişmesi artık şart, burası kesin.
uzun uzun yazmaya hiç gerek olmayan takımımdır.
gerekli yenileme yapılmamıştır
oyuncular ve hoca yıpratılmıştır.
sahip çıkılmayıp bir başına bırakılmıştır.
kısaca miladı dolmuştur.
tek sorumlu yönetim kurulu başkanı pek sayın fikret ormandır.
olcay şahan gibi bir adamın eksik olduğu olduğu takım. yani oyuncu grubu tek tek baktığında ligin çok üzerinde sadece santrafor pozisyonunda bir kalite eksikliğini söyleyebiliriz buna rağmen bu kadar kısır ve kötü performans göstermemesi lazım. takım içinde birden fazla sorun olduğu kesin ama oyuncu gubununda birbirinden bu kadar kopuk olması üzücü. olcay şahan gibi bir adamımız olsa takımdaki harç görevini görürdü bence golcü'den falan önce devre arası olcayı geri getirmeliler. birinci öncelik bu oyuncu grubunun takım olabilmesini sağlamak olmalı.
uçurumdan aşağıya son sürat sürüklenen takım.
acil olarak birşeyler yapılmalıdır.
başta yönetim katında olan ilginç işlerden dolayı olumsuz etkilenen takımımızdır.
içerde bir şeyler var ve biz taraftarlar takımın, hocanın, yöneticilerin her hareketine bakarak bir şeyler çıkarmaya çalışıyoruz.
öncelikle mutsuz olanlara teşekkür etmek gerekiyor. kim bunlar ? oğuzhan ve babel. bas bas bağırıyorlar biz burada oynamak istemiyoruz diye. bu ikisi artık formayı da teslim etmeliler. 2-3 maçlık bir seri ile yakalanacak bir havada , caner ve quaresma gibi aslında çok kızdığım iki adamı kazanmak olasıdır. çünkü onlar kötü ya da yanlış oynasalar dahi bir çabanın içindeler. caner, topu her şişirdiğinde evet hepimiz küfür ediyoruz ama caner'i, saklanırken, koşmazken ya da sorumluluk almaktan kaçarken görmüyoruz hiç. bu quaresma için de geçerli ama oğuzhan ve babel bunların tam tersi. topu aldıkları noktalar ve verecekleri pas bile artık ezberlenmiş durumda. bu oyun onlarla oynayan diğerlerini de kötü gösteriyor. misal, adem asla derinlemesine bir top alamıyor, hoş zaten doğru dürüstü top da alamıyor ya. 10 numara olarak gelen adam artık top alamayınca stoperlerin arasına girmek zorunda kalıyor. güven ve dorukhan acilen takıma monte edildiği gibi gökhan töre'nin durumuna da milli arada iyice bir bakmak lazım. en azından çabalayan üç oyuncu taze kan olacaktır.
2018-1019 sezonunu kayıp olarak görüp,acilen önümüzdeki sezonun planlamasını yapması gereken takımdır.
bu konuda yönetim hızlı ve etkili kararlar vererek öncelikle şenol hoca'nın durumunu netleştirmeli ve daha sonra kadroyu önümüzdeki sezona göre inşa etmelidir.
dönüşü zor olan bir yola girilmek üzere. ama beşiktaş her zaman üstesinden geldi yine gelecektir.
canımız ciğerimiz, üç hecemiz tek aşkımız.
lljajic sola lens sağa quaresma dışarı kagawa içeri önlerinde burak 2015-2016 oyunu hayırlı uğurlu olsun. şampiyonluk çok zor ama şampiyonlar ligi vizesi çok yakın.
kagawa ve burak henüz %50 kapasitedeler ateş alıp yandıklarında nitrojen yemiş modifiyeli motor gibi ligin tozunu atacağız.
  • /
  • 56