beşiktaş jimnastik kulübü

  • /
  • 7
1903 de beşiktaş semtinde doğan türk spor kulübüdür.

futbol, basketbol, voleybol, hentbol, atletizm, engelli sporları, boks, briç, güreş, jimnastik, kürek, masa tenisi, satranç, yüzme gibi bir çok alanda faliyet göstermektedir.

süleyman seba spor salonu, pendik tesisleri, fulya şan ökten kamp tesisleri, çilekli sosyal tesisleri, bjk plaza ve kulüp binası, bjk inönü stadyumu, bjk nevzat demir tesisleri, bjk koleji, bjk fulya süleyman seba kompleksi, bjk akatlar cola turka arena, bjk akaryakıt istasyonu, ayazağa yusuf tunaoğlu stadyumu tesislerine sahiptir.

türk futbolunda bir çok ilke imza atmıştır.

çarşı adında bir taraftar grubuna sahiptir.

beşiktaş bir semttir. beşiktaş jk bir kulüp.
107 yıllık bir efsane spor kulübü.

(bkz: siyah beyaz)
ismini zikretmeden salavat getirilmesi gerekilen,kartalının kanadına hayat adanacak kulüptür.
kimsecikler yokken,varolandır.
bu ülkenin temelleri atılırken,kendi varolma mücadelesini de göstermiş ve hep var olacak kulüptür.
adında amatör bir branşı olmasına rağmen, futbolun göz bebeği olduğu kulübüm. umarım ilalebette taraftarın olarak kalacaktır.
adıyla dahi fark yaratan seveni değil aşığı olan tek kulüp.

aynı zamanda her defterimde arması olan, adı her an dilimde olan, yüreğimdeki aşkının eşi benzeri olmayan, kendine has bir duruşu olan ve herkesin içten içe saygı duyduğu muhteşem kulüptür aynı zamanda...

dilimde adın olsun, aşk kendini zaten var eder bir şekilde...
her yerde, her branşta, armasının olduğu her yerde en büyüktür. madem bunda hepimiz hem fikiriz, salonlar niye boş?
genel kanının aksine futbol takımındaki tek dert ricardo andrade quaresma bernardo değildir. her nedense tüm sorumlu quaresma gibiymiş gibi yorumlar yapılmaktadır fakat, soruyorum: 90 dakika boyunca, açık oyuncusu orta saha çizgisi civarında topu aldığında bir defa bek bindirme yapmaz mı arkadaş? tek bi defa lan?

napıcak peki açık oyuncusu? 4 kişiyi geçip vurucak gol mü olcak? olmayacak evet, fakat adamı bunu yapmaya takım olarak resmen mecbur bırakıyosun o nası olcak?

sanki takım 10 numara yardımlaşıyor, takım oyunu oynuyor da, tek derdimiz quaresma olmuş.
fulyada ki iş merkezine ait su ve doğalgaz faturalarını ödeyemediği için, kiracıları ile sorun yaşayan kulüp.
akbabaların en sevdiği hedef olmaya devam etmektedir. hele ki şu an içinde bulunduğumuz dönem, bu akbabalar için altın madeni gibidir.

---------------(b: resmi açıklama)---------------
bugün çeşitli internet sitelerinde “beşiktaş’ta büyük skandal” şeklinde ve benzer başlıklarla çeşitli yazı/haberler yer almış olup, anılan yazı/haberlerde bjk fulya süleyman seba kompleksi'nde kulübümüz adına kayıtlı elektrik ve su faturalarının ödenmediği, bu nedenle tesisin elektrik ve suyunun kesildiği iddia edilmektedir. söz konusu yazı/haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

kulübümüz maliki olduğu bjk fulya süleyman seba kompleksi'ndeki işyerlerini kiraya vermiş olup, bjk fulya süleyman seba kompleksi'nde işletmesini yaptığı herhangi bir işyerine sahip değildir. bu nedenle bjk fulya süleyman seba kompleksi'nde kulübümüz adına tesis edilmiş herhangi bir elektrik, su, doğalgaz gibi aboneliği bulunmamaktadır.

kulübümüz, bjk fulya süleyman seba kompleksi'ndeki işyerlerini kiraya verirken kiracılar ile yaptığı kontratlarda işyerlerine yönelik su, elektrik, doğalgaz gibi aboneliklerin kiracılar tarafından ilgili idarelerle yapılacak sözleşmelerle kendi adlarına alacakları kararlaştırılmıştır. anılan yazı/habere konu olay ise, ofis bloğu kiracısı tarafından ilgili faturaları ödememesinden kaynaklanmış olup, olayın kulübümüzle herhangi bir ilgisi yoktur.

kulübümüzü ve camiamızı rencide edecek, kamuoyunda yanlış intibalar bırakacak ve kulübümüze zarar verici mahiyetteki bu tür gerçeğe aykırı yazı/haberlerin yer aldığı internet siteleri hakkında, mali ve cezai her türlü hukuksal yola başvuru haklarımız saklı kalmak kaydıyla kamuoyunun bilgisine sunarız.
---------------(b: resmi açıklama)---------------

http://www.bjk.com.tr/tr/haber/51689/kulubumuzden_aciklama.html
haciz işlemlerinin başlatıldığı iddia edilen kulüp.
kurulduğu zaman adı (b: bereketiko jimnastik kulübü) olan, daha sonra (b: beşiktaş bereket jimnastik kulübü) olarak geçen kulübümüzün bugünkü adıdır.
31 aralık 2011 tarihi itibariyle, 7 aylık zararının 80 milyon tl olduğu açıklanan, sevdamız
ne yazık ki iflasın eşiğinde olan kulübümüz.

söz konusu iflasa neden olacak borçların büyük kısmı son 8 yıl içerisindeki demirören yönetiminde gerçekleşti. kendisi futboldan çok anlıyormuş gibi tff başkanı oldu üstüne bir de. neyse bizden uzak oldu en azından.

kulüp olarak geçmişten tabii ki hesap sormalıyız. fakat görünen o ki bu borç geçmişten sorulacak hesaplarla ya da kemer sıkma politikalarıyla kapanacak gibi değil. borcu kapatmak için tüm camia bu işe el atmalı. bunun için kulübe maddi yardımda bulunmayı özendirmemiz ve belki de bir kampanya başlatmamız şart.

başta yönetim ve camianın önde gelen iş adamları olmak üzere bir bağış kampanyası başlatılmalı. bağış yapılmasını ya da ürün satın alınması özendirecek manevi önemi olan bazı etkinlikler de planlanabilir. kulübümüzün düze çıkmasını istiyorsak kısa vadede buna mecburuz. yoksa beşiktaş gibi koskoca bir kulüp iflas edecek.

bunu yaparken diğer kulüp taraftarlarının dilenmekten vs. bahsetmeleri şaşırtıcı olmaz. fakat sırf bu sebeplerle böyle bir organizasyondan kaçınmak da mantıklı değil. bırakalım kim ne söylüyorsa söylesin. biz beşiktaş'ımızı düze çıkaralım da gerisi mühim değil.

demirören yüzünden oluşan borçları biz niye ödeyelim gibi bir düşünce de olabilir. ona da peşinen cevap verelim. evet haklısınız demirören'in çığ haline getirdiği borçları ödemek hepimize koyacaktır. fakat hesap sormak o kadar da kısa vadeli bir iş değil. önce beşiktaş'ımızı şu bataktan kurtaralım sonra zaten yapılanların hesabı sorulur elbet.

umarım böyle bir etkinlik planlanır ve hayata geçirilir.
bir gün içerisinde iki farklı branşta avrupa kupası finali oynayan kulübümüz. birinden kupa geldi bile, diğerinden gelmesi için ise önümüzde sadece 40 dakikalık bir engel kaldı.

(bkz: saldır beşiktaş ım oley)
futbol takımı 2 temmuz'da top başı yapacak olan kulübümüz.
http://www.bjk.com.tr/tr/haber/52605/futbol_a_s_den_aciklama.html
kap' a şu açıklamayı yapan, sevdam.
---------------alıntı---------------
uefa tahkim kurulu tarafından, 30 mart 2011, 30 haziran 2011 ve 30 eylül 2011 dönemlerine ilişkin tespit edilen finansal fair-play talimatı ihlalleri nedeniyle, uefa müsabakalarından men cezasına çarptırılmasına karşılık açmış olduğumuz cas davasında kısa karar bugün açıklanmıştır. cas hakem heyeti kararı uyarınca uefa tahkim kurulu'nun vermiş olduğu ceza onaylamıştır. gerekçeli karar ileriki tarihlerde açıklanacaktır
---------------alıntı---------------
2012 yılı ramazan bayramı için 21 ağustos 2012 salı günü, saat 11.00 da bayramlaşma yapacak olan kulübümüz. fırsat olsa da gitsek.
  • /
  • 7