bir delinin hatıra defteri

en sonunda gidip sabahın 6'sında sıraya giricem bilet bulabilmek için bu oyuna. 1 yıldır kapalı gişe mi oynar bir oyun anlamadım gitti.
sahne arkasında çalışan bir tanıdığa ulaşmam vasıtasıyla nihayet kendisine bilet bulabildiğim tiyatro oyunu. erdal beşikçioğlu'nun üstün oyunculuk performansını canlı olarak izleme şansı bulacağım için ciddi ciddi heyecan yaptım.

benim gibi bilet arayıp da bulamayan yazar varsa sanırım ona da yardımcı olabilirim.
gogol'un yazdığı bir eserdir.palto, burun ve bir delinin hatıra defteri adlı üç bölümden oluşur eser.tek perdelik ve tek kişiliktir.konservatuara hazırlananların sıklıkla tercih ettiği oyundur aynı zamanda.
rus yazar nikolay gogol'un nadide eserlerinden biridir.
erdal beşikçioğu tarafından sahnede destan yazılarak oynanan oyun. muhakkak diyorum, ankara devlet tiyatrosunda oynanıyor
erdal beşikçioğlu'nun oynadığı ve ankara'nın dışına hala çıkmayan oyun. bir turne yapaydı da izleyeydik
2 ay kadar önce izleme fırsatı bulduğum, erdal beşikçioğlu'nun oynarken ete kemiğe bürünüp ''o olmak'' nasıl olur dersini verdiği oyun.
yaklaşık 4 sene önce erdal beşikçioğlu'ndan bu oyunu maslak uniq'te izleme fırsatım olmuştu. harika diyebilirim. rus edebiyatçısı gogol'un kitabından uyarlanan bir oyun ancak bu kadar iyi sergilenebilirdi dedirtti.
asıl isteğim oyunu tiyatroda ilk defa sahneleyen genco erkal'dan izlemek. fakat genco erkal oyunu istanbul dışında sergilediği için pek gerçekleşmesi mümkün olmayacağını düşünüyorum.