beşiktaş taraftarı

  • /
  • 34
takımını koşulsuz seven kimselerdir, uzaydan görünüyor mu bilmem ama dünyanın en harika oluşumudur.


(bkz: çin seddinin uzaydan görünmesi)
yeryüzündeki en muhteşem taraftar.
http://www.milliyet.com.tr/iste-en-atesli-taraftar/spor/sondakika/14.04.2010/1224865/default.htm
en vefakar taraftar aynı zamanda en cefakar.
en güzel insanlar bütünü.
kesinlikle şampiyonluk taklidi yapmaz. kesinlikle mabed dedigi yuvasını yakmaz. kesinlikle köyiçin de veya kazanın yanında fener diye tezahurat yapmaz. kesinlikle başkasının şeyiyle gerdege girmez. kesinlikle herkes bir gün beşiktaşlı olacak demez ve böyle tribide yoktur..kendine has bir duruşu vardır..
kendisini bilir. sevinmek için sevmemiştir. yüreğini koymnuştur ortaya. manchester maçından sonra(yıl: 2009) haftanın taraftarı seçilerek takımına aşkına bir kez daha dünyaya kanıtlamış taraftartır. boğazı patlayana sesi kısılana kadar destek olur takımına. candır, canandır.
bazen hızla irtifa kaybettiğini düşündüğüm, bazen de göğsümü gururla dolduran topluluk.
her zaman en güzeli yakıştırdığınız,en ahlaklıyı,en temizi,en dürüstü,en delikanlısı,en fedakarı,en,en....
tersi durumda dumura uğrayıp, nasıl lan olduğunuz..

5 parmağım 5i bir değildir hani yah, bir grup beşiktaşlı takılan liselinin fütürsuzca davranışları sonrası ; dumura uğradığım gibi olmayasanız diye paylaşasım geldi. bir mevzudur gidiyor ; dilime tek gelen ;
"siz nasıl beşiktaşlısınız" ?beşiktaşlılık temizliktir.
beşiktaş taraftarı her açıdan ; temiz olmalıdır..
anlatılmaz yaşanır derler ya hani benim anlatamadığım ama yaşadığım duygu..
beşiktaş diyince akan suyu durduracak adamdır.
dünyaca isim yapmış taraftar grubudur. uefa tarafından takdir edildiği olmuştur.
sözlük özelinde değil de, genel olarak şunu söyleyebilirim ki, beşiktaş taraftarını bitirebilecek bir dış güç yoktur, hiç olmamıştır, olamayacaktır da. ha bu oluşumun sonu da olacaksa o yine bizim elimizden olacaktır, birbirimizi yemek suretiyle.
tribünden anlayan anlamayan tüm renklilerin * her ortamda onlar kim yeaa tripleriyle yaklaştığı türkiyenin 1 numaralı taraftarları. allahıma çok şükür ki beşiktaşlıyım dedirten..

(bkz: çekemeyen anten taksın)
ölüyü oynatır yemin ediyorum. guti'nin manisaspor maçında * attığı golden sonra yaptıklarını görünce bi' daha anladım. dünyanın en büyük kulüplerinden birinde 14 yıl oynamış,sayısız kupalar kazanmış bi' adam altyapıdan gelmiş oyuncu gibi heyecanla , iştahla top oynuyorsa en büyük pay onlarındır. *
kıskanılan, bok atılandır. dünya ses rekoruna sahip olması, her gelen yabancı takımı -başta takımı ve hocası olmak üzere- ağzını açık bırakması kesmez bazılarını. uefa'nın performansına hayran kalıp, teşekkür etmiş olması önemsizdir, kızlay'a yaptığı kan bağışlarıyla rekor kırıp kızılaydan plaket alma onurunu yaşaması gereksizdir diğerlerine göre. adının önüne yaratıcı sıfatı alan tek taraftar grubu olmuştur, ezeli rakibini eline verdiği pankartla madara etmiştir, ama yeterli gelmez kimilerine.

daha bunun gibi saymakla bitmeyecek pek çok başarıya ve gurur duyulacak işlere imza atmıştır, diğerleri sadece ağzı açık bakar buna. sorunun temeli de burda çıkar zaten. kıskançlık. 50 kişi 1 beşiktaşlıya saldırıp, çarşı'yı kovaladık diye koyarlar video paylaşım sitelerine o kısakananlar. beşiktaş taraftarı yla rekabet etmek isterler, çünkü en büyük odur. her fırsatta ona bok atmayı da ihmal etmezler. ama türk tribün gerçeğine baktığında, tüm dünyaca kabul edilmiş bir beşiktaş taraftarı ve ona bok atarak prim yapmaya çalışan diğerleri vardır her zaman.
çok ciddi bir şekilde profili değişen taraftardır. ...son kiev ve fenev maçları da bunun en büyük göstergesidir.....kendi sahamızda 4 yediğimiz bir ayax maçını hatırlıyorum....4. golden sonra golü atan litmanen i alkışlayıp sonrasında beşiktaş diye ölesiye bağıran....yine inönü de 2- 0 yenildiğimiz bir bursa maçı...ve "deli diyorlar bana, desinler değişemem" diyerek beni ağlatan....tarhimizin en kötü sezonunu yaşıyoruz....bu kesin...ama bu futbol takımından kaynaklanmıyor....bu bizden aramızdaki beşiktaşlılığı anlayamayan, henüz sindirememiş olanlardan kaynaklanıyor....22 yaşında beşiktaşın alt yapısından gelen bir çocuğa, kendi çocuğumuza küfür etmek....sikimdirik bir hata yüzünden....bzim fevzimiz vardı...hani kafasını direklere vuran....hatalı yediği gollerden sonra bile bağra basılan...o çocuğu bağrına basan taratftarımız vardı bizim....şimdi ise bir gerizekalının hatası yüzünden yenildiğimizde takımda oynayan herkese haklı haksız küfür eden, sonrasında tesis basan, kelle isteyen bir taraftar profilimiz var.....günahım kadar sevmediğim demirören e transfer sezonunda methiyeler düzüp yeter diyenler şimdi gitsin diye yeter diyorlar...bu döneklik ne zaman girdi içimize....anlıyorum....yaşanan hayal kırıklığı çok büyük...çok acı....ama beşiktaşk hepsinden büyük....bu sene küme de düşsek, kupa falan alamasak da sikimde değil....demirören gitsin...schuster gitsin....guti gitsin...q7 gitsin....sorun değil.....ama "deli diyorlar bana, desinler değişemem" diyen taraftarı geri istiyorum ben....onlar gitmesin işte....biz gitmeyelim....
profil değiştirmesinde, beşiktaş haberleri yayınlama görevini üstlenen yayın organlarının zamanla bölünüp, bölündükçe de birbirleriyle çelişmesinin etkisinin büyük olduğunu düşündüğüm taraftar kitlesidir. bu konuda o kadar doluyum ki nereden başlayıp nereye bağlayacağımı bilemiyorum. birine bakıyorsun, çok güzel başlayıp kısa bir süre sonra, utanmasa kendi hükümdarlığını ilan edecek bir üsluba bürünüyor, kafasına göre bazı adamları ayıklıyor içinden. biz renkli basın diye isyan ederken, beşiktaş ile ilgili en ufak bir olumlu/olumsuz haberin üzerine, röportaj adı altında binbir tane sansasyonel haberi bizzat kendisi yayınlıyor. bildiğin ortalığı karıştırıyor kısaca. bu konuda tepkisini dile getirenin yorumunu da yayınlamıyor, es kaza yayınlayınca da apar topar siliyor. imla hatalarına falan hiç girmiyorum zaten. sonra bir başkasına bakıyorsun, o ayıklananlardan kurulu. arkadaş hiç mi iyi bir şey olmaz bu takımda? belki çoğu haklı eleştiriler, eyvallah ama "nereden ne bulsam da bok atsam" çabası bu kadar mı bariz olur? nedir bu eline klavyeyi alan herkesin köşe yazarı olup dilediğince küstahlık yapma hakkını kendinde bulması? takımın da taraftarın da anasını ağlattılar darmadağın oldu herkes. resmi site var bir de tabi.. schuster'in basın açıklamasına sansür uygulayan, internetin ilk zamanlarından kalma web tasarımında ısrar eden muhteşem resmi sitemiz.. forza var, deli ibo'muz gönderilmiş ortalık karışmış, giriş görselinde q7 ve çetesi.. sonra dönüp şöyle bir taraftara bakıyorsun, kimisi rekor kırmak gibi ulvi amaçlar peşinde; kimisi fener taraftarına imrenmiş "yeter artık lay lay, biz de ıslıklayalım asalım keselim".. sonra kiev maçı geliyor, tribünler tanınmayacak halde. yenilginin üzüntüsünün önüne geçecek kadar vahim bir halde hem de. kaç kişi durup da neydik biz, nereye gidiyoruz diye bakıyor cidden merak içindeyim ve çok da üzgünüm.
her geçen gün klübün sahibi olmaktan ziyade, bilet parası verdiği için parasının karşılığını isteyen müşteri görünümüne bürünen topluluk. * sevda lafları da kalkarsa ortadan her şey tamamdır.
ismail köybaşı'nın sakatlığı sayesinde, içinde "sorun yok, hatta iyi olmuş yea yerine x oynar daha iyi" diyebilen insan evlatlarını barındırdığını anladığımız, bir zamanlar gıpta edilen ama git gide kendi kendini bitirmeye daha çok yaklaşan taraftar topluluğu.

***
  • /
  • 34