bu lig için fazla şerefliyiz

oynanılan türk futbolu adı altında, renklilerin hakem veya paranın gücü ile oynadıkları maçlar için kullanılan pankartımızdır.

özellikle aziz yıldırım ın gözaltına alınması buna en güzel örnektir.


http://www.itusozluk.com/img.php/187b5049b12a48925963c7d94438eecb30238/bu+lig+i%c3%a7in+fazla+%c5%9ferefliyiz


sözümüzün arkasındayız.ne son maç 8 gol attırdık , ne elle goller attık ne hakem satın aldık, ne masa başında maç kazandık.biz şerefimiz ile 5.olduk.
şu günden iki ay sonra da söyleyebilmeyi umduğum söz. sürekli fenerbahçe-aziz yıldırım-hapis üçgeni içerisinde dalga geçerek olayı değerlendiren takımdaşlarım unutmasın ki, soruşturma kapsamında adı geçen mafyatik menajer olgun peker, sinan engin isimli maşa yüzünden kulübümüzle de sıkı ilişkiler içerisinde bulundu. bu olaylar burada kalmayacak ve elbet ucu bu zatlar üzerinden tüpçü ve şurekasına da değecektir. o nedenle, dere görmeden paça sıvamayıp, olaylar karşısındaki objektifliğimizi korumalıyız ki, gün gelip biz de aynı duruma düştüğümüzde suçluyu, suçu, olacakları doğru tahlil edebilelim.
beşiktaş jimnastik kulübü'nü tamamiyle özetleyen pankartın ta kendisidir.
2003 senesi şampiyon oluyoruz,gençlerden ahmed hassanı almışız son haftalardaki gençler maçımızda ahmed hassan bize gol atıyor. böyle örnekler o kadar çok ki.... çok güzel ve anlamlı bir pankart.
ayrıca beşiktaştan yetişen hocalar da bizle oynarken takımı doğal olarak yatırmıyor, ama diğerlerine bir bakın en kolay maçları onlar oluyor nedense. cevap basit kos koca gs-fb bizim gücümüz belli ne yapabilirdik ki?
ama kardeşim milli takımı temsil hakkı verilmiş tek takımız,başka türlüsü zaten yakışmaz bize.sonra armamızda ki o ay-yıldız a nasıl layık olacaz?
her hafta bir kez söylemezsem rahat etmediğim söz. herkes farkında ama işlerine gelmiyor tabi.

keşke hatırlatılmasa, keşke gerek olmasa, hayat bayram olsa.

bu ülkede adalet bile yokken istediğim şeye bak. ben çok yanlış gelmişim.
ilk haftalarda iyi giden beşiktaş taraftarının olası mağlubiyetlerden sonra dile getirdiği söylem.
sezona iyi başlanmasıyla gaza gelen, daha eldeki kadronun düzeyini bilmeyen, oyuncuları, teknik direktörü dev aynasında gören beşiktaş taraftarının derbi mağlubiyetiyle göt olması sonucu hayata karşı bir yakarışıdır. şerefli ikincilikler, beşiktaş'ın çocukları falan bunlar bayatladı artık. böyle diye diye trabzonspor olma yolunda ilerliyoruz. bize kazanma hırsı olan oyuncular ve yöneticiler lazım.
beşiktaş taraftarı için pansuman görevi gören mastürbasyon niteliğinde söz. hakemlerden önce maçı rakibe hediye eden bilic tartışılmalıdır.
hiçbir zaman söylemediğim, söylemeyi düşünmediğim söz öbeği.
zaten kendi kendini övmek karaktersizlik göstergesidir.
benim taraftardan* beklentim 4-0 geride olan partizan taraftarının yaptıklarıyla paralel...
ya da daha önce yapılmışı için (bkz: 19 ekim 2006 beşiktaş tottenham maçı ).

at şikesi yapanların ağlamak için sıkça başvurduğu söz öbeği.
beşiktaş futbol takiminin lige havlu atmasindan sonra söylenen cümle. ha gerçek midir gerçektir, fakat hakemleri yenmeyi de ogrenmemiz lazim. o yüzden bize ağlamak yakismiyor.
%100 gerçek olan söylemdir. beşiktaş takımı geleni geçen ezen harika takımlar kurmadığı sürece, ki 10 yılda falan kurarırz o takımları şampiyonluk elde edememiştir. süper lig maçlarını objektif bir şekilde izleyen her aklı başında birey beşiktaş'ın hakkının yendiğini diğer adi 2 takımada nasıl destek çıkıldığını görebilir. şu bi gerçek ortada geçmiş 100 yıl boyunca adil bir lig oynasaydı şu anda hem fenerbahçe hem galatasaray bursaspor,eskişehirspor seviyesindeydi.

peki neden beşiktaş'ın hakkı yenir ? çünkü beşiktaş günümüzde bazı kurum ve kişilerin asla istemeyeceği şekilde hakkın,doğruluğun,dürüstlüğün temsilcisi bir kurumdur.
beşiktaşlıya özgü pes etme belirtisi olsa da*
ama bu sezon sonu inşallah şampiyonlukla birlikte kullanacağımız söylem.

fırtına gibi başlangıç yaptığımız (vurgula: geçen sezon)da taraftar, yönetim, futbolcu, bütün camia
serdar'ın taca atmadığı topa takılmıştı.

aynı hatayı 2. defa yapmak aptallıktır.
bu sene de hem avrupa'da hem türkiye'de gayet başarılı bir sezon geçirirken
tolga'nın çıkmadığı topta takılıp kaldık.*
yine tüm camiada bir havlu atmış havası var maalesef.

hiçbir şey bitmedi daha 8 hafta var.
tekrar brugge maçı öncesindeki sinerjiyi yakalamalıyız,
bizi dünyanın diğer klüplerinden ayıran en önemli özelliğimiz lokomotifinin taraftarı olmasıdır...

inşallah şampiyon olacağız fazlaca şerefli olduğumuz bu ligte.
kimse inanmasın benim inancım değişmedi. --> http://www.kartalsozluk.com/sozluk.php?t=%23366986