beşiktaşlıyım demesine rağmen kulübe faydası olmayan insan

cebinde parası olduğu halde her ürünün korsanını alan adamdan başlayarak, milyar dolarları olmasına rağmen beşiktaş adına bir kuruş harcamaktan imtina eden adama kadar hepimizi kapsayan insan modelidir. herkes para ile katkı sağlamak zorunda değil elbet, ama daha fazla sorumluluk almak gerektiği de aşikar.
cebinde parası olmayan, herhangi bir ürüne harcayacak kuruşu olmayana lafı olacak kimse yok. fakat bu tişörtü almaya kimse beni zorlayamaz, bu tişörtü almak beşiktaşlılık değil diyen dostlara da iki çift lafım mevcut.
bu iş bir zorunluluktur kardeşlerim, bu bir var oluş mücadelesidir. gerekirse faşizanlık olarak algılayın ama çevrenizdekilere baskı yapın almak ve aldırmak için
(bkz: feda tişörtü)
(bkz: salonu beşiktaş a kapatan anadolu efes)
beşiktaşlıyım demesine rağmen kulübü sömüren, çıkar sağlayan, menfaat peşinde olan kişilerden bir farkı olmayan insandır.
2'ye ayırmak gerekir;

beşiktaşlı olmasına rağmen imkanı olmadığı halde lisanslı ürün kullanamayan çocuğuna pazardan 5 liraya aldığı beşiktaş formasını giydiren ama beşiktaşlılığı çocuğuna aşılamayı görev bilen insanlar vardır. bu insanlara kimsenin tepki vermeye hakkı olmaz. bir formaya vereceği 80-100 lira bu ülkede çok büyük para kimileri için.

bir de beşiktaşlılığını her platformda deklare etmesine rağmen kulüpte görev almaktan, elini taşın altına sokmaktan imtina eden tipler vardır. bunların tek amacı beşiktaş'ı kullanarak reklamını yapmak ve paracıklarına paracık katmaktır. asıl tepki görmesi gereken ve zaten asıl tepki gören kesim de budur. örneklerini görmek isteyen varsa kasımpaşaspor yönetimi'ne göz atabilir mesela.
ne para harcamak ne sorumluluk almak ne de bir şey yapmak zorunda olan insandır. hayatına o derece sokacak kadar sevmiyordur. belki de seviyordur hayatına o nispette sokmak istemiyordur. ne kadar sevdiğiyle ilintili sanırım. öldürülmesine falan gerek yoktur, o da beşiktaşlıdır, sadece "o kadar" beşiktaşlıdır hepsi o..
ne yazık ki en çok bizim taraftarlarımız arasında görülen durumdur...
aga bu gözler feda tshirt'ünü, korsan ürün tezgahından alan adamlar gördü...
futbola ya da genel manada spora karşı aidiyet hissetmediğinden takımı sahiplenememiş kişidir. soranlara cevap verebilmek için armalar arasında kendisine en sempatik geleni seçmiştir.
futbolu sevmez. dönen muhabbete ortak olmak için beşiktaşlıyım der iticidir.