böyle bir seyircinin olduğu ülkeye olimpiyat verilir mi

bir recep tayyip erdoğan sorusu.

http://www.ensonhaber.com/basbakan-erdogan-bunlar-terorist-holigan-2012-10-30.html
seyirciyi bilmemem ama böyle bir zihniyetin sahibi olan bir hükümetin yönettiği ülkeye türkçe olimpiyatları haricinde bir olimpiyat verilmez.
seyircinin alakasız her yerde saçma sapan tepkiler göstermesinden dolayı hak verdiğim açıklama
nedense bakan ıslıklandığında akla gelen soru. sen tribün terörünü engellemek için bir şey yapma, sahaya atlayanları caydıracak yargısal uygulamaları hayata geçirme; yav onu bırak, başbakanı olduğun ülkede dökülen kanların hesabını verme, ondan sonra bakanla belediye başkanı ıslıklanınca kendi vatandaşını terörist ilan et. ıslıkla terörist olunsaydı değnekçilerin hepsi şu an içerde olmalıydı.

kaldı ki; tepkinin, protestonun sarı çizgilerle** mekan sınırı çizilebilir mi? o zaman protestonun ne anlamı kalır? herhangi bir taşkınlık yok, saldırı yok. hatta bana sorarsanız buna eylem bile denilemez. adam alkışlamamış, bunun yerine ıslıklamış, yuhalamış. bu kadarını bile kaldıramamak?..

ileri demokrasinin gereği sanırım...

orada eğreti duran bir şey varsa o da aile ve sosyal politikalar bakanının kortu seçim meydanına çevirerek propaganda yapmasıdır.

ulan siyasi konulara yazmayayım yazmayayım diyorum, bu kadarına da dayanamıyorum artık. bunu sen, ben söylesek neyse de başbakan pozisyonundaki kişinin kalkıp "amına goyim böyle seyirciye olimpiyatı getirsen nolur...pehhh.." minvalindeki açıklamasını saçmasapan bulmayıp ıslığı saçmasapan bulmak?!

te allam ya...