brad pitt

ve tanrı erkeği yarattı iddiasının vücud bulmuş halidir.
"moneyball" filminde müthiş bir performans çıkartmıştır. ancak ne yazık ki son derece hak etmesine rağmen kulislerde dönen dedikodulardan anlaşıldığı üzere heykelciği kucaklama ihtimali yok denecek kadar azdır.

akademinin aynı oranda bu ödüle hasret ve "the descendants" filminde müthiş bir performans sergileyen george cloony'i ya da düşük bir ihtimalle gary oldman'ı tercih edeceği aşikârdır.

üzgünüm brad. ilk defa bu kadar yaklaşmıştın ve ben biliyorum ki kesinlikle sen hakediyordun.
çıplak oynayan oyuncu. üstünde ne varsa (çiğnediği sakızdan, yediği sandviçe kadar, kravatından, kol düğmesine kadar) hepsi sanki doğuştan beri üstünde veya onun bi parçasıymış gibi. çok başarılı.
henüz stajyer aktörken dallas'ta rol aldı brad pitt. tetiğin çekilmesi ise thelma ve louise ile oldu. 91 yılında serseri bir otostopçuyu canlandırdığı bu rolden sonra üstün genleri sayesinde yakışıklılık endeksli filmlerde oynamaya başladı. kendisine bahşedilen bu genler, olduğundan çok daha genç gösterdiği halde toy göstermemesidir. ileri jenerasyonlar için kıymetli bir değer bu. hollywood'da kendini oldu bittiye getirmemiş, yakışıklılık payesini de alaşağı ederek sıkı bir aktör olduğunu cem-i cümleye kanıtlamıştır. bugün ellinci yaşını kutlayan brad pitt, jolie'nin zor günlerinde onun hep yanında olarak da iyi bir aile babası ve eş görüntüsü çizmektedir.
tüm erkeklerin istediği ideal vücut tipine sahip yetenekli aktör.

yüzde iki yağ oranı ve ortalama bir kas kütlesi.