burak bıyıktay

1983-1995 yılları arasında beşiktaş erkek basketbol takımı forması giyen ve şutör özelliğiyle bilinen eski oyuncumuz. şimdilerde ise takımımızın koçluğunu yürütümektedir.

ancak mola alma konusunda ciddi eksikleri var. alamıyor, bildiğin alamıyor.
andrew ogilvy'nin twitter'da "bana bir kağıt kalem verin ve size bu işin nasıl biteceğini adım adım göstereyim" diyerek gönderme yaptığıdır. çok iyi niyetli bir insan gibi gözüküyor ama bu işlerde sadece iyi niyetli olmak yetmiyor.
yetersiz olduğu çok belli olan antrenörümüz. basketbol erkek a takımımızın başındadır kendisi. maalesef.
an itibarı ile görevden alındığı söylentilerini duyduğum (okuduğum) basketbol koçu.
hadi inşallah doğrudur.

beklenen edit kulübümüzden gelmiştir: http://www.bjk.com.tr/tr/haberler.php?h_no=19331 geçmiş olsun.
yolların ayrıldığı basketbol koçu, hayırlı olsun. inşallah iyi bir hoca gelir şu takımın başına..
hayret yönetim basketbolu hatırlıyormuş ki, adı geçen koçu görevinden almış dedirten kişi.
gidenin geleni aratması durumunda ligden direk çekilelim dediğim eski koç.
gidişi hiçbir şeyi değiştirmeyecek koç. tamam belki koç olarak yetenekleri sınırlıdır ve hataları da olmuştur ama bu takımın başına kim gelirse gelsin bundan daha fazlasını yapamaz zaten. yönetim basketbolda başarı istiyorsa önce takım kadrosunu güçlendirsin ve oyuncuların parasını ödesin.
dün akşam barboros çıdal'ın hazırlayıp sunduğu basketbol panorama programında olympiakos'un oyun kurucusu vassilis spanoulis için hoş bir anektod aktarmış aliağa petkim koçu.

"sezon başında spanoulis'e anadolu efes ciddi bir rakama üç senelik kontrat teklif etti. spanoulis bu teklifi (vurgula: 'geçen sezon panathinaikos'tan olympiakos'a transfer olduğum için zaten yunanistan'ın yarısı benden nefret ediyor. türkiye'ye gelerek ülkenin diğer yarısının da benden nefret etmesini istemiyorum.' ) diyerek reddetti."
basketbol takımımıza hem oyuncu hem menajer hem de koç olarak hizmet vermiş olan basketbol adamı
aliağa petkim yönetimiyle anlaşarak görevinden ayrılmıştır.
bir ay kadar önce tb2l'nin iddialı ekiplerinden yeşilgiresun belediyespor'un koçluğuna getirilen isim. takımının başında çıktığı üç maçı da kaybetmedi.
son dönemdeki kötü gidişatın sonucu olarak yeşilgiresun belediyespor yönetimi ile karşılıklı anlaşma yoluyla sözleşmesini fesheden koç.
erkek basketbol milli takımın menajeri olması beklenen haluk yıldırım'ın yerine göreve getirilmesi düşünülen isimlerdendir.
2015-2016 sezonu itibariyle puan durumunda kritik bir noktada yer alan ankara ekibi türk telekom'un yeni koçu olmuştur.
beşiktaş yönetiminden gelen basketbol ceo'luk teklifini kabul etmemiştir. prensip olarak haklı. avrupa'nın her yerinde takıma bir direktör atıyorsanız koçtan oyuncusuna kadar planlamada söz sahibi olur. kulüp başkanı koçu belirledikten sonra onun veya herhangi bir ismin direktörlük yapması sembolik bir vazifeden öte anlam taşımaz. ya koçu belirleyip tüm planlamayı onun yapmasını isteyeceksiniz ya direktör atayıp koç seçimi dahil her şeyi kendisine bırakacaksınız. aksi bir tutum alaturkalık olur.

koç olarak yetersiz olmasına rağmen güncel basketbolu yakından takip eden, oyuncu portföyü geniş isimlerin başında gelir bıyıktay. tam yetki verilse iyi bir direktör olabilirdi.

bir alt ligin iddialı ekiplerinden sakarya bşb'nin başına koç olarak geçmesi muhtemel. bakalım bu sefer tutturabilecek mi göreceğiz.

basketbol süper ligine yükselme hedefi ile yola çıkan sakarya bşb'nin koçluğuna getirilmiştir.
muğla deplasmanında takımı yalnız bırakmayan taraftarları maç sonrası takım otobüsüyle evlerine bırakan hoca.
yuvana hoş geldin denilerek resmi siteden karşılanan koç yine yeni yeniden.