beşiktaş'ın avrupa kupalarından 1 yıl men edilmesi

  • /
  • 6
sonunda gerçekleşmiş olaydır. demirören fenerbahçesiyle gitsin avrupaya.

http://www.ntvspor.net/haber/futbol/65771/besiktasa-avrupadan-men
beni kahreden hadisedir. türkiyenin en eski spor kulübü böyle bir cezayı haketmedi. bizi bu hale düşüren sayın demirören türkiye futbol federasyonun başındayken, şanlı kulübün böyle bir ceza alması gerçekten sineye çekilir gibi değil.
mali cezadır.
beşiktaşın içinde bulunduğu mali kriz sebebiyle avrupa'ya gidemeyişine sadece maddi açıdan üzülüyorum, olası galibiyetlerimizde az da olsa gelir elde ediyorduk, şimdi o da yok. herşey para demek değil ama şuanki durumumuzda prestijden daha önemli bu. ortalıkta "beşiktaş için canımı veririm" diye dolanan kodamanların hepsi neredeler?
demirören rahat uyuyordur eminim.
zaten tüm türk takımlarının tümden avrupadan men edileceği düşünüldüğünde aslında pekte önemi yoktur. ayrıca yeni yapılanma sürecinde avrupada olmamak belki bizim için avantaj olabilir.
yıldırım belaören'in neden apar topar görevden kaçtığı anlaşıldı.bir insan bir takımı ve klübü ancak bu kadar batırabilir.

not: ayrıca beşiktaş arması futbolda olmasa bile sike sike avrupada ve euroleague de olacaktır.
cas'a baş vurulması gereken olay. 2 3 tane onun bunun çocuğu yüzünden yüce beşiktaş'ı kimsenin bu durumlara düşürmeye hakkı yok.

birinin bunların hesabını sorması lazım bu duruma dusuren karaktersizlerden.
rezaletten başka birşey değildir.hem prestij açısından hem maddi açıdan yerin dibine soktun bizi demirören. bu yaptıklarının hesabını nasıl verecek acaba?
türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük futbol kulübü olan galatasaray'ın yükselttiği çıtayı el birliğiyle mütevazı bir noktaya indiriyoruz. hatta bu nokta öyle bir seviyede ki en kudretli limbo ustaları dahi o çıtanın altından geçemiyor. türk futboluna tecavüzdür beşiktaş'ın bu yaptığı. bir de fenerbahçe'nin şike olayı vardır ki, ödül gibi final oynatmıştır bir de federasyon. katar gibi görülüp bi sik yiyemiyoruz hiçbir zaman. halbuki alacaksın balkan ülkelerinden oyuncular, yaratacaksın eskisi gibi sağlam bir yugoslav ekolü. bunlar hep müstahak bize amına koyayim. zaten gitsek de madara olup dönüyoruz. yani hiçbir şey değişmedi. alnımızın kara lekesiyle bir sene bay geçiyoruz. tipik aziz nesin'in punç öyküsüne benziyor bizdeki bu vaziyet.
hulasa, bu beşiktaş'ın futbola bir kazığıdır, tecavüzüdür. sikerim ben böyle futbolu da takımı da ülke mantığını da.
ayıp.
yıldırım demirören in başımıza getirdiği musabetlerin uefadan bize yansıması!
demirören'in bunca yıl "yeter" deyişlerimizi takmayıp, hiç ummadık bir anda topuklamasının nedenini anlaşılır hale getiren olay.

gitmeyelim uefa'ya falan ama başka bir nedenimiz olsun. evrakta sahtecilik nedir allah aşkına? yakışır mı hiç beşiktaş'a?

beşiktaş'ın başına gelmiş en kötü şeysin (b: demirören.)
http://www.ntvspor.net/haber/futbol/65774/ceza-niye-verildi
türkiyenin gelmiş geçmiş en büyük kulübü olan beşiktaşımızın başına gelen çok kötü bir olaydır. maddi-manevi büyük kayıpları olmuştur.

(bkz: hesap ver demirören)
bir de bu utanmaz adam paramı istiyorum diye klube hazici dayandırırsa şaşırmayın.

(bkz: bir efsanedir yıldırım demirören)

(bkz: fikret orman ne yapsın)
dünya üzerine gelmiş en beceriksiz* insanın beşiktaş başkanı olmasıyla birlikte başımıza gelmiş olay. bence bu işte art niyet arıyorum arkadaşım bir insan bu kadar gerizekalı ve beceriksiz olamaz. koy oraya sokaktan geçen adamı bu kadar başarısız olamaz. bu insan kesinlikle art niyetlidir.

sadece bu insan değil bu insana oy veren kongre üyeleri de art niyetlidir. yakın kıçınıza şimdi kınaları. alın götünüze sokun yıldız transferlerini. bu klübün 2000 yılında borcu bırak kasasında para vardı. ulan 12 senede bu nasıl olur aklım almıyor.

neyse öfke kusma işlemini geride bırakıp bundan sonra yeni yönetim tarafından yapılacak olan ilk işin klüp yönetiminin mali ve yönetimsel olarak onaylandıktan sonra bunun yargı tarafından da onaylanmasını sağlamak olucaktır. gel klubün başına anasını sik sonra hiçbirşey yokmuş gibi elini kolunu sallaya sallaya git. ama suç bizde de var. beşiktaşlılar olarak o eli kolu alıp sahibinin götüne sokamadık. şimdi ağlayalım hep beraber hadi hesap ver demirören diye. ulan suçlu hepimiziz biz siktik anasını klubün. iki tane oyuncuya tav olduk korumadık*.

şimdi ağlamayı bırakıp bişeyler yapmamız lazım. önce manevi sonra maddi destek vermemiz lazım. sonra şu parasını alamayınca oynamayan, kendisini beşiktaş'tan daha üstün gören, ruhunda en ufak bir beşiktaşlılık bulunmayan futbolculardan kurtulmamız lazım. kaybettiğinde sinirinden ağlayan futbolcu istiyorum. vurdukça dellenen futbolcu istiyorum. şerefli insanların olmasını istiyorum.

biz öle taraftarız, biz böyle taraftarız dimi amına koyim. daha kendi takımımıza sahip çıkamıyoruz. yapıcağımız işi sikiyim.
ben böyle işin amına koyim dediğim olaydır.
yazık lan bize.
benim anlamadığım sahtecilik yapıldıysa o dönem ki yönetim ve şimdiki federasyon başkanının ceza alması gerekmezmi?adamlar dolandırıcılık yapmışlar peki onların yaptığı dolandırıcılığın cezasını niye biz çekiyoruz?
---------------alıntı---------------

kulüp avukatı emin özkurt, evrakta sahtecilik yapıldığı iddiaları üzerine

"hayır böyle bir şey söz konusu değil. cezaların en büyük gerekçesi olarak da futbolculara yapılan ödemelerdeki büyük zaman aşımı gösterildi" diye konuştu.

---------------alıntı---------------
beşiktaş bir birey değildir nasıl evrakta sahtecilik yapabilir diye düşündüren durumdur.
kim yaptıysa ona kessinler cezayı. yok eğer mali durumdan dolayı ise malum şahsiyetsize küfür dışında söyleyecek laf bulamıyorum.
beşiktaşın hisselerinin dibe vurmasına sebep olmuştur.
  • /
  • 6