beşiktaş futbol takımının sakatlık sorunu

günden güne herkese bulaşan mikrop.
herkes birbir gidiyor, hemde eski sakatlar daha iyileşemeden.
nazar mı oldu nedir diyip, korku dolu bakışlarla bakıyorum. herşeyin başı sağlık olduğu için de acil şifalar diliyorum ama yakında hurrem kaleye geçiver derlerse şaşırmıcam.
(i: beşiktaş doktorları ve camianın diğer fertlerince bir türlü alt edilemeyen mikroptur.)
zayıflığımızın göstergesidir.bir barcelona , madrid oyuncularıda insan ama bizimkilere yapılan hareketin 5 katıyla sapasağlam oynuyorlar.
beyler halı sahada kramp girdi. üzerimdeki formayı çıkardım geçti.
son zamanlarda gitti derken ufak ufak sinyal veren öcü.
amerikalıların oyunu imiş
sağlık ekibi ve kondisyoner ekipten bağımsız olarak değerlendirilemeyecek olan sorun. zira burada 1-2 tane sakatlıktan değil, takımın yarısından bahsediyoruz. tek bir sezon içinde üstelik. "futbolcular kendine bakmıyor" masallarını bir bırakalım artık. bu bir ezber cümlesidir ve en kolay kaçış yoludur. o disiplini sağlamaktan da teknik ekip ve yönetim olarak sorumlusun ayrıca, o da ayrı mesele. doğru antrenman tekniği, doğru kası çalıştırma ve doğru tedavi denen şeyler var. konunun uzmanı olmadığım için detayına giremem elbette ama bu noktalarda yanlışlar yapıldığını fark etmek için de profesör olmaya gerek yok. kaldı ki kondisyoner ekibin, işini yapmak yerine futbolcularla pes turnuvaları düzenlediğini duymayan kalmadı. yani hem disiplini sağlayamayanlarda hem de kondisyon ve sağlık ekibinde aranması gereken sorundur.
fikret ormanı dahi sporcu sağlığında uzman olarak kılan mikrop. basın tribünü programında * bir anda kas sakatlanmalarında ki etkenlerden bahsetmeye başladı başkan. adamın da canına tak etmiş
bence kulübe bir imam getirilip gusül abdesti nasıl alınır tekrardan futbolculara öğretilmesi gerekir... bu nedir ya her maç sakatlık mı olur? bir cenabetlik var belli.
bu sene ağzımıza her "şampiyonluk" kelimesini aldığımızda önümüze konan sıcak yiyecek.
http://www.ntvspor.net/haber/futbol/90512/ozel-calismalar-yapiyorum
slaven bilic'in de gelir gelmez dikkatini çeken mikrop

http://www.kartalbakisi.com/futbol/sakatlanan-cezasini-oder-h23175.html
(bkz: here we go again)

https://www.bjk.com.tr/tr/haber/56148/
salgın olarak baş gösteren mikrop


-- spoiler--

acıbadem fulya hastanesi sporcu sağlığı merkezi’nde başarılı bir operasyon geçiren filip holosko’nun ameliyatından sonra genel cerrahi uzmanı prof. dr. melih pakoy, sporcu fıtığı bulunan oyuncumuza laparoskopik yöntemle “inguinal herni” operasyonu uygulandığını, sporcumuzun yarın taburcu olabileceğini belirtti

-- spoiler--

hortlayan mikrop.

atiba, escude, sivok, muhammet derken; şimdi sıra necip uysal'da.
grip, nezle gibi girdiği yeri yerle bir eden hastalık.
gazetelerin ve internet sitelerinin değişmez başlıklarından.
artık şok olmaktan çıkmış geleneksel hale gelmiş sakatlıklarımızın, gazete manşetlerinde kullanılan başlığı.
kulaklarda aşinalık yaratmış söz dizimi.
  • /
  • 5